Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 35 (858) Зміни на фасадах історичних будинків Ужгорода необхідно погоджувати у міській раді

У центральній частині Ужгорода, яка належить до історико-архітектурного ареалу, почастішали випадки утеплення фасадів будинків. При цьому пінопластом закривають рельєфну штукатурку. Крім того, дерев’яні вікна замінюють на пластикові з порушенням малюнку вікна та його геометрії, що спотворює фасад старовинної будівлі.

Відповідно до рішення виконкому Ужгородської міської ради від 07.11.2008 № 454, з метою збереження історико-архітектурної спадщини міста, зокрема, заборонено юридичним і фізичним особам прибудови для влаштування зовнішніх входів до вуличних фасадів будинків чехословацької забудови 20–30-их років ХХ століття, що належать до архітектурного ансамблю «Малий та Великий Галагов» і центральної історичної частини міста.

Також із управлінням містобудування та архітектури, департаментом міського господарства й відділом охорони культурної спадщини Ужгородської міської ради потрібно погоджувати зміни фасадів історичних будинків – заміну вікон, дверей, засклення балконів, лоджій, заміну покрівель дахів, інших елементів фасадів. Для цього слід розробити паспорт оздоблення фасаду.

У разі виявлення порушень в оновленні фасадів історичних будинків працівники відділу муніципальної поліції будуть складати протоколи про адміністративні правопорушення і направляти на розгляд адмінкомісії міської ради для накладання штрафів та відшкодування завданих збитків відповідно до законодавства України.

Необхідно наголосити, що юридичним і фізичним особам (підприємцям), які виконують роботи з виготовлення та монтажу вікон, дверей тощо, забороняється виконувати роботи без погодженого управлінням містобудування та архітектури і департаментом міського господарства Ужгородської міської ради паспорта оздоблення фасаду.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS