Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 40 (863) СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ БУЛА ПЛІДНОЮ І РЕЗУЛЬТАТИВНОЮ: мешканцям кількох гуртожитків дозволено приватизацію помешкань, затверджено плату з будмайданчиків і за розміщення рекламоносіїв, збільшено фінансування низки важливих програм

До початку цьоготижневого чергового, 8-го сесійного засідання Ужгородської міськради 7 скликання міський голова Богдан Андріїв повідомив про необхідність провести спільне засідання комісій. Питання, подане на розгляд, – виділення коштів для покриття різниці в тарифах на електроенергію, які необхідні Водоканалу. Жодна з постійних депутатських комісій не мала заперечень.

Додатково до порядку денного сесії включили проект рішення про передачу гуртожитків в оперативне управління і дозвіл на приватизацію. Ідеться про будинки на вулицях Загорській, Гвардійській та Одеській. Оскільки в залі були мешканці гуртожитків, питання розглянули першим і ухвалили стосовно нього позитивне рішення. Люди подякували і покинули сесійну залу.

Після цього міськрада передала безоплатно у власність Ілдико Кашай нежитлові приміщення першого поверху будинку на вулиці Оноківській, 16/1. Договір дарування під час сесії вручив міський голова Богдан Андріїв. Ілдико Кашай – інвалід, виховує двох неповнолітніх дітей, одна дитина також з обмеженими можливостями. Ілдико Ласлівна дуже дякувала міському голові й депутатському корпусу за те, що через багато років нарешті отримала документ на житло.

Два десятки малозабезпечених ужгородців отримають допомогу з міського бюджету: дев’ятнадцятеро – по 2000 гривень, ще один – 1700 гривень. Переважна більшість виділених коштів – на лікування та реабілітацію, а також на поховання сина – учасника АТО, на проведення ремонту покрівлі тощо.

Депутати затвердили Договір між Ужгородською і Чопською міськими радами про передачу коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання послуг з охорони здоров’я населенню міста Чопа. Відповідно до цього договору, Чопська міська рада передає 350 тисяч гривень за надання послуг з охорони здоров’я, а Ужгородська міська рада, прийнявши ці кошти, надає мешканцям Чопа меддопомогу в центральній міській клінічній лікарні, міській дитячій лікарні та міському пологовому будинку. Підставою для госпіталізації є направлення лікарів медичних закладів Чопа й екстреної медичної допомоги.

Згодом депутати внесли зміни до окремих рішень Ужгородської міської ради попереднього скликання.

Зокрема, збільшили із 65,5 тис. грн. до 111,2 тис. грн. фінансування Програми забезпечення пожиттєвої терапії хворих-інвалідів ендокринологічного профілю на 2014–2017 роки; фінансування в сумі 1419,6 тис. грн., передбачене на 2017 рік програмою «Розвиток нефрологічної та гемодіалізної служби в місті на 2014–2017 роки», збільшили до 2347,5 тис. грн.; 289 тис. грн. замість 72,7 тис. грн. передбачили на програму протидії захворюванню на туберкульоз у населення м. Ужгорода на 2015–2017 роки; більш ніж у 6 разів збільшили фінансування Програми профілактики, діагностики та лікування цукрового діабету в населення м. Ужгорода на 2015–2017 рр., а саме: замість 370 тис. грн. – 2 млн. 106 тис. грн.; внесли зміни і до Програми внутрішнього епідеміологічного контролю закладів бюджетної сфери м. Ужгорода на 2015–2017 роки, передбачивши 768,4 тис. грн. замість запланованих 264,5 тис. грн.

Ці програми були затверджені у 2013–2014 роках, коли рівень інфляції був значно меншим ніж у 2016-му. Крім того, збільшення коштів на ці програми на 2017 рік пов’язане з підвищенням індексу споживчих цін (збільшення мінімальної зарплати, тарифів на комунальні послуги, зростання цін на медикаменти, харчові продукти й інші товари).

Ухвалили на сесії й Програму профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень у населення м. Ужгорода на 2017 рік. За орієнтовними розрахунками потреби, річне фінансування становитиме 773,8 тис. грн. Програму ухвалили для підвищення ефективності заходів із профілактики злоякісних утворень, забезпечення своєчасної діагностики раку, збільшення тривалості життя онкологічних хворих, зменшення соціально-економічних втрат. Як зазначалося, в Ужгороді фіксується зростання кількості онкозахворювань, підвищується відповідно і показник смертності. У структурі смертності переважають пухлини легенів та бронхів, шлунково-кишкового тракту, молочної залози. Основна причина запізнілої діагностики злоякісних новоутворень – несвоєчасне звернення населення по медичну допомогу.

У черговий раз внесли зміни до Програми комплексного забезпечення містобудівною документацією міста Ужгорода. Програма була затверджена ще у грудні 2011 року; у грудні 2015 року вже вносили зміни. І от цього тижня депутати проголосували, щоб виділити на Програму 1 мільйон 200 тисяч гривень. Зокрема, 400 тисяч передбачили на розробку детального плану територій, 200 тисяч – на перспективний план озеленення, 600 тисяч – на фотогеодезичні роботи.

Через необхідність уточнення спрямування відсотків за кредитами, а саме – відшкодування відсотків за кредитами в розмірі 15% річних, депутати внесли зміни в додаток до рішення І сесії міської ради VII скликання від 10 березня 2016 року № 134 «Про Програму відшкодування відсотків за кредитами, залученими населенням на впровадження енергоощадних заходів у м. Ужгороді на 2016–2017 роки». Розділ VII Програми виклали в такій редакції: «На реалізацію Програми з бюджету міста передбачається виділити 400,00 тис. грн. (2016 рік – 200,0 тис. грн., 2017 рік – 200,0 тис. грн.)».

Ужгородські депутати також внесли зміни до додатка з переліком об’єктів, які включені до Програми приватизації в місті на 2016–2018 роки. Програму ухвалили у квітні цього року. На теперішній сесії за кожен об’єкт голосували окремо. Включення до програми приватизації двох із цих об’єктів не дістало підтримки депутатів – приміщення в будинку № 3 на вул. Грибоєдова і приміщення на пл. Театральній, 7а.

Додаткові кошти знадобилися для Програми реконструкції вуличного освітлення Ужгорода на 2012–2016 роки. 125 тисяч гривень необхідно для виконання робіт із капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення на вулицях Івана Франка і Тлехаса. Депутати підтримали пропоновані зміни.

Одночасно було внесено відповідні зміни до бюджету і до Програми економічного та соціального розвитку міста на 2016 рік.

Підтримали депутати й нові ставки за тимчасове користування місцями комунальної власності для розміщення реклами. Плата визначена для кожної з трьох зон, на які умовно поділено місто, – центральної, серединної, периферійної, за квадратний метр площі щомісяця. Градація також передбачає наземні рекламні засоби і неназемні та недахові засоби реклами. Депутати підтримали критичні зауваження фінансового управління. Цим рішенням внесли зміни до відповідного положення, затвердженого ще 2004 року, ставки за користування востаннє змінювалися у 2008 році.

Здобув підтримку ужгородських депутатів Порядок встановлення плати для тимчасово розміщених будівельних майданчиків у місті. Рішення передбачає, що ті, хто проводить будівництво чи влаштовує будівельні майданчики на території, яка належить до комунальної власності міста, оформляють у департаменті міського господарства договір на користування конструктивними елементами благоустрою. За користування під час виконання будівельних робіт конструктивними елементами благоустрою, які належать до комунальної власності міста, щомісяця необхідно сплачувати (без урахування ПДВ): центральна зона – 35 грн. / кв. м; серединна – 25 грн. / кв. м; у периферійна – 15 грн. / кв. м.

Базовий розмір плати за використання території, яка належить до комунальної власності міста, кожного наступного року встановлюватиметься з урахуванням індексації за минулий рік. Обстеження об’єктів містобудування тепер повинні провести упродовж 10 робочих днів від дня ухвалення сесійного рішення.

До речі, орієнтовна середня площа будмайданчиків у місті – до 1000 квадратних метрів, а то й більша. Часто після демонтажу огороджувальних конструкцій тротуари і проїжджа частина поруч із новобудовою – у незадовільному стані, зливова вулична каналізація забита будівельним сміттям тощо. Передбачається, що плата з будмайданчиків даватиме до міського бюджету близько 240 тисяч гривень.

Рішення про те, що в постійній комісії Ужгородської міськради має бути не менше ніж 5 депутатів, але не більше ніж вісім, депутати не підтримали. Проект передбачав внесення змін до Положення про постійні комісії, затвердженого рішенням І сесії міської ради VII скликання 26.11.2015 № 8 «Про утворення постійних депутатських комісій Ужгородської міської ради VII скликання і затвердження Положення про постійні комісії».

Річний план діяльності Ужгородської міської ради і виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік рішенням сесії доповнили регуляторним актом «Про затвердження норм надання послуг із вивезення твердих побутових відходів».

Окрім того, депутати на засіданні міськради підтримали встановлення річної орендної плати в розмірі 1,2 грн. Головному територіальному управлінню юстиції в Закарпатській області. Йдеться про будівлю на Собранецькій, 47, а критичні зауваження до проекту стосувалися внесення змін у договір.

Відтепер частина скверу біля квіткового магазину на площі Дружби народів буде називатися на честь одного з фундаторів Словацької держави Мілана Ростіслава Штефаніка. Там також уже ведеться спорудження пам’ятника діячеві.

Ужгородські депутати підтримали і проект рішення, яке б унеможливило забудову зеленої зони біля драмтеатру.

Нагадаємо: щоб зупинити будівництво на викупленій кілька років тому земельній ділянці в центрі Ужгорода, міська рада на позачерговому, терміново скликаному засіданні виконкому нещодавно скасувала містобудівні умови та обмеження забудови цієї земельної ділянки, видані попередньою владою минулого року. Направлено і позов до суду про визнання незаконним рішення, яким було затверджено перелік ділянок (у тому числі тієї, де почали будівництво), що підлягають викупу шляхом аукціону. Проект рішення, поданого на цьоготижневу сесію, – ще один крок для захисту зеленої зони поруч із театром.

Як сказано в рішенні, з метою визначення планувальної організації та розвитку території необхідно розробити детальний план території біля Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру, обмеженої вулицею Л. Толстого і Київською набережною. Замовник – виконавчий комітет міської ради – має організувати розроблення містобудівної документації в порядку, визначеному наказом Мінрегіонбуду 16.11.2011 № 290, забезпечити проведення громадських слухань і подати документацію на затвердження міською радою.

Після цього міський голова Ужгорода Богдан Андріїв оголосив перерву в засіданні сесії міськради. Про дату проведення наступного засідання буде повідомлено згодом.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS