Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (872) «ЯКЩО ЛЮДИНА СПРАВДІ ШУКАЄ РОБОТУ, ТО МОЖЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ ЩЕ ДО НАБУТТЯ СТАТУСУ БЕЗРОБІТНОГО» – СЕРГІЙ ОЛЕКСІЮК

21-го грудня виповнилося 26 років Державній службі зайнятості України. За ці роки пройдено важливий і нелегкий шлях становлення й організації системи соціального захисту громадян від безробіття. Знайти достойну роботу в нашому місті багатьом його мешканцям допоміг Ужгородський міський центр зайнятості. Про нинішній стан справ у Центрі зайнятості ми поспілкувалися з директором Сергієм Олексіюком.

– Пане Сергію, якою є ситуація по Ужгороду стосовно працевлаштування?

– Упродовж 2016 року послугами Ужгородського міського центру зайнятості скористалося 3440 осіб, у тому числі 1822 зареєстрованих безробітних. Із них 64% становлять жінки, близько 50% – молодь до 35 років. Станом на 1 грудня 2016 року на обліку перебуває 1018 осіб, з них 450 осіб зареєстровані як безробітні.

За цей рік зареєстровано 2296 вакансій, за направленням служби зайнятості укомплектовано 1934 вакансії, що становить 84 відсотки від загальної кількості. На ринку праці в Ужгороді переважає попит на працівників робітничих професій: в’язальник схемних джгутів, швачка, слюсар, електромонтер, електрик дільниці, шліфувальник, столяр, верстатник деревообробних верстатів, касир торговельного залу, продавець, кондитер, кухар, бармен, офіціант тощо.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 95 осіб, які виконували роботи з благоустрою та озеленення території міста, об’єктів соціальної сфери, зон відпочинку, з догляду громадян у соціальних закладах та ін.

Упродовж року 88 осіб навчалися, в тому числі й стажувалися безпосередньо на робочих місцях. Служба зайнятості готова безоплатно навчати в 11-ох центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 74-ма професіями, котрих потребує ринок праці.

Зазначу, що підприємств, яким потрібні кадри з робітничими професіями, в місті достатньо, постійно надходять повідомлення про актуальні вакансії, щодня – понад сто пропозицій від роботодавців. Крім того, наші працівники доповнюють базу, користуючись іншими джерелами інформації. Тому з працевлаштуванням людей немає проблем. Наша робота й основне завдання – чимшвидше допомогти в цьому.

– Мабуть, постійно вдосконалюєте процес пошуку роботи для своїх клієнтів?

– Звичайно, служба зайнятості – це сучасна і дуже прогресивна структура, яка безперервно покращує свої послуги. Вони стають доступнішими для населення, тому укомплектування вакансій відбувається набагато швидше. Ми запровадили інноваційні технології: відеорезюме, онлайн-співбесіду роботодавця зі шукачем роботи, відеовакансії, відеопрезентації роботодавців, комунікації через соцмережі.

У березні поточного року Ужгородський міський центр зайнятості одним із перших в області перейшов на новий регламент роботи. Головними принципами нової технології є відкритість послуг, адресність і соціальна справедливість в інтересах кожної людини.

Нова технологія організовує роботу центру зайнятості таким чином, що процес працевлаштування значно прискорюється, нові підходи сприяють активізації власних зусиль шукачів роботи щодо влаштування свого професійного життя. А з другого боку – підвищується відповідальність спеціалістів служби зайнятості за ефективність ужитих заходів і кінцеві результати роботи з клієнтами. Завдяки впровадженню регламенту кількість зареєстрованих безробітних зменшилася порівняно з минулим роком на 649 осіб.

Перш за все, коли безробітні звертаються до центру зайнятості, наші адміністратори відразу ознайомлюють шукачів роботи із пропозиціями ринку праці, зв’язуються з роботодавцями. І якщо людина справді шукає роботу, то може працевлаштуватися ще до набуття статусу безробітного.

Вже практикуємо й відкриті онлайн-співбесіди між шукачем, роботодавцем і нами, аби люди, які хочуть лише, так би мовити, «постояти на біржі», не вигадували «відмазки» і не відмовлялися від справді запропонованої роботи. Для нас важливо не те, скільки людей стоїть на обліку, а те, аби реально допомогти в кризових життєвих ситуаціях. Тому пріоритетом є індивідуальна робота з людьми.

Для розвитку та відродження малого підприємництва в Ужгороді наша служба зайнятості створює Консалтинговий сервісний центр, який забезпечить стимулювання підприємницької ініціативи та підтримку і розвиток малого бізнесу на ранній стадії його діяльності. Послуги, що надаватимуться в Консалтинговому центрі, розраховані на шукачів роботи, котрі мають наміри щодо відкриття власної справи; на безробітних, які бажають скористатися одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності; на підприємців-початківців.

– Не так давно на обліку в Центрі зайнятості було багато демобілізованих учасників АТО. Яка ситуація нині?

– Центр забезпечує цим людям повний комплекс соціальних послуг із пошуку роботи і сприяння у працевлаштуванні, зокрема й надання психологічної допомоги. Щомісяця проводимо семінари для військовиків. Кожен роботодавець, який працевлаштовує учасника АТО на нове робоче місце, отримує, згідно з законодавством, компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування упродовж року. Скористалися цією послугою двоє роботодавців. Цього року працевлаштовано 26 учасників АТО; 4 особи отримали допомогу для відкриття власної справи і стали підприємцями.

Також серед пріоритетів роботи служби зайнятості є працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями (працевлаштовано 30 осіб) та осіб з числа вимушено переміщених осіб (за цей період працевлаштовано 23 осіб, у т. ч. за 5 осіб роботодавцям відшкодовується компенсація витрат на оплату праці). Щоб допомогти цим категоріям, співпрацюємо зі соціальними партнерами, роботодавцями, громадськими організаціями, аби спільно вирішувати проблемні питання соціальної адаптації.

– Наприкінці нашої розмови, пане Сергію, – ваші побажання працівникам служби зайнятості та ужгородцям…

– Колектив Ужгородського міського центру зайнятості є відносно невеликим – 30 працівників. Проте це не позначається на проведенні системної роботи в різних напрямках. До слова, у понеділок наш Центр неждано відвідав голова Державної служби Валерій Ярошенко. Він перевірив процес роботи і був задоволений якістю надання послуг безробітним на периферійних точках. Нашим же завданням і бажанням є можливість допомогти людям працювати у своїй країні.

Користуючись нагодою, вітаю наших працівників, а також усіх фахівців, причетних до соціальної роботи, із професійним святом. Хочеться побажати оптимізму, впевненості в завтрашньому дні, достойних зарплат і розуміння того, що приносити добро людям є великою справою. А всіх містян вітаю з прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим!

Спілкувалася Ольга ПАЛОШ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS