Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (868) ВЛАДА ДОПОМАГАЄ РОМАМ ЗІ СОЦІАЛІЗАЦІЄЮ, інтеграцією в суспільне життя

Для розв’язання проблем паспортизації, легалізації наявної забудови ромських родин Ужгорода одне з місць проживання представників цієї народності відвідали члени міської координаційної ради з питань захисту й інтеграції в українське суспільство ромських національних меншин: заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керівниця служби у справах дітей Марина Арокгаті, очільник служби містобудівного кадастру Михайло Івегеш, керівник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іван Фленько, представниця благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар.

На невеликій території неподалік «П’яного базару» із загальною адресою: вул. Пирогова, 1 – розміщуються кілька помешкань, де загалом проживають близько 250 ромів. Щомісяця цю громаду поповнюють троє-четверо немовлят.

На перший погляд, більшість будівель на Пирогова, 1, здається, розваляться від пориву вітру. Проте, як кажуть мешканці, життя тут останнім часом суттєво змінилося на краще, зокрема й завдяки благодійникам – насамперед організації «Дім милосердя», котра залучає кошти з різних джерел.

Розповідають, що раніше на території був понад метровий шар сміття, але тепер її вичистили, сміття вивезли. Роми намагаються впорядкувати житло – провели водопостачання, за лічильниками оплачують електроенергію. До прикладу, одна з молодих родин облаштувала ванну; тут бережуть подарований благодійниками плазмовий телевізор, мають комп’ютери, підключили Інтернет. Запевняють, що діти з цього поселення ходять до шкіл міста. Водночас – просять допомогти з облаштуванням провулка, який веде до будинків, бо під час злив він і двір компактного поселення перетворюються на болото.

Представники міської ради Ужгорода поспілкувалися з мешканцями. Один із них каже, що в його нині вже покійного діда колись були документи на будинок, який згодом згорів. І навіть у нього зазначено в паспорті не лише загальну адресу – Пирогова, 1, а вказано номер помешкання. Однак у багатьох сусідів немає ні документів на житло, ні якихось посвідчень особи.

З усім цим і допомагатиме міська рада. Спільно з фондами «Благо», «Відкрите суспільство» готується проект рішення, спрямований на отримання ромами всіх належних виплат і допомог, соціалізацію ромського населення, загалом інтеграцію в суспільне життя.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS