Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (872) ПЛІДНА СЕСІЯ НАПЕРЕДОДНІ НОВОГО РОКУ: окрім бюджету-2017, депутати затвердили низку стратегічних, соціально важливих міських програм

Цього тижня відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради, на початку якої зареєструвалося 33 депутатів із загальної кількості 36 осіб. За пропозицією міського голови Богдана Андріїва, до порядку денного включили проект рішення про виділення допомоги – 30 тисяч гривень – для дівчинки, з якою стався нещасний випадок під час обрізання дерев біля ЗОШ № 12 та № 15, і проект про затвердження технічної документації зі землеустрою щодо ділянки в районі вулиць Загорської – Івана Франка, де планується будівництво нових школи та садочка. Депутати одностайно підтримали цю пропозицію.

Перед початком розгляду питань порядку денного сесійного засідання з коротким звітом про роботу Ужгородської місцевої прокуратури перед депутатами виступив заступник керівника прокуратури Михайло Пантьо. Таке звітування передбачає законодавство – правоохоронці повинні інформувати про стан зі злочинністю та дії, які вживає прокуратура.

Від присутніх у залі учасників бойових дій до представника прокуратури були запитання щодо даних, які вказуються в посвідченнях учасників бойових дій, – міська рада відмовилася надавати їх в оприлюдненій інформації про те, кому впродовж 2014–2016 років надавали земельні ділянки. Михайло Пантьо пояснив, що такі дані належать до персональних, вони захищені законодавством і не можуть оприлюднюватися без згоди особи, тому міська влада не могла оприлюднювати дані.

Представник прокуратури запросив усіх, хто має інформацію про будь-які порушення законодавства, звертатися з цього приводу до правоохоронців.

Міський голова Богдан Андріїв також повідомив, що днями звернувся до Ужгородської місцевої прокуратури з листом, у якому просить надати правову оцінку всім рішенням, ухваленим сесіями міської ради від 2014-го по 2016 рік щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, у тому числі учасникам АТО.

На сесії міськради депутати затвердили Програму науково-методичного забезпечення розроблення Стратегії розвитку міста «Ужгород 2030». У рішенні зазначається, що головним розпорядником коштів Програми буде виконавчий комітет Ужгородської міської ради, а в обґрунтуванні Програми йдеться, що міськрада Ужгорода не має у своєму розпорядженні системного інструменту стратегічного управління розвитком міста, сформованого за участі громади, а тому обмежена в можливості планування вкладання стратегічних ресурсів території у стратегічно визначені та ухвалені пріоритети розвитку, що створює загрозу розпорошення ресурсів, скерування їх не на пріоритетні проекти і втрати часу. Запровадження системи стратегічного управління дозволить ліквідувати такі загрози, сконцентрувати ресурси на пріоритетні проекти в рамках ухваленої довготермінової стратегії розвитку.

Депутати своїм рішенням створили комунальне підприємство «Ужгородський муніципальний транспорт», засновником якого визначено департамент міського господарства. Підприємство потрібне для забезпечення стабільного функціонування і розвитку міського пасажирського транспорту, підвищення якості перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, оновлення рухомого складу та збільшення кількості транспорту, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

2017 рік в Ужгороді буде роком збереження й відновлення історичної та архітектурної спадщини. За таке рішення проголосували депутати міськради. Згідно з ним управління містобудування та архітектури спільно з управлінням у справах культури, спорту, сім’ї та молоді в найкоротший термін повинні розробити план заходів і відповідну Програму, спрямовану на збереження й відновлення історичної та архітектурної спадщини міста Ужгорода з подальшим поданням на затвердження виконкому.

Ужгородські депутати підтримали рішення про встановлення щорічної міської премії імені Петра Скунця за найкращий твір у двох галузях – літератури і краєзнавства. Тим же рішенням затвердили і Положення про цю премію, кому і за що її даватимуть, а також конкурсну комісію, яка обиратиме лауреатів. Урочисте вручення премії відбуватиметься під час відзначення Дня Ужгорода.

Схвалили міські обранці і Програму розвитку Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури на 2017–2019 роки, а також Програму будівництва дитячих і спортивних майданчиків в Ужгороді на 2017–2021 роки, яка передбачає будівництво 30 сучасних майданчиків – 14 дитячих і 16 спортивних. Окрім того, схвалили Програму підтримки діяльності громадських організацій міста соціального спрямування на 2017 рік і навчальну програму для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Ужгороді на 2017 рік, яка передбачає проведення наступного року 5 кількаденних навчальних семінарів для голів ОСББ за спеціально розробленою навчальною програмою.

Пайову участь власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках Ужгорода депутати міськради своїм рішенням на сесії дещо змінили. Пов’язано це з тим, що за Законом про Державний бюджет на наступний рік значно зросло навантаження на місцеві бюджети, зокрема й на ужгородський. Ідеться про ОСББ, БК, ЖБК, капремонти дахів, ліфтів, фасадів, у тому числі в історичному центрі тощо.

Внесли й деякі зміни до Програми реконструкції вуличного освітлення Ужгорода (ІІ черга) на 2012–2016 роки. Зокрема, зміни стосуються робіт із оновлення вуличного освітлення, а подекуди і встановлення ліній на територіях, де його раніше не було взагалі.

На сесії ужгородські депутати підтримали рішення про прийняття коштів – 1,2 мільйона гривень – за лікування мешканців Ужгородського району ще у 2016 році. Також прийняли кошти медичної субвенції на 2017 рік по наданню послуг з охорони здоров’я населенню міста Чопа в сумі 450 тисяч гривень.

Для забезпечення хворих з обмеженим прогнозом життя депутати ухвалили рішення про створення на базі Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги виїзної бригади паліативної допомоги «Хоспіс удома».

Окрім того, підтримали доповнення до Програми виконання рішень судів та інших виконавчих документів на 2016–2017 роки, збільшивши видатки на виконання ще двох судових рішень і виконавчих документів на 41 тисячу гривень; проголосували за зміни до Програми комплексного забезпечення містобудівною документацією міста Ужгорода; також погодили внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Ужгорода на 2016 рік.

Врахувавши звернення ініціативної групи про створення органу самоорганізації населення і протокол зборів мешканців за місцем проживання, на сесії надали дозвіл на створення органу самоорганізації населення – будинкового комітету «Верещагіна 10».

Ужгородські депутати підтримали пропозицію присвоїти алеї міста, що біля ЗОШ № 19 – від вулиці Заньковецької до вулиці Перемоги, імені Андрія Палая. Ужгородець, який навчався у цій школі і якому на фасаді закладу встановили меморіальну дошку, загинув на Сході України в зоні АТО.

За проект Програми економічного та соціального розвитку Ужгорода на 2017 рік з урахуванням критичних зауважень проголосували 28 депутатів міської ради. Документ визначає основні цілі та завдання економічного і соціального розвитку міста, на яких пропонується сконцентрувати бюджетні та інвестиційні ресурси для підвищення конкурентоспроможності й інвестиційної привабливості економіки, розв’язання найгостріших проблем економічного і соціального розвитку та поліпшення якості життя мешканців.

Основні пріоритетні завдання розвитку міста на 2017 рік: створення стимулів для наявних підприємств і «стартапів», через забезпечення прозорості та спрощення процедур реєстрації бізнесу й отримання дозволів, у тому числі шляхом розширення надання послуг бізнесу через електронні комунікації; покращення міжрегіонального економічного співробітництва і розвиток економічних відносин з містами-партнерами за кордоном; розробка та впровадження механізмів стимулювання попиту на продукцію найкращих ужгородських товаровиробників тощо.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS