Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 27 (850) ВОЛОДИМИР БІЛОНКА: «ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ДОСЯГТИ РЕЗУЛЬТАТУ МОЖНА ЛИШЕ ЗАВДЯКИ ЛЮДСЬКИМ ВІДНОСИНАМ»

Володимир Іванович Білонка народився 30 липня 1985 року в Ужгороді. Навчався у ЗОШ № 19, а з 2002 року і до сьогодні є працівником цієї школи. Спочатку здобув диплом в Ужгородському національному університеті за спеціальністю «Облік та аудит» (освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр»), а 2014 року вступив на факультет суспільних наук за напрямом «Державна служба». Вже 14 років активно працює у сфері відпочинку, розваг та івенту, а з 2005 року є приватним підприємцем – забезпечує музичне обслуговування різноманітних заходів.

– Володимире, насамперед поговорімо про те, чому ви пішли в політику.

– Мені подобається громадська робота, яку я веду чи не з дитинства. Уже 26 років живу в «Новому районі», і стосовно нього мене бентежить багато невирішених питань, зокрема благоустрій в усіх його аспектах. Саме цей район є найбільш густонаселеним у місті, але в ньому роботи з покращення інфраструктури, комунальних мереж, прибудинкових територій тощо проводилися досить пасивно.

Переймаючись долею мого округу і «Нового району», вирішив спробувати свої сили на виборах ще у 2010 році, балотуючись від «УДАРу», – тоді за результатами голосування посів друге місце. У 2015-му мені вдалося отримати депутатський мандат, увійти до складу Ужгородської міської ради. У раді став членом постійної комісії з питань благоустрою, житлово-комунального господарства та приватизації майна комунальної власності.

Чесно кажучи, стартуючи як депутат, був переконаний, що відразу зроблю все можливе і навіть неможливе на окрузі: збудую спортивні майданчики, відремонтую будинки, озеленю територію і т. д. Згодом зрозумів, що депутатство – це не статус начальника-диктатора, а великий тягар. Окрім того, переконаний, що досягти результату можна лише завдяки людським відносинам.

– Які вулиці належать до вашого округу?

– Мій округ частково включає вулиці Тлехаса, Міцкевича, Легоцького. Проте я не обмежуюся нумерацією будинків, найменуванням вулиць – для мене кожен куточок «Нового району» є важливим та рідним. У майбутньому ставлю перед собою мету – докласти якомога більше зусиль, аби наші діти ходили якісними тротуарами, прибраними та освітленими вулицями. Я сам батько маленької донечки, тому піклуюся про те покоління, яке поки що не в змозі постояти за себе. Вірю у краще майбутнє наших дітей.

– З якими депутатами доводиться тісно співпрацювати?

– Співпрацюю з усіма колегами, незважаючи на поділ між фракціями, групами тощо. Взагалі від «Нового району» не так багато депутатів у раді. Але з колегою по раді Віталієм Готрою у нас найбільше спільних інтересів, пов’язаних із роботою, яку плануємо провести найближчим часом. До того ж, через зміни у виборчому законодавстві, опікуємося і тими вулицями, що залишилися без депутатського представництва, – будинками на вулицях Чорновола, Богомольця тощо.

Довгий час я був членом політичної партії «УДАР», та з огляду на об’єднання двох партій на минулі вибори ми вже йшли під брендом блоку «Солідарність». «Ми» – маю на увазі команду людей, з якими пліч-о-пліч уже не один рік у політиці. З деякими діями блоку на всеукраїнському рівні я не погоджуюся і десь у душі за ідейним спрямуванням залишаюся з партією, яку представляв у 2010 році. Відверто кажучи, для мене політична партія є свого роду механізмом приходу до влади, за допомогою якої я отримав більше можливостей відстоювати інтереси ужгородців.

– Нещодавно на стрічці у Фейсбуці ви написали про облаштування сміттєвих майданчиків нового типу. Так розумію – ви особисто долучилися до цього?

– До речі, це вже третій контейнерний майданчик нового типу, облаштований на моєму окрузі. Приведення до ладу цієї території було однією з моїх передвиборних обіцянок мешканцям. Тепер питання вирішене остаточно, хоча переговори з мешканцями були тривалими, оскільки вони хотіли, щоб майданчик взагалі був перенесений. Обслуговувати він має будинки за адресами: вул. Тлехаса, 74, 76, 78, вул. Легоцького, 38–46. Але фактично туди сміття зносять мешканці і сусідніх багатоповерхівок. Саме через те, що вони викидали сміття стихійно, проблема і стояла так гостро. Тому хотілось би звернутися до мешканців із проханням зберегти ту чистоту, яка там тепер є.

Фізичної можливості перенести майданчик не було, тож ми домовилися зробити його акуратним і зменшити його територію, а вивільнену землю засіяти травою. Пригадую, як разом із друзями перед Великоднем, близько 7-ої години вечора, розпочали роботи з облаштування ще одного майданчика на Легоцького (позаду корпусу УжНУ), які закінчили аж опівночі.

Продовжуючи тему благоустрою, зазначу, що на вулиці Тлехаса біля будинку 76/74 ми почали облаштування 65-метрової стоянки для автомобілів. Погодьтеся, брак паркінгів на територіях багатоповерхових забудов – це актуальна проблема на всій території міста.

На вулицях Тлехаса і Легоцького заплановані капітальні ремонти внутрішньоквартальних територій – я особисто брав участь у розробці проекту і наполягав на тому, аби, замість асфальтного покриття, розглянули можливість укладання тротуарів та місць для паркування саме бруківкою.

– Часто мешканці спальних районів скаржаться на проблему з освітленням вулиць. Чи переймаєтеся цим питанням?

– Велика справа, яка стояла перед нами після виборів, – відновлення вуличного освітлення на вулиці Легоцького позаду корпусу УжНУ. Спільно з департаментом міського господарства ми знайшли кошти, аби встановити 15 опор та відремонтувати світильники. Тепер там увечері можна безпечно пересуватися.

На черзі – вирішення питання з аварійними деревами на внутрішньоквартальних територіях. Ми частково вже долучилися до санітарної чистки. Нам вдалося залучити і ті структури, які безпосередньо повинні опікуватися цим питанням.

Не кожен депутат має таку проблему на окрузі, як несправні ліфти. Термін експлуатації майже 160 ліфтів у місті вже закінчився, і переважна більшість таких – саме в «Новому районі». Наразі ми домовилися з департаментом міського господарства про внесення питання ліфтів до програми соціально-економічного розвитку міста.

– Чи виявляє громада зацікавлення до створення ОСББ?

– Я часто зустрічаюся з активними, ініціативними мешканцями будинків. Намагаюся допомогти, порадити, разом обговорити якомога більше варіантів, і найкращим, найперспективнішим нам видається саме створення ОСББ. Однак залучити громаду до створення окремої організованої групи нелегко. Вже півроку стараюся інформувати мешканців 14 будинків на окрузі щодо переваг ОСББ. Але проблема в тому, що 80% людей взагалі не знають, чи потрібно їм це. Тому в першу чергу містянам треба чітко розтлумачити, що ОСББ – це колективний і організований споживач. Утім, як показує практика, лише емоціями переконати людей не вдасться… Здебільшого мешканці будинків хочуть, аби за них ЖРЕРи на щось нове міняв хтось інший, і не проявляють власної ініціативи.

А взагалі я би просив громаду бути активнішою, відвідувати громадські слухання, висловлювати своє бачення шляхів виходу з проблемних ситуацій. Моя порада мешканцям житлових будинків: беріть ініціативу у власні руки, а перш ніж довіритися приватним структурам – надавачам комунальних послуг ретельно проаналізуйте їхню діяльність, попит на ринку, відгуки від замовників тощо.

Розмовляла Вікторія КУЗІВА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS