Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 3 (876) В Ужгороді почала роботу виїзна бригада паліативної допомоги. Цього тижня новостворена бригада «Хоспіс вдома» вирушила до перших пацієнтів

Виїзну бригаду паліативної допомоги за місцем проживання «Хоспіс вдома» створили при Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги у вересні минулого року, вперше в місті, рішенням виконкому міської ради.

У складі команди, котра опікуватиметься невиліковно хворими, 9 фахівців, які пройшли додаткову підготовку щодо надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, медичні сестри, психолог, соціальний працівник, духівник, водій, диспетчер.

Перед першим виїздом їх привітав із початком роботи міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він побажав колективу успіхів і терпіння, адже їхня робота дуже складна, і запевнив, що міська влада буде намагатися забезпечити «Хоспіс вдома» коштами й усім необхідним. Початково передбачено близько півмільйона гривень. Розглядається питання про можливість придбання нової машини «швидкої допомоги». Будуть залучати всіляку допомогу – фінансову та матеріальну, в тому числі від закордонних організацій, благодійних фондів, волонтерську.

Крім того, Богдан Андріїв розповів, що розглядається кілька місць для будівництва стаціонарного міського хоспісу:

– Одним із таких місць може бути ділянка трошки вище міської клінічної лікарні. Це було б добре з огляду на те, що поруч – міська та інші лікарні і можна оперативно залучити будь-якого потрібного «вузького» фахівця, надати допомогу у спеціалізованому відділенні.

В Ужгороді на цей час потребують паліативної допомоги, тобто для полегшення страждань, близько 420 пацієнтів. Допомога потрібна і їхнім рідним, адже багатьом із них доводиться залишати роботу, дуже непросто – фізично і, особливо, психологічно – справлятися з наближенням неминучої втрати близької людини. Саме тому до складу бригади включили психолога і духівника.

Підтримати недужих морально, переконувати, що хвороба – аж ніяк не покарання, взявся отець Косма, настоятель монастиря святого Антонія. Він зазначає: «Треба, аби важкохвора людина не вважала, що вона для когось є обтяженням або що вона вже нікому не потрібна. Навпаки – навіть прикута до ліжка людина може ще багато добра зробити. І якщо вдасться це донести до людини, то вона може легше відійти з цього світу».

Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак каже, що давно мріяла організувати таку допомогу в Ужгороді, вивчала і теоретичний, і практичний досвід кількох європейських міст різних країн. Її мрія також – комфортний стаціонарний хоспіс, де можна було б, як за кордоном, не лише позбавляти недужих страждань, а й допомагати їм відірватися від своїх проблем, залучати їх до чогось цікавого, виконувати їхні бажання, навіть приносити в останні дні життя трошки щастя.

«Хоспіс вдома» надаватиме безплатно в користування медобладнання, устаткування, необхідне для догляду, – скажімо, пристрої, інвентар для дотримання гігієни, засоби для пересування (ходунки, милиці, інвалідні візки) тощо. Усе це медики зібрали спільно з волонтерами.

Як зазначено в Положенні про виїзну бригаду, основна її мета – забезпечення максимально досяжної якості життя пацієнта шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та симптомів розладів життєдіяльності, їх адекватного контролю і кваліфікованого лікування та запобігання стражданням усіма доступними методами паліативної допомоги, в тому числі із застосуванням сучасних неопіоїдних та опіоїдних анальгетиків, психотропних лікарських засобів і прекурсорів.

У першу чергу на цьоготижневому засіданні виконавчого комітету Ужгородської міськради розглянули питання впровадження Програми підтримки і партнерства між Ужгородською міською радою та суб’єктами малого і середнього бізнесу на 2017–2018 роки

Члени виконкому підтримали Програму, головна мета якої – створення сприятливих умов для інтенсивного розвитку малого і середнього підприємництва в місті та підвищення його потенціалу; усунення, в межах компетенції органу місцевого самоврядування, перешкод, що стримують подальший його розвиток; вирішення питання зайнятості, легалізації робочих місць; максимально можливе залучення до підприємницької діяльності соціально незахищених категорій населення; створення умов для формування заможного середнього класу.

Відповідно до Програми підприємцям Ужгорода надаватиметься часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами.

Право на одержання компенсації мають позичальники:

1) які зареєстровані та ведуть діяльність на території Ужгорода;

2) які розробили і реалізовують проекти, що відповідають пріоритетним напрямам соціально-економічного розвитку міста;

3) дії яких спрямовані на легалізацію робочих місць.

Конкурсний відбір проектів, за якими буде надаватися компенсація, та вирішення інших питань щодо її надання проводить конкурсна комісія з відбору проектів. Фінансування Програми, яку ще мають погодити на сесії, здійснюється за кошти міського бюджету. На 2017 рік передбачено 1 млн. грн, на 2018 рік – також 1 млн. грн.

Ще чотири багатоповерхівки списали з комунального балансу міста. За це одностайно проголосували члени виконкому міськради. Йдеться про будинки за адресами: вул. Бращайків, 9; пр. Свободи, 25 і 40; вул. Толстого, 31. У цих багатоповерхівках мешканці створили ОСББ. Тож голів правлінь ОСББ «Толстого 31», «ЛІБЕРТІ», «Прогрес-40», «Бращайків 9» зобов’язано забезпечити належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку: прибирання прибудинкової території, підвалу, технічних поверхів та покрівлі; технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання і водовідведення, зливової каналізації; дератизацію та дезінсекцію; обслуговування димових і вентиляційних каналів; технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання; проведення поточного ремонту.

Ліміти споживання енергоносіїв (електроенергії, водопостачання і газопостачання) на 2017 рік на засіданні виконавчого комітету затвердили для управління праці та соціального захисту населення (Петефі, 24 б, 24-26), Ужгородського міського територіального центру соціального обслуговування (Благоєва, 10б ), а також адмінбудинку Ужгородської міської ради на пл. Поштовій, 3 й архівного відділу на вул. Кармелюка, 7.

Члени виконкому проголосували за присвоєння поштових адрес понад півтори сотні житлових і нежитлових об’єктів.

Розглянувши подані заяви та документи, виконком міської ради вирішив: видати двом мешканцям Ужгорода дублікати свідоцтв про право власності на житло через їх втрату; трьом мешканцям Ужгорода надати дозволи на посвідчення правочинів про відчуження та набуття майна; ще одному ужгородцю встановити порядок побачення з малолітньою донькою; з огляду на рішення опікунської ради, відмовити ужгородці, яка зверталася з проханням призначити її опікуном.

Виконавчий комітет дав дозвіл на проведення земляних робіт тривалістю 5 діб для підключення малих архітектурних форм до системи водопостачання і каналізації на вул. Минайській, 37а.

Розглянуто ще низку питань у порядку контролю за ходом їх виконання.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS