Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 35 (858) Розвиток дворового футболу: об’єднання ромських дітей і залучення їх до спорту

Днями в малій залі Ужгородської міської ради відбулася підсумкова прес-конференція щодо проекту «Підтримка розвитку дворового футболу для ромських підлітків», який реалізовувався за підтримки Програмної ініціативи «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

Як розповів керівник проекту, голова правління ГО «Об’єднаймо зусилля», депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич, упродовж літнього тренувального періоду кількість дітей, котрі долучалися до дворового футболу в мікрорайоні «Радванка», з кожним місяцем збільшувалася – приєднувалися школярі міста з малозабезпечених та неблагополучних сімей: на початку було десь двадцять дітей, через два місяці – вже понад сорок, а під кінець додалося ще 16 хлопців, які брали участь у турнірі поза конкурсом. Загалом було утворено три вікові групи юних футболістів: 2001–2003, 2004–2005 і 2007–2009 років народження.

За словами Юрія Мандича, основною метою проведення турніру дворового футболу зі створенням підліткової дворової футбольної команди мікрорайону «Радванка» було об’єднання ромських дітей із малозабезпечених, багатодітних і неблагополучних сімей, залучення їх до спорту:

«Реалізаці-єю цього пілотного проекту ми бажаємо допомогти ромським дітям, молоді інтегруватися в суспільство, адже часто бачимо дискримінацію, поділ на своїх і чужих. Так не може бути. Якщо дитина має певні задатки, вона повинна їх реалізувати, незалежно від соціального статусу. Задля цього ми й обрали один із найпопулярніших видів спорту – футбол і зробили все можливе, аби надати молодому поколінню впевненості в собі. Завдяки фонду «Відродження» вдалося одягнути дітей у чудову спортивну форму, харчувати, а в подальшому, з міським управлінням освіти, намагатимемося вирішити питання забезпечення хлопців харчуванням після тренувань».

В обох вікових групах турніру з дворового футболу учасники проекту посіли перше місце. Більшість із них, зокрема 2002–2003 років народження, згодом візьмуть участь в обласних змаганнях серед однолітків.

Присутні на конференції тренери команди Юрій Мандич-молодший і Юрій Бучок подякували фонду за можливість реалізувати проект. Юрій Мандич-молодший розповів, що закінчив спеціалізовану дитячу спортивну школу олімпійського резерву в Закарпатській області, грав у складі команди-дублера ФК «Говерла», а завдяки підтримці фонду здобув і вищу освіту за спортивним фахом. Тепер Юрій намагається передавати свій чималий футбольний досвід, навчаючи молодь.

Тренери відзначили і великі позитивні зміни у своїх підопічних за час їхнього тренування та участі в іграх, а також подякували керівництву Ужгородської міської ради, міському голові Богданові Андріїву, депутатському корпусу за небайдужу підтримку й оновлення спортивного майданчика на території ЗОШ № 7.

Самі ж хлопці, які перемогли в турнірі, поділилися особистими враженнями від участі в ньому. Розповіли, що дуже хочуть далі тренуватися, змагатися і перемагати. А в майбутньому, навіть якщо й не стануть футболістами, то принаймні зможуть використати набуті вміння в інших сферах діяльності.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS