Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 35 (858) Депутати виділили кошти на реконструкцію проблемного каналізаційного колектора у провулку Соляному

На позачерговій сесії Ужгородської міської ради після обговорення порядку денного засідання зареєструвалося 25 депутатів.

Проект щодо земельної ділянки біля драмтеатру не отримав достатньо голосів для включення до порядку денного. Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що на черговому засіданні наступної сесії буде розглядатися питання про розробку детального плану території. Це дасть можливість провести громадське обговорення і ще раз ухвалити рішення про неможливість забудови зеленої зони біля обласного драмтеатру.

Під час обговорення йшлося, що ініціатива викупити для суспільних потреб ділянку, на якій нещодавно хотіли почати забудову, недоцільна – є інші юридичні механізми не допустити забудови. Зокрема, не зовсім правильне в цьому разі формулювання «для суспільних потреб» чи «у зв’язку з суспільною необхідністю».

Крім того, рішенням позачергового засідання виконкому скасовано містобудівні умови та обмеження забудови цієї земельної ділянки, видані попередньою владою минулого року. Рішення виконкому ґрунтувалося на тому, що містобудівні умови та обмеження не відповідали чинному на той час генеральному плану міста (редакція 2004 року), котрий визначав цю територію як зелену зону загального користування. За нині чинним генеральним планом Ужгорода, ухваленим у 2016 році, ділянка належить до рекреаційних зон озеленених територій загального користування та благоустрою.

Також міська влада звернулася до Державної архітектурно-будівельної інспекції України й Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Закарпатській області, аби скасувати декларацію про початок будівництва.

Направлено і позов до суду про визнання незаконним рішення, яким було затверджено перелік ділянок (у тому числі зазначеної), що підлягають викупу шляхом аукціону.

Відповідною ухвалою як забезпечення позову суд заборонив забудовникам проводити будь-які роботи на цій ділянці до вирішення справи по суті. Наступним доцільним кроком було б ухвалення детального плану всієї території біля облмуздрамтеатру в більшому масштабі для уточнення положень генерального плану, формування принципів планувальної організації забудови, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними нормами, забезпечення комплексності забудови території.

Питання, через яке саме зібрали позачергове засідання Ужгородської міської ради, – терміново вирішити з фінансуванням робіт, необхідних для реконструкції аварійної ділянки каналізаційного колектора у провулку Соляному, – пройшло тривале обговорення у сесійній залі.

Нагадаємо: з’ясувалося, що труби каналізаційної мережі у провулку поруч зі Слов’янською набережною забиті на відрізку близько 10 метрів, і виникла необхідність прокласти додаткову гілку в обхід основної.

Як заявив, роз’яснюючи ситуацію, директор Водоканалу Станіслав Карташов, аварія такої ваги, що можна було б оголошувати надзвичайний стан, але силами працівників підприємства цього вдалося уникнути. Один із депутатів повідомив, що тепер на місці аварії буквально басейн із фекаліями і проблему слід негайно розв’язувати. За словами Карташова, там понад 20 тисяч кубічних метрів стоків; технологічно неможливо замінити забиту ділянку колектора – потрібно робити гілку в обхід, при цьому центральну магістраль виведуть за межі ділянки з приватною забудовою.

Після переголосування депутати підтримали внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Ужгорода на 2016 рік, затвердженої рішенням I сесії міської ради VII скликання 23 грудня 2015 року № 68, передбачивши на реконструкцію аварійної ділянки каналізаційного колектора 1,1 млн. грн.

Іншим рішенням, пов’язаним із попереднім, депутати внесли зміни до бюджету, затвердивши перерозподіл видатків за головними розпорядниками коштів, зміни капітальних видатків та перелік об’єктів по бюджету розвитку і зменшивши обсяг резервного фонду міського бюджету на 2016 рік на 1,1 млн. грн.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS