Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 27 (850) ЧЕСЬКІ ГОСТІ ВІДЗНАЧИЛИ ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ В МІСТІ. Ужгород із робочим візитом відвідала делегація нашого побратима Їглави

Керівництво чеського міста-побратима Ужгорода – Їглави – цими днями перебувало на Закарпатті з робочим візитом. У середу міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його перший заступник Іштван Цап, керуюча справами Олена Макара і начальник відділу міжнародних грантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич зустрілися з мером Їглави Рудольфом Хлоупеком, його першим заступником Яромиром Каліною і членом ради міста Мартіном Гіскі.

Обговорили, порівнюючи, організацію роботи систем водопостачання та водовідведення в Ужгороді й у Їглаві, досвід роздільного збору сміття, функціонування та фінансування дошкільних закладів, підходи до облаштування міської інфраструктури з залученням підприємців, розширення функцій і послуг, які переходять до місцевих органів влади від центральних міністерств і відомств.

Чеські гості відзначили позитивні зміни в місті за минулі кілька місяців, особливо ремонти доріг, викладення бруківкою тротуарів.

Делегація керівництва Їглави у четвер оглянула дитячу лікарню обласного центру.

Міський голова Богдан Андріїв, головний лікар закладу Ігор Рошко показали меру Їглави Рудольфові Хлоупеку, його першому заступникові Яромиру Каліні та членові ради міста Їглави Мартіну Гіскі, що зроблено в медичному закладі і на що шукають партнерську допомогу.

Ігор Рошко почав «екскурсію» від каплички з бюветами мінеральної води, серед чудових екзотичних дерев колишнього парку Лаудона.

Посадовці Їглави відзначили зроблений торік кап ремонт і чудовий сучасний стан харчоблоку, де готують їжу для маленьких пацієнтів, яскраві малюнки по всій лікарні, оглянули реанімаційне відділення, діагностичні, фізіотерапевтичні кабінети, палати двох відділень, де нещодавно проведено ремонти, і двох, де вкрай потрібне оновлення.

Будівля міської лікарні зведена ще 1938 року, коли Ужгород перебував у складі Чехословаччини. Допомога лікарні – один із проектів, який розглядається в рамках майбутньої співпраці нашого міста з чеською Їглавою.

Чеські гості побували також у дитячому садочку «Ластовічка».

Завідувачка дитсадка Віра Жменяк показала чудовий заклад, умови, створені для діток. Маленькі вихованці, яких творчо виховують за різними методиками, серед іншого вивчають і словацькі пісеньки та віршики, а незабаром планується ввести до програм і репертуар чеською.

Садочок у 1992 році передали дітям Ужгорода словацькі будівельники, і відтоді ДНЗ підтримує зв’язки з дошкільними закладами сусідньої країни та інших держав. Віра Семенівна і педагоги, переймаючи закордонний досвід, знаходять можливості впроваджувати його в «Ластовічці». Тому тут поруч з українським прапором – і стяги інших країн, а серед презентів із різних міст – і крихітні їжачки – символ Їглави.

У дитячому закладі є не тільки численні ігрові майданчики, а й свій невеличкий город, де діти пізнають, що і як росте, куточок «лісу», куди тваринкам можна принести ласощі, морковку, забувши про те, що треба прощатися з мамою, і навіть музей старожитностей з одягом, меблями, давніми знаряддями праці.

Керівники чеського міста підтримують налагодження тіснішої співпраці з ужгородською «Ластовічкою».


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS