Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 6 (879) «НАЙЧАСТІШЕ ВІД УЖГОРОДЦІВ НАДХОДЯТЬ СКАРГИ ЩОДО РЕЖИМУ РОБОТИ ТОРГІВЕЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ» – НАТАЛІЯ ЛЕЛЕКАЧ

У структурі Ужгородської міської ради є чимало відділів, які підпорядковуються певному управлінню і, залежно від його спрямування, виконують відповідні функції задля успішної діяльності всього підрозділу. Нині ми поспілкуємося з начальницею відділу торгівлі й захисту прав споживачів управління економіки та підприємництва Наталією Лелекач.

– Пані Наталіє, розкажіть детальніше, що належить до функціональних обов’язків відділу, яким керуєте.

– Ми курируємо ті напрямки, що стосуються сфери торгівлі та надання послуг. Одним із великих напрямків є робота з ринками, супермаркетами і пекарнями міста. Усі вони подають нам дані щодо своїх оптових і роздрібних цін, а ми ту інформацію, з метою врегулювання цін, передаємо до обласного управління, потім вона надходить до відповідного столичного управління. Також контролюємо плату від осіб, які торгують на ринку, – якщо це виробник продукції, то сума за торгове місце нижча, ніж у того, хто перепродує товари.

Крім того, ми встановлюємо режим роботи торгівельних закладів – денний, від 8-ої до 22 години, і нічний, який погоджує спеціальна комісія, розглянувши документи підприємців та маючи дозвіл від мешканців суміжних квартир, якщо заклад міститься в житловому будинку, а остаточно затверджує виконком.

Ще до повноважень відділу належить надання дозволу на розміщення пересувного обладнання на території міста. Як правило, зацікавлені підприємці звертаються до ЦНАПу, а звідти подані документи надходять до нашого відділу торгівлі. Окремою важливою ланкою нашої роботи є участь в організації в місті різноманітних фестивалів, ярмарків.

– Яким є ваш штат?

– У відділі троє: я як начальник і двоє головних спеціалістів – один із них контролює ціни на ринках, а також працює з певними питаннями мобілізаційної роботи; діяльність другого стосується організації ярмарків і режиму роботи торгівельних закладів.

– Із якими відділами міськвиконкому найбільше взаємодієте?

– Зокрема маємо тісну співпрацю з департаментом міського господарства, юридичним відділом, відділом муніципальної інспекції з благоустрою. До недавнього часу наш відділ спільно з управлінням культури проводив усі ярмарки, що відбувались у місті, а тепер ми активно співпрацюємо з КП «Уж-Фест» – намагаємося підвищити рівень проведення заходів, робити їх цікавішими. Звертаємо увагу на те, аби представлена на ярмарку продукція була ручної роботи, а сувеніри – не китайського виробництва. Ну і, звісно, завжди є попит на домашні товари: сир, мед, вино, різноманітні екопродукти – тому стежимо за їхньою якістю.

– А чи звертаються до вас ужгородці зі скаргами як споживачі товарів і послуг?

– Раніше здійснювалися перевірки якості товарів і послуг з метою захисту прав споживачів, але 2014 року вступив у дію мораторій на такі перевірки. Взагалі тепер не існує міської служби захисту прав споживачів, а тільки обласна Держпродспоживслужба, яка й розглядає ці питання. Ми ж за потреби можемо надати громадянам консультацію або направляємо їх до згаданої служби.

Розглядає­мо скарги від ужгородців щодо роботи закладів. Скарги бувають доволі різноманітними: від неякісно наданих послуг та некоректної поведінки продавців – і до порушень санітарних норм. Однак зазвичай це все-таки скарги, що стосуються режиму роботи закладів.

– До нашої редакції вже не раз зверталися мешканці міста з наріканнями на неестетичний вигляд кількох магазинів на проспекті Свободи, що навпроти 16-поверхівки. Люди обурюються, що підприємці дозволяють собі виставляти назовні товари домашнього вжитку, різноманітний посуд, каструлі на одній із людних центральних вулиць. Що скажете з цього приводу?

– До нашого відділу такі скарги не надходили, проте зазначу, що в цьому є порушення правил благоустрою міста, дотримання яких контролює відділ муніципальної інспекції з благоустрою. Ми також звернемо увагу на це порушення і при нагоді проведемо роз’яснювальну роботу зі суб’єк­тами господарювання, котрі здійснюють торгівлю в цьому районі.

– Пані Наталіє, що хотілось би вдосконалити в роботі?

– Очікуємо на оновлення робочого кабінету, бо ж маємо на зберіганні велику кількість документів, дозволів, які видавали раніше. Від 2015 року розпочали вести електронну базу даних, тепер її оновлюємо. А загалом прагнемо до якісного виконання покладеної на нас роботи.

Спілкувалася Ольга ПАЛОШ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS