Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (872) «ПРАГНЕМО ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ «ГАЛАГОВ» – СЕРГІЙ ВАРЦАБА

Як нещодавно повідомляв «Ужгород», за рішенням сесії міської ради всі ужгородські депутати повинні відзвітувати перед виборцями – від 9 грудня і до Нового року. Свого часу ми вже проводили розмови-знайомства з міськими обранцями, тепер же розпочинаємо нову рубрику – з їхніми звітами про виконану депутатську роботу за 2016 рік. Нинішній гість – депутат Ужгородської міської ради від фракції «Патріот» Сергій Варцаба.

– Пане Сергію, що із запланованого вдалося втілити за цей рік?

– За звітний період брав участь у пленарних засіданнях усіх сесій міської ради і засідань постійної комісії з питань благоустрою, житлово-комунального господарства та приватизації майна комунальної власності. Постійно привертав увагу керівництва міста, депутатів до тих проблем, з якими виборці зверталися до мене.

На виборчому окрузі № 7 (центральна частина міста, так званий «Малий Галагов»), за яким я закріплений, постійно вивчаю громадську думку стосовно різних питань життя виборців, беру активну участь у масових заходах, проводжу роботу зі зверненнями громадян. За звітний період до мене надійшло понад 50 індивідуальних і колективних звернень. Щодо всіх їх практично є позитивні рішення.

Зокрема, за моїм депутатським зверненням «Про облаштування тротуару на вул. Берчені» були виділені кошти для проведення реконструкції та облаштування бруківкою тротуарного покриття. Загальна протяжність тротуарів (з обох боків вулиці) – майже 1,6 км. На реконструкцію та облаштування бруківкою тротуарного покриття на вулиці Берчені було виділено 1 500 000 гривень, на освітлення вулиці LED-світильниками – 300 000 гривень.

Актуальною є проблема пасажирських перевезень в Ужгороді. Але хотів би зупинитись на окремому пункті – пристосуванні автобусів до потреб людей з обмеженими можливостями. Ви бачили в місті хоча б одну маршрутку, обладнану відповідними засобами для перевезення людей з інвалідністю? Напевно, ні, хоча це передбачено законодавством.

Відповідно до ч. 1. ст. 28 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» всі «підприємства, організації та фізичні особи – підприємці, що здійснюють транспортне обслуговування населення, зобов’язані забезпечити спеціальне обладнання транспортних засобів, вокзалів, аеропортів та інших об’єктів, яке б дало змогу інвалідам безперешкодно користуватися їхніми послугами». Враховуючи вищесказане, написав звернення до ужгородського міського голови з проханням зобов’язати облаштувати транспортні засоби громадського значення основних маршрутів спеціальним інвентарем для інвалідів. За моїм зверненням виконавчий комітет Ужгородської міської ради, при затвердженні нових умов конкурсу, зобов’язав перевізників забезпечити кожен міський автобусний маршрут транспортним засобом, пристосованим для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Я подав і депутатське звернення з приводу ігнорування перевізниками п. 2 рішення № 69 «Про тарифи на міські пасажирські перевезення» – щодо забезпечення безоплатного перевезення учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно до звернення, перевізників було зобов’язано розмістити в салонах автобусів копії рішень № 69 і № 129, якими забезпечено реалізацію прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд. Я особисто надрукував 200 копій рішення 69 «Про тарифи на міські пасажирські перевезення» для розміщення в кожному маршрутному автобусі.

Також від нашої фракції ініційовано звернення стосовно заборони збору коштів з батьків у навчальних закладах. У відповідному зверненні до міського голови запропоновано видати розпорядження «Про впорядкування окремих питань фінансово-господарської діяльності загальноосвітніх та дошкільних закладів міста». Як наслідок, Богдан Андріїв своїм розпорядженням № 228 від 16 червня 2016 року заборонив збір коштів із батьків учнів загальноосвітніх закладів та вихованців дошкільних закладів Ужгорода на поточний ремонт і утримання загальноосвітніх та дошкільних закладів міста. Цим же розпорядженням передбачено звітування керівників закладів освіти перед радами загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів і перед громадськістю про використання коштів, що надійшли в заклади освіти. Інформація про надходження та використання коштів повинна розміщуватись на сайтах і в загальнодоступних місцях навчальних закладів.

– А як щодо взаємодії депутата з виборцями?

– Як на мене, комунікація з виборцями – першочергове завдання депутата, він постійно має тримати зв’язок з мешканцями, вивчати їхні проблеми, реагувати на них і намагатися їх розв’язати. Ще коли спілкувався з ужгородцями під час передвиборчої роботи, мені було дивно чути, що ніхто свого депутата за п’ять років навіть не бачив. Це апріорі неправильно. І моє основне завдання – докорінно змінити таку практику. Для цього зі своєю командою ми розробили план роботи, за яким рухаємося щодня.

По-перше, від початку нової каденції для мешканців мого округу працює громадська приймальня депутата (пл. Корятовича, 16; 3-ій поверх, прийом щовівторка від 10:00 до 12:00). Щотижня мешканці зверталися до офісу, окреслювали свої проблеми чи побажання щодо роботи влади. Ми на ті звернення оперативно реагували і, за можливості, досягали потрібного результату.

По-друге, запущено онлайн-приймальню https://www.facebook.com/sergij. vartsaba; e-mail: svartsaba@gmail.com; тел.: 099 46 40 007. Ужгородці надсилають власні звернення та пропозиції.

По-третє, кожної останньої суботи місяця я проводжу так звані дворові зустрічі. Треба здолати стереотип, що кандидати приходять до людей тільки перед виборами і роздають порожні обіцянки. Люди мають упевнитися, що депутатам не складно один раз на місяць вивчати їхні проблеми зсередини, бачити їх, так би мовити, наочно, спілкуватися наживо.

Ще один важливий аспект – це звіт щодо виконаної роботи. Раз на півроку звітую перед виборцями про зроблене і про шлях, яким рухаємося.

Вважаю, що саме так можна потроху виховувати свідомість електорату. Тоді виборці не продаватимуться за обіцянки чи щось інше, а обиратимуть депутата свідомо й за конкретну роботу.

Прекрасно, коли люди звертаються зі своїми проблемами, пропозиціями і проханнями, адже лише так ми отримаємо позитивний результат. Тільки шляхом діалогу можна працювати на благо міста.

Тепер про конкретні справи.

У рамках щомісячних зустрічей відбулися дві стосовно створення ОСББ за адресами: вулиця Ракоці, 22 і набережна Незалежності, 17, 18. Йшлося про переваги створення ОСББ, довго дискутували щодо реформування галузі ЖКГ і стосовно того, що чекатиме нас від 1 липня 2017 року. Вчергове переконався в необхідності проведення посиленої консультативної роботи на цю тему.

Також поспілкувався з мешканцями двох під’їздів будинку 10 на вулиці Ракоці (на фото). Обговорювали питання, які турбують мешканців: застаріла каналізаційна система, відсутнє освітлення, жахливий стан під’їздів, відпадання штукатурки. Найболючішими виявилися проблеми зі створенням ОСББ і капітальним ремонтом покрівлі даху. Стосовно цієї покрівлі на прохання мешканців було подано депутатське звернення до міського голови про внесення змін до рішення № 64 від 23.12.2015 «Програми капітального ремонту житлового будинку» – я попросив виділити кошти в сумі 172,5 тисячі гривень на капітальний ремонт даху будинку 10 на вул. Ракоці. Мешканці пообіцяли, відповідно до рішення № 1554 «Про пайову участь власників квартир у капітальному ремонті будинку», зібрати 10% необхідних коштів. Тепер покрівля даху повністю відновлена.

На черговому прийомі громадян до мене звернулися мешканці будинку № 7, що на розі вулиць Гойди і Ломоносова (так званої «малої рафанди»). Там уже впродовж десятиріч щотижня забивається каналізаційна система, через це постійно підтоплюються підвальні приміщення і вулиця. Зливова каналізація засмічена. Після того, як я написав звернення, проблему таки розв’язано. Прикро, що свою роботу комунальні служби виконують лише після депутатського втручання, і то не завжди. А мали би це робити відразу на прохання мешканців.

Разом із представниками ГО «Інститут міста Ужгорода» мешканці будинку 21 на наб. Незалежності працювали над проектом перетворення власного подвір’я. Завдяки їхній ініціативності найкращі архітектори взялися розробляти проект, враховуючи побажання і потреби мешканців ОСББ «Рафанда». Підтримати і допомогти прийшов і я разом з колегою – депутатом Ужгородської міської ради Миколою Сюськом. Було запропоновано включити старий чеський мікрорайон «Галагов», будинки якого належать до історичного ареалу Ужгорода і є складовою частиною архітектурного ансамблю, пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення, в «Комплекс історичної забудови», до «Програми благоустрою міста». Адже, як відомо, мікрорайон «Галагов» не був включений в ухвалену «Комплексну програму відновлення історичного центру м. Ужгорода на 2015–2016 роки», хоч його збудували в чехословацький період. До нього належать сучасні вулиці Довженка, Ракоці, Гойди, Ломоносова, Крилова, Боженка, Бращайків, Ставровського-Попрадова, Менделєєва, пл. Народна, наб. Незалежності. Будівлі там – це пам’ятки архітектури, а перебувають у занедбаному стані, руйнуються…

За моїм депутатським зверненням затверджено рішення № 394, згідно з яким на капітальний ремонт водопроводу і каналізації на ОСББ «Рафанда» виділено програмою 180 тисяч гривень. Співфінансування потрібне в розмірі 9500 гривень.

За численними зверненнями мешканців під’їзду № 9 будинку 21 на наб. Незалежності ініційовано перенесення сміттєвих баків на протилежну частину вулиці Гойди. На виїзному засіданні комісії разом із колишнім заступником міського голови Олександром Габором і представником «АВЕ – Ужгород» питання було вирішене позитивно.

Відбулася зустріч із громадою мешканців будинку № 2 на пл. Дружби народів. Основним болючим питанням там уже багато років є ремонт покрівлі будинку. За моїм депутатським зверненням у Програмі капітального ремонту житлового фонду міста Ужгорода на 2016 рік передбачено кошти в сумі 450 тисяч гривень на цей ремонт.

Подано спільний проект № 1508201619 від імені депутата Ужгородської міської ради Сергія Варцаби, голови ОСББ «Рафанда» Наталії Борисової і громадської активістки Надії Фойгт на конкурс до Громадського бюджету м. Ужгорода. Віримо, що завдяки цьому Проекту буде започатковано відродження історичної частини міста, комплексу чеської забудови Галагов.

Зустрічався з мешканцями вулиць Солов’їної та Михайловецької. Бесіда виявилася жвавою та насиченою. Люди скаржилися, що хоч і проживають майже в центрі міста, але на їхніх вулицях уже понад 20 років немає освітлення й асфальтного покриття.

На прохання мешканців вулиці Корятовича я написав звернення на ім’я міського голови, начальника поліції, до податкової та муніципальної поліції з приводу незаконної стихійної торгівлі у невстановлених місцях біля так званого «зеленого базару». Це перешкоджає вільному руху містян і загороджує прохід мешканцям вулиці у двори.

Проведено робочу зустріч, під час якої були узгоджені всі неточності проекту «Безпечний та комфортний двір» (стосується «Рафанди»). Основна мета проекту – створення ідеальної прибудинкової території завдяки відновленню пожежного в’їзду і розширення зеленої зони за рахунок перенесення автомобільної стоянки. Нагадаю, що, починаючи ще з 2003 року, мешканці «Рафанди» неодноразово зверталися в Ужгородську міськраду з проханням вирішити питання відновлення проїзду для пожежних машин після кількох інцидентів, коли пожежна техніка не мала змоги заїхати на подвір’я. Реалізація цього проекту є надзвичайно важливою, оскільки після облаштування місць для паркування збільшиться зелена зона в центрі подвір’я, на якій згодом буде можливість облаштувати дитячий майданчик та спортивні тренажери для підлітків і дорослих. До проектної пропозиції належить також виготовлення нових воріт з боку наб. Незалежності та реставрація наявних з боку вул. Довженка, що буде сприяти підтриманню порядку на подвір’ї.

Проведено чергову дворову зустріч із мешканцями будинків 24 і 28 вулиці Гойди, а також будинку 17 на вулиці Митній. Спілкувалися на такі теми: викладення внутрішньодворової території бруківкою, створення місця для паркування автівок, здійснення ремонту «водочастини» й даху житлових будівель.

За моїми депутатськими зверненнями відновлено освітлення на наб. Незалежності, вулицях Гойди, Довженка, Ломоносова, Корятовича, Тихій.

– Пророблено справді чимало. Що ще плануєте?

– Про плани на майбутнє можна говорити безкінечно, бо проблем на окрузі більш ніж достатньо. На мою думку, в місті за роки незалежності практично нічого не робилося. Богдан Андріїв, мабуть, перший мер, який зрушив місто з мертвої точки занепаду і почав комплексно відновлювати його інфраструктуру. Звичайно, критиканів завжди вистачає, але розвиток міста триватиме!

Своєю діяльністю хочу виправдати довіру тих людей, які віддали за мене голоси. Повірте, пам’ятаю всі проблеми округу, які ще не розв’язані з об’єктивних причин. Буду намагатися їх розв’язувати наступного року. Справді, в місті чимало проблем, котрі потребують нагального розв’язання. Завдяки діяльності конструктивного і дружного депутатського корпусу в міській раді нині забезпечується нормальна життєдіяльність міста. Зізнаюся – мені приємно працювати в такій професійній, злагодженій команді. Отож сподіваюся, що наша співпраця матиме продовження!

Розмову вела Ольга ПАЛОШ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS