Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 47 (460) СЕСІЯ: ГУБЕРНАТОР МАЄ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ПРОТИПРАВНІ ДІЇ ГОЛОВИ УЖГОРОДСЬКОЇ РДА

На розгляд 27 пленарного засідання IV сесії Ужгородської міської ради V скликання виносилося 31 питання.

Зокрема депутати прийняли доповнення до рішення своїх попередників, згідно з яким власники всіх приміщень на перших поверхах, виведених із житлового фонду, мусять брати участь в утриманні будинків. І це справедливо, бо численні магазини й салони краси так само послуговуються внутрішніми комунікаціями, як і мешканці розташованих вище квартир. Також вирішено надавати в оренду земельні ділянки для тимчасового розміщення будівельних майданчиків: досі прилеглі території загального користування займали самовільно й безкоштовно.

Медико-соціальному реабілітаційному центру “Дорога життя” на сесії передали приміщення в безоплатне користування, а ось басейн гімназії, щоб зробити його доступним для всіх ужгородських дітей, перетворили на КП “Басейн “Дельфін”. Слід сказати, що за останні два роки в гімназії не провели жодного уроку плавання, тобто ефективно використовувати своє “водне багатство” навчальний заклад не поспішав. Зараз там треба побудувати індивідуальну котельню, яка забезпечила б об’єкт теплом. Прийняли депутати й міську програму розвитку фізичної культури і спорту на 2007—2011 роки. Нею для реалізації цих заходів цьогоріч, наприклад, передбачається 1 млн. 800 тис. грн., а в 2008-му — 4 млн. грн.

Щоб гроші з бюджету витрачати, їх спершу треба туди залучити, зокрема від продажу землі. На п’ятничній сесії депутати розглядали й ці питання. Так, ВАТ “Ужгородський “Агрокомплекс” продали ділянку площею 32525 кв. м за 1 млн. 378 тис. грн. (без ПДВ). А щодо ділянок, перелік котрих лише затверджували для продажу, міський голова заздалегідь озвучив вартість, нижче якої ці землі віддавати не можна.

Чимало емоцій викликав проект рішення про передачу котельні міської поліклініки № 2, реконструйованої за кошти місцевого бюджету, на баланс КП “Енергетичні системи м. Ужгорода”. Депутати мали претензії до надто високих тарифів за опалення для бюджетних закладів, які поширюватимуться і на індивідульні котельні, якщо передавати їх в обслуговування КП. Хоча з іншого боку, присутні погоджувалися, що з газом жарти погані, і котельнями мають опікуватися спеціалісти. Що стосується тарифів, Сергій Ратушняк пояснив: це вимушений захід, спрямований на те, аби хоч якось розплачуватися за газ для централізованого теплопостачання. Дійсно, бюджет фактично дотує населення, але іншого виходу наразі немає. Зрештою питання, яке викликало суперечку, вирішили на деякий час відкласти, натомість створили спеціальну комісію з трьох депутатів та п‘яти профільних спеціалістів, яка вивчатиме шляхи оптимізації ЦТП в місті.

Однак найбільш гарячим на цьому засіданні було обговорення проекту № 393 “Про протиправні дії органів влади Ужгородського району”. Він передбачав оголошення недовіри голові Закарпатської ОДА О. Гаваші, його першому заступнику І. Балозі та голові Ужгородської РДА А. Колібабі за систематичні збитки та шкоду, заподіяну територіальній громаді Ужгорода. Спонукала до цього службова записка КП “Водоканал” про видачу районною владою земель під будівництво в межах санітарної зони Минайського водозабору, ненадання державних актів на землю водозабору, перевантаження мереж водовідведення через несанкціоновані врізання районних мешканців у міську каналізацію, величезні борги прилеглих сіл за воду тощо. І міська влада, і керівництво “Водоканалу” неодноразово письмово зверталися до А. Колібаби та в ОДА з проханням вирішити ці проблеми, але безрезультатно. Взявши до відома всю цю інформацію, депутати все ж зупинилися на пом’якшеному варіанті рішення і проголосували за запропоноване “регіоналом” Віктором Феєром формулювання: “Звернути увагу голови Закарпатської ОДА Гаваші О.О. та його першого заступника Балоги І.І. на протиправні дії голови Ужгородської РДА Колібаби А.В., які завдають шкоди Ужгороду”. І якщо це рішення не буде виконано, ужгородські депутати пригрозили таки висловити недовіру голові ОДА.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS