Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 3 (876) ДЕПУТАТИ ЗАТВЕРДИЛИ КОМПЛЕКСНУ ПРОГРАМУ ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ УЖГОРОДА НА НАЙБЛИЖЧІ РОКИ та інші, не менш важливі для життєдіяльності міста, програми

Перед початком засідання цьоготижневої сесії Ужгородської міськради очільник міста Богдан Андріїв запропонував ушанувати хвилиною мовчання пам’ять колишнього міського голови Еміла Поповича, якого в середу провели в останню путь…

Двадцятьом шістьом ужгородцям нададуть матеріальну допомогу. За таке рішення проголосували депутати міської ради. Сума допомоги становитиме від тисячі до двох тисяч гривень. Кошти малозабезпеченим ужгородцям виділили, в основному, на лікування.

Наступним підтримали проект рішення про зміни у штатному розкладі Ужгородського міського пологового будинку і додали закладу ще одну ставку акушера-гінеколога.

Депутати проголосували за Комплексну програму профілактики та протидії злочинності в Ужгороді на 2017–2020 роки. Нещодавно програму погодили у виконкомі. Ініціаторами її розробки є Ужгородський ВП ГУНП в Закарпатській області та виконавчий комітет Ужгородської міської ради. Нагадаємо: фінансування програми на 4 роки становить 3 мільйони 760 тисяч гривень, на цей рік передбачено 930 тисяч гривень. Реалізація програми дозволить правоохоронним органам, органам виконавчої влади і місцевого самоврядування упродовж 4 років здійснити комплекс узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин, які їх зумовили, створити в місті сприятливі умови для діяльності Національної поліції та підвищити її авторитет серед населення.

Підтримали депутати і Програму розвитку транскордонного співробітництва, туризму та формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу на 2017–2022 роки. Транскордонне співробітництво, зазначається в документі, дає додаткові інструменти для впровадження проектів у сфері інфраструктури, туризму, транспорту, культури, охорони довкілля, посилення економічних зв’язків і бізнес-активності. Також це підготовка та розробка спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інституту сусідства, завдяки чому Ужгород може отримати значні фінансові ресурси в рамках міжнародної технічної допомоги, щоб залучити необхідні кошти для розв’язання проблем у пріоритетних сферах його розвитку.

Фінансування Програми на 6 років передбачає виділення з міського бюджету 4 мільйонів 490 тисяч гривень; на 2017-ий – 890 тисяч гривень.

Окрім того, міські обранці схвалили Програму розвитку земельних відносин в Ужгороді на 2017–2019 роки. Розроблена вона, зокрема, для створення ефективного механізму регулювання земельних відносин і державного управління земельними ресурсами, раціонального використання й охорони земель, розвитку ринку землі та ведення державного земельного кадастру; забезпечення ефективного використання земельних ресурсів, створення оптимальних умов для суттєвого збільшення соціального, інвестиційного і виробничого потенціалів землі, зростання її економічної цінності; забезпечення потреб населення та галузей економіки в земельних ресурсах. Фінансування програми на 2017 рік передбачено в розмірі 2,2 мільйона гривень.

Потім депутати затвердили комплексну Програму відновлення історичного центру м. Ужгорода на 2017–2020 роки. Приватизація житла і занепад комунальної сфери призвели до погіршення стану дахів, фасадів, внутрішньоквартальних просторів Ужгорода. Особливо негативно цей процес вплинув на середовище історичного центру, спричинивши незворотні втрати архітектурних і декоративних елементів, історичної столярки та елементів дизайну, матеріалу покриття дахів, мощення і впорядкування внутрішньобудинкових територій. Відсутність капіталовкладень у розвиток інженерної інфраструктури, коштів для підтримання належного технічного стану міського господарства призводить до подальшої деградації унікального міського середовища, нищення цінної забудови й архітектурних пам’яток.

Частково у 2015–2016 роках зроблено реконструкцію будинків та дахів будівель на площах Ш. Петефі й Театральній, однак потрібно продовжувати далі. Основні завдання Програми – недопущення подальшого руйнування історичної забудови, створення безпечних умов для проживання населення; усунення аварійного стану інженерних мереж, їх реконструкція; збереження, відновлення та належне утримання пам’яток архітектури, інших будівель історичного центру міста, впорядкування ярусності забудови; реконструкція основних історичних площ і вулиць центральної частини міста, влаштування відповідного покриття тощо. Передбачувана загальна потреба коштів на 2017 рік – 70 мільйонів гривень.

Проголосували на сесії і за Програму реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення Ужгорода на 2017–2020 роки. В документі зазначається, що на цей час мережа вуличного освітлення міста охоплює лише 85% території і загалом система в занедбаному стані, бо безгрошів’я попередніх років не давало змоги впроваджувати інноваційні, енергоефективні технології. Наразі справними є лише 65% світильників вуличного освітлення. Використовуються морально і технічно застарілі типи світильників – натрієві, ртутні та лампи розжарювання з низьким ККД і малим строком експлуатації, великою залежністю від параметрів електричних мереж, температурних режимів. Програма передбачає виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію та капітальний ремонт зовнішнього освітлення і власне самі роботи. Планується оновлення мереж і систем на вулицях, внутрішньоквартальних територіях, впровадження екологічно безпечних та енергоефективних проектів у житлово-комунальному господарстві міста, підсвічування архітектури міста, економія електричної енергії та бюджетних коштів. Необхідний обсяг фінансування заходів Програми на 2017 рік – 90 мільйонів 250 тисяч гривень. Програму підтримали з деякими критичними зауваженнями.

Питання про зміни до Програми приватизації на сесії не підтримали, перейшли до інших проектів рішень.

Депутати внесли зміни до рішення ІХ сесії міської ради VІІ скликання від 22 грудня 2016 року № 506 і зменшили пайову участь власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках Ужгорода для проектів ОСББ, що беруть участь у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», до 5% кошторисної вартості робіт. У попередньому рішенні така пайова участь становила 10%. Депутати підтримали критичне зауваження одного з колег, який запропонував урівняти відсоток пайової участі для членів ОСББ і мешканців будинків, де ОСББ не створено.

Підтримано і проект рішення про надання пільг зі сплати земельного податку. У 2017 році земельний податок не сплачуватимуть за земельні ділянки, зайняті дитячою залізницею. Депутати вирішили надати пільгу зі сплати земельного податку в розмірі 30% від суми податку суб’єктам господарювання – землекористувачам із такими видами економічної діяльності: виготовлення виробів із паперу та картону; поліграфічна діяльність і надання пов’язаних із нею послуг; виробництво електродвигунів, генераторів і трансформаторів; виробництво меблів.

Вилучити з оперативного управління департаменту міського господарства Ужгородської міської ради вбудовані приміщення площею 204,5 кв. м за адресою: м. Ужгород, вул. Кармелюка, 7 – і передати в оперативне управління виконавчому комітетові Ужгородської міської ради – за такий проект рішення проголосувала більшість присутніх депутатів міської ради.

Ще один проект стосувався надання в користування вбудованого приміщення другого поверху загальною площею 22,5 кв. м за адресою: м. Ужгород, вул. Довженка, 9 – громадській організації «Спілка ветеранів війни та праці органів прокуратури Закарпатської області». Термін дії договору оренди – 10 років, розмір річної орендної плати – 1,20 грн.

Також депутати внесли зміни до складу виконавчого комітету Ужгородської міської ради: зі складу виконкому вивели Романа Стефанишина, з огляду на призначення його на посаду начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, і ввели начальника Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Володимира Улинця.

Далі депутати затвердили Положення про Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в новій редакції. Цей міський центр є спеціальним закладом, що проводить соціальну роботу зі сім’ями, дітьми й молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Його основні завдання: проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини сімей, дітей та молоді; виявлення сімей, дітей, молоді, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги; здійснення соціального супроводу таких сімей, дітей та молоді тощо.

Депутати проголосували і за рішення перейменувати відділ муніципальної поліції у відділ муніципальної інспекції з благоустрою і внести зміни в положення про відділ. Основними завданнями відділу є здійснення контролю за станом благоустрою в місті Ужгороді, забезпечення чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, водойм, земельних ресурсів, місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами й організаціями територій, додержання правил благоустрою у громадських місцях на території міста, здійснення функцій контролю за розміщенням об’єктів зовнішньої реклами.

Одним із рішень на сесії Ужгородської міської ради депутати ухвалили надання пільг зі сплати земельного податку. У рішенні визначено розмір пільг підприємцям, які ведуть певні види діяльності. Якщо платники податку, котрі користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території, йдеться у рішенні, яке діятиме з 1 лютого 2017 року.

Депутати внесли зміни до рішення сесії від 26 липня 2016 року № 324 і надали Закарпатському регіональному Центру соціально-трудової реабілітації «Вибір» у користування на 10 років на умовах оренди приміщення першого поверху загальною площею 179 кв. м за адресою: м. Ужгород, вул. 8 Березня, 46. У попередньому рішенні йшлося про 2-річну оренду. Орендну плату не змінили – на рік вона становитиме 1 грн. 20 копійок.

Окрім того, затвердили Положення про Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у новій редакції. Цей Центр –спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу зі сім’ями, дітьми й молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Ухвалили також Порядок запобігання і врегулювання конфлікту інтересів в Ужгородській міській раді та її виконавчих органах, затвердили список присяжних Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області. У переліку – 25 осіб.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський на сесії поінформував депутатів і всіх присутніх, як просувається розробка детального плану території в районі вулиці Саксаганського, де планується надання земельних ділянок учасникам бойових дій. Проект уже розглянули на засіданні містобудівної ради. Зауваження, які висловили фахівці, опрацьовує проектний інститут. Орієнтовно до кінця наступного тижня проект буде оприлюднено на сайті Ужгородської міської ради, і почнеться визначена нормативними актами процедура його громадського обговорення.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS