Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 35 (858) Які вулиці вже оновлені й кому ще пощастить. Про ремонти доріг і тротуарів – міський голова Ужгорода Богдан Андріїв

Такий масштабний ремонт доріг і тротуарів, як нині в Ужгороді, напевно, мало хто пам’ятає. Звідки на все це гроші, які вулиці вже оновлені й кому ще пощастить, – розповів міський голова Богдан Андріїв.

– Пане Богдане, почнімо з головного: звідки гроші на такі масштабні капремонти?

– Левова частка коштів, які цьогоріч передбачені на здійснення капітальних ремонтів вулиць, – це кошти міського бюджету. Тобто це гроші, котрі ми платимо до бюджету як податки – податок на доходи фізичних осіб, земельний податок, інші місцеві податки і збори. Крім того, цього року Ужгороду надійшла субвенція з Державного бюджету в сумі 16,5 млн. гривень. Ці гроші вдалося одержати виключно за підтримки народних депутатів України від Закарпаття, зокрема Михайла Ланя, який особисто лобіював виділення коштів для обласного центру Закарпаття. Загалом із цих шістнадцяти з половиною мільйонів значна частка піде на капітальний ремонт і утеплення Ужгородської класичної гімназії, близько 2 млн. гривень – на ремонт терапевтичного відділення Ужгородської ЦМКЛ та об’єкти водопостачання, а решта – на капітальні ремонти міських вулиць.

– Рухаймось далі – по проблемах. Недавно читала критику щодо відсутності зливової каналізації на вулиці Перемоги – мовляв, навіщо ремонтувати дорогу, якщо каналізації немає!

– Насправді цьогоріч перед тим, як роботи не тільки капітальний ремонт, а навіть поточний, спеціалісти комунального підприємства «Водоканал м. Ужгорода» виїжджають на об’єкт і здійснюють аналіз системи водопостачання та водовідведення, зливних стоків, проводять консультації з «Обленерго» і газовиками з приводу того, в якому стані перебувають їхні мережі саме на тій чи іншій вулиці. Без висновків цих організацій ми не починаємо ремонту, щоб через деякий час не робити повторного розриття для ремонту мереж. Адже гарантія на капітальний ремонт надається на 10 років! Що ж буде, якщо місто витратить чималі суми на ремонт, а його знову треба повторювати через якийсь час? Тому, перш ніж проводити ремонтні роботи, одержуємо висновки і, в разі потреби, спочатку Водоканал чи інша організація ремонтує свої мережі, а потім настає черга ремонту вулиці.

– Ужгородців турбує питання ремонту вулиці Підгірної, бо вона тривалий час перекрита і через це утруднений рух у центрі. Коли її відкриють?

– На сьогодні на Підгірній тротуари закінчені з обох боків вулиці, вже буквально після обіду (вівторок) заберуть будівельне сміття, мучку, пісок – і рух відновлять. За кілька днів тут проведуть фрезування покриття, тобто будуть зняті всі нерівності, а відтак, буквально наступного тижня, будівельна організація почне укладати новий асфальт. Потім будемо рухатися по Підгірній до ЗОШ № 2 – цю частину вулиці теж чекає оновлення.

– Щодо вулиці Берчені: тут ремонти обмежаться тротуарами?

– Тепер ми здійснюємо на вулиці Берчені ремонт тротуарів, далі у проекті – відновлення асфальтного покриття на цій дорозі. Побачимо, чи вкладемося в погодні умови, адже роботи заплановані на жовтень. У разі, якщо дощі стануть на заваді, – виконаємо ремонти навесні.

– Мешканцям яких вулиць пощастить після завершення нинішніх ремонтів?

– Наразі, як відомо, триває ремонт частини вулиці Перемоги, безпосередньо перед будівлями Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Новака. Це відрізок від перехрестя з проспектом Свободи до площі Петефі. Почали ремонтні роботи на вулиці Баб’яка – на ній прокладають зливну каналізацію, водовідведення. Сьогодні в нас вівторок – сподіваюся, якщо на заваді не стануть погодні чи інші перешкоди, до кінця тижня ця вулиця буде покрита новим асфальтом – від транспортного мосту до вулиці Перемоги. Попередні роботи проводимо і для здійснення капітального ремонту вулиці Закарпатської – від повороту на Собранецьку й до площі Лаборця. Ще цього року має бути виконаний капітальний ремонт вулиці Собранецької до повороту на Митну. Тут також будуть відновлені повністю тротуари. Якщо десь на якомусь етапі погодні умови будуть перешкоджати, тобто ми побачимо, що через негоду чи невідповідний температурний режим не зможемо якісно виконувати роботи, то щось доведеться перенести на наступний рік. Але я сподіваюся, що вдасться все встигнути.

– Скільки взагалі вулиць отримали цьогоріч нове обличчя?

– Загалом кілька десятків вулиць перебувають у ремонтах чи ще очікують на ремонт, серед основних – Закарпатська, Підгірна, площа Кирпи, вулиці Перемоги, Легоцького, Заньковецької. Але вже чимало на сьогодні й зроблено. Приміром, мікрорайон Радванка нарешті отримав нормальні дороги – замість тих, які взагалі не мали покриття. Це вулиці Садова, Шахтарів, Лодія, Нахімова та інші. Й усі ремонти вулиць, певна річ, здійснюються з ремонтом водовідведення, зливної каналізації.

За матеріалами zakarpattya.net


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS