Газета ужгородської міської ради і виконкому

#37 (860) ПРОЕКТ ДЕРЖБЮДЖЕТУ – ПРИСУТНІ РИЗИКИ І ЗАГРОЗИ: за такого кошторису країни наступного року в міських бюджетах грошей на освіту, дороги, соцзабезпечення та благоустрій буде суттєво менше…

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв узяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України, яке цього тижня відбулось у Києві. Насамперед міські голови обговорили проект Держбюджету на 2017 рік і врахування в ньому інтересів місцевого самоврядування.

Як відомо, проект бюджету на наступний рік був оприлюднений минулого тижня. Асоціація провела комплексний аналіз бюджетних ініціатив, і він, на жаль, дозволяє стверджувати, що фінансове забезпечення територіальних громад у 2017 році суттєво погіршиться. Дохідна частина місцевих бюджетів не змінюється, разом із тим на рівень місцевих бюджетів передаються усі видатки на заклади освіти (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) і видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я.

Бюджетна децентралізація в Україні, наголошували промовці, ставила дві мети: незалежні джерела формування бюджетів і збільшення фінансових ресурсів з розрахунку на одну людину в громаді. Натомість наступного року органи місцевого самоврядування вимушені будуть скорочувати фінансування важливих для громад заходів та програм у сфері ЖКГ, благоустрою, ремонту і будівництва доріг, соціального забезпечення, дошкільної та позашкільної освіти, місцевого економічного розвитку.

Тому члени Правління АМУ вирішили направити до Голови Верховної Ради і народних депутатів України звернення, у якому виклали всі ризики та загрози, котрі, на їхній погляд, містить проект держбюджету в теперішньому вигляді. У зверненні, інформує АМУ, наголосили на необхідності термінового вирішення проблемних питань утримання закладів освіти й охорони здоров’я, врегулювання питань із пільговим перевезенням та заборгованістю з різниці в тарифах, зі соціальних пільг.

У рамках Асоціації міст України створять також робочу групу, яка оперативно напрацює поправки до проекту Державного бюджету 2017 і зустрінеться з профільними міністрами (освіти, охорони здоров’я, ЖКГ, соцполітики, фінансів) та представниками Комітету Верховної Ради з питань бюджету, з тим щоб нагальні питання міст отримали своє відображення у проекті основного фінансового документа країни на наступний рік.

• • •

Проект Державного бюджету України на наступний рік, зокрема ті його положення, що визначатимуть життя місцевих громад, обговорювали в четвер на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Участь у засіданні взяли й міські голови – члени Правління Асоціації міст України.

Офіційну позицію Асоціації міст України під час засідання представили перший заступник виконавчого директора Олександр Слобожан та аналітик з питань бюджету Центру аналізу і розробки законодавства Ігор Онищук.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, який взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради, поінформував присутніх, зокрема, що коли держбюджет на 2017 рік ухвалять таким, як сформовано проект, то в бюджеті Ужгорода потрібно буде віднайти додатково близько 225 млн. грн., із них на освіту – майже 165 млн. грн., на охорону здоров’я – понад

60 млн. грн. Передача на рівень місцевих бюджетів видатків для утримання закладів освіти й охорони здоров’я призведе до значного зменшення фінансування видатків на ремонти доріг, мереж, будинків. Не залишиться й коштів на розвиток міста, підкреслив він.

На засіданні комітету промовці наголошували, що потрібно у держбюджеті врегулювати проблемні питання утримання закладів освіти й охорони здоров’я, фінансування соціальних пільг тощо.

За словами Богдана Андріїва, народні депутати з розумінням поставилися до тез, які озвучили представники органів місцевого самоврядування, тож є сподівання, що зауваження будуть максимально враховані під час внесення поправок до проекту держбюджету.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS