Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (872) НА ОСНОВНИХ ЗАВДАННЯХ НА НАСТУПНИЙ РІК наголосили керівникам освітніх закладів міста

Міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак на тижні взяли участь у робочій нараді керівників навчальних і дошкільних закладів Ужгорода за підсумками року.

Як підкреслювали директори і завідувачі, ще жодного попереднього року школи та садочки не отримували стільки коштів із бюджету – і не лише на капітальні ремонти, реконструкцію, а й на дрібніші численні поточні господарські потреби.

Міський голова відзначив, що при цьому, наприклад, у школі, в актовій залі якої проводилася нарада, хоч діти на карантині, батареї в класах і коридорах дуже гарячі, теплотраса, котра йде по всьому периметру двору від котельні, – практично «гола», тож гріє повітря. Він акцентував, що Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на наступний, 2017 рік, і за цим документом фінансування всіх комунальних витрат освітянських закладів перекладено на місцеві бюджети. Із доходів міст потрібно буде платити і зарплати працівникам, які не є педагогами. Додалися також утримання ПТУ, оплата комунальних послуг для медичних закладів та багато іншого. Це суттєво збільшить навантаження на бюджет, а тому потрібно в кожному закладі ще раз прискіпливо проаналізувати, які витрати нераціональні і що можна зробити для економії. Крім того, Ужгород долучається до програми кредитування від Європейського інвестиційного банку для підвищення енергоефективності бюджетних будівель, що передбачає модернізацію котелень, утеплення фасадів, заміну вікон і дверей, – тому безгосподарність у ставленні до енергоносіїв просто неприпустима.

Богдан Андріїв зауважив, що завдання вчителів, вихователів – насамперед навчати і виховувати дітей, але адміністрації шкіл повинні забезпечити, щоб це відбувалося в комфортних умовах. Усіх ще раз закликали подати заявки, вказавши, що потрібно для закладу, аби передбачити це в програмах і кошторисах на наступний рік. Ішлося і про обрізування дерев на територіях навчальних закладів – як відомо, триває видалення аварійно небезпечних гілок, дерев.

Міський голова також попросив активніше користуватися електронною системою ProZorro, проводити закупівлі саме через неї. Хоч директори шкіл і нарікали, що процедура ще далеко не досконала, часто втрачається час, бо на оголошення про закупівлю ніхто не відгукується, проте деякі заклади успішно і масово використовують цю систему, тож є потреба, щоб вони поділилися досвідом з колегами.

Олександр Білак нагадав, що у червні проводилася нарада, на якій аналізували результати моніторингів знань, ДПА, ЗНО в школах міста, і звернувся до директорів окремих шкіл із проханням розказати, що зроблено і що планується в наступному півріччі для поліпшення успішності дітей.

За словами начальниці міського управління освіти Оксани Бабунич, серйозні зміни в освітньому процесі однозначно будуть, тож потрібно вже готуватися до цього і школам, і педагогам, проводити роботу з батьками. До прикладу, спеціалізацію шкіл із перших же класів скасують, необхідно зменшувати навантаження на дітей.

Мова йшла і про те, що доведеться змінювати грошові норми для харчування дітей у школах та садочках, адже з постійним зростанням цін усе складніше забезпечити калорійні, за нормами сніданки й обіди з якісних продуктів.

Обговорили також випадки, які викликали критичні матеріали у ЗМІ, резонанс у соцмережах. Зазначалося, що практично всі проблеми, про які йшлося, міська влада допомогла розв’язати.

На завершення наради Богдан Андріїв привітав педагогів із прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажав здоров’я, миру, величезного терпіння і наполегливості у вихованні дітей та у вирішенні інфраструктурних питань.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS