Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 35 (858) На засіданні виконкому напрацьовано програми на наступний рік, зокрема діяльності Центру «Дорога життя» та фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд міськими автобусами

В Ужгородській міській раді напрацьовують проекти програм, які реалізовуватимуться наступного, 2017 року. На позавчорашньому засіданні виконкому погоджено Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2017 рік. Передбачене фінансування – 3 мільйони 144 тисячі гривень.

У Програмі зазначається, що з цієї суми будуть надавати одноразову грошову допомогу ужгородцям, які є інвалідами; непрацюючим, самотнім громадянам похилого віку; учасникам АТО; мамам, які народили 1 січня; виділятимуть гроші для поховання самотніх, перевезення тіл померлих мешканців Ужгорода до моргу тощо. За цією ж програмою буде виділятися допомога переселенцям, родинам загиблих захисників країни.

Також на засіданні виконкому ухвалили рішення погодити Програму фінансування видатків на житлово-комунальні послуги почесним громадянам Ужгорода і делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України на 2017 рік із подальшим поданням на розгляд сесії. Наступного року на це заплановано 350 тисяч гривень.

Члени виконкому затвердили і Положення про плату за навчання в комунальних школах естетичного виховання Ужгорода.

Отже, оплата навчання дітей вокалу, гри на фортепіано, гітарі становитиме 130 грн.; навчання гри на народних, струнно-смичкових, духових та ударних інструментах –

100 грн., навчання на образотворчому, хореографічному відділеннях, у театральних класах – 130 грн.

З огляду на різний соціальний і матеріальний стан батьків, діти яких навчаються у школах естетичного виховання, директори, за визначеним у рішенні переліком, можуть установлювати пільги з оплати на 100% чи 50%.

Якщо навчаються двоє чи більше дітей із родини, батьківська плата встановлюється: за першого учня – в розмірі 100%, за інших – 50% від суми оплати, незалежно від того, чи вони навчаються в тій же школі, чи в різних.

При цьому вноситься 100% коштів за навчання на інструменті (відділі), де більша плата. Учні шкіл естетичного виховання, які навчаються гри одночасно на двох інструментах (відділеннях), вносять плату за навчання в повному розмірі. Якщо учень хворіє, то плата за навчання за перший місяць хвороби вноситься повністю, в наступні місяці – у розмірі 50% за наявності відповідної довідки. Це рішення виконкому визначає й інші аспекти – хто, як, коли і де повинен проводити оплату.

Для забезпечення хворих з обмеженим прогнозом життя якісною мультидисциплінарною допомогою виконком міської ради погодив утворення при Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги виїзної бригади паліативної допомоги «Хоспіс вдома». До складу бригади ввійдуть лікарі, медичний або практичний психолог, медичні сестри, молодші медичні сестри, соціальний працівник, духівник, які пройшли цикли тематичного вдосконалення з паліативної допомоги.

«Хоспіс вдома» передбачає забезпечення максимально досяжної якості життя невиліковно хворих шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та симптомів розладів життєдіяльності, їх адекватного контролю і кваліфікованого лікування й запобігання стражданням усіма доступними методами паліативної допомоги, в тому числі із застосуванням сучасних неопіоїдних та опіоїдних анальгетиків, психотропних лікарських засобів і прекурсорів.

Серед програм на наступний, 2017 рік, які ухвалили на засіданні виконкому Ужгородської міської ради, погодили і Програму діяльності медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя». Згодом її подадуть також на розгляд депутатів.

Зазначається, що робота, яку виконують фахівці «Дороги життя», передбачає раннє втручання для фізичної і соціальної реабілітації діток з обмеженими фізичними можливостями, позашкільну адаптацію молоді від 18 до 25 років, профорієнтацію, надання інформаційної, соціально-правової, матеріальної допомоги сім’ям тощо.

Враховуючи освоєння коштів «Дорогою життя» цього року, на наступний рік фінансування з міського бюджету дещо збільшили і запланували в сумі 1,2 мільйона гривень. Кошти підуть на зарплати штатним працівникам, оплату комунальних послуг, перевезення і харчування дітей.

Члени виконкому Ужгородської міськради схвалили і Програму фінансування наступного року видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автобусами міськими маршрутами. Згодом Програму розглянуть на сесії депутати міськради.

Зазначалося, що при ухваленні Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» було рішення щодо збереження у законодавстві права на пільговий проїзд окремим категоріям громадян із покриттям цих видатків за кошти державного бюджету. Однак відповідні видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам цим Законом не були передбачені.

Ухваленим рішенням виконкому визначено Порядок компенсаційних виплат за пільговий проїзд.

Фактичні витрати у 2016 році за результатами моніторингу становили 17 375,5 тис. грн., а відшкодування за відповідний період – тільки 3600 тис. грн., тобто лише 46,6% від загальної суми втрат перевізників.

Зазначалося, що ще за 2015 рік в Ужгороді з державного бюджету не компенсовано і залишаються боргом близько 828 тис. грн., наразі немає рішення, як їх відшкодовувати.

За розрахунками на основі моніторингу перевезень на наступний рік потрібно для відшкодування перевізникам 22,7 млн. грн.

До прикладу, за даними відкритих джерел, цього року у Львові потреба у відшкодуванні за перевезення пільгових пасажирів – 120 млн. грн., в Івано-Франківську – теж 120 млн., у Житомирі – 67 млн. грн.

Окрім того, члени виконкому надали дозвіл на проведення робіт з порушення цілісності на кількох об’єктах благоустрою; затвердили акти списання низки багатоквартирних будинків із комунального балансу міста і передали на комунальний баланс гуртожиток на вул. Гвардійській, 15/1; для 7 ужгородців погодили надання дозволів на посвідчення угод про здійснення правочинів від імені дітей щодо майна, право власності або право користування яким мають діти; дозволили нічний режим роботи терміном на рік кільком закладам.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS