Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 26 (849) МІСЦЕВІ ПОДАТКИ НА НАСТУПНИЙ РІК, ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ І ЗАГАЛОМ МАЙЖЕ ПІВСОТНІ РІШЕНЬ УХВАЛИЛИ НА СЕСІЇ МІСЬКРАДИ

Із п’яти десятків запланованих проектів рішень цьоготижневого сесійного засідання депутати підтримали абсолютну більшість.

Перед засіданням міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зачитав подяку від ректора УжНУ Володимира Смоланки за організацію практики для студентів вишу і вручив грамоти від ректора керуючій справами міськвиконкому Олені Макарі, керівнику оргвідділу Олександрові Пуглику і депутатові Миколі Сюську.

Першими розглянули питання про надання матеріальної допомоги десятьом ужгородцям. Гроші отримають люди у важкому матеріальному становищі й ті, хто потребує лікування. Усі 32 присутні на сесії депутати підтримали ці рішення, але, як і на минулому засіданні, внесли обмеження на суми – 2 тисячі гривень.

Без дискусій підтримали і внесення змін до одного з попередніх сесійних рішень – збільшили суму видатків на житлово-комунальні послуги (електроенергія, газ, водопостачання та водовідведення, квартплата, вивезення твердих побутових відходів) почесним громадянам Ужгорода і делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України та членам їхніх сімей – зі 170 тисяч до 300 тисяч.

Додаткові кошти виділили також на програму матеріально-технічного забезпечення військових частин. У березні цього року для придбання майна, спорядження, оптичних приладів, інструментів для військовослужбовців і перевезення в зону АТО передбачили 200 тисяч гривень, а тепер додали ще стільки ж, тобто загалом 400 тисяч.

Для збереження історико-культурної спадщини міста депутати підтримали Програму розвитку архівної справи в архівному відділі міської ради на 2016 – 2020 роки. У рішенні йдеться і про збереження документів Національного архівного фонду та створення матеріально-технічної бази архівного відділу. До речі, в архівному відділі міської ради наприкінці минулого року налічувалося 123 фонди, у складі яких понад 20 тисяч справ, із них 18 364 включено до Національного архівного фонду. Чимало ужгородців потребують архівні документи для оформлення пенсій, усіляких виплат, пільг тощо.

Ухвалили і нові ставки місцевих податків в Ужгороді, які діятимуть від 1 січня 2017 року. Деякі – скажімо, на житлову й окрему нежитлову нерухомість – залишили незмінними, інші – визначили залежно від розміщення й віддаленості від центру міста. Дещо змінили ставки єдиного податку в Ужгороді, які не переглядали з 2012 року. Так само не переглядалися ще з 2011 року ставки туристичного збору.

Ужгородці в наступному, 2017 році – уперше – матимуть і громадський бюджет. Депутати вирішили, що він становитиме 3,5 млн. грн., які можна буде скеровувати на ремонти житлового фонду, доріг та інші роботи. Це спосіб визначення видатків частини міського бюджету за допомогою прямого волевиявлення ужгородців. Будь-яка особа, котра досягла 16-річного віку і має ідею щодо покращення Ужгорода, може подати один малий та один великий проект на рік – їх розглянуть і ухвалять рішення про скерування коштів на реалізацію. Малі – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 10 тис. до 70 тис. гривень; великі – від 70 тис. до 300 тис. грн.

За рішенням депутатів НВК «Горяни» тепер стане дитсадком № 43. Це зумовлено тим, що на кінець травня у закладі було лише 49 учнів, середня наповнюваність класів – 12 учнів, зате витрати на кожного значно вищі, ніж у середньому по місту. Більшість батьків мікрорайону надали перевагу навчальним закладам в інших районах міста – із 66 дітей тільки шестеро навчалися в НВК. Водночас багато заяв на влаштування діток у садок.

Ще депутати своїм рішенням передали частину приміщення на вул. Небесної Сотні, 4 (колишня Уральська) комунальному підприємству «Архітектурно-планувальне бюро». Одне приміщення передали в оренду міському пологовому будинку, інше – Закарпатському територіальному центру екстреної допомоги.

У користування на умовах позички виділили приміщення колишньої котельні площею 553,5 кв. м на вул. Артилерійській, 6а для будівництва житла родинам переселенців. Про це клопотала громадська організація «Закарпаття-Донбас». Договір позички дозволили укласти на 2 роки з умовою його розірвання у разі використання будівлі не за призначенням.

Міського голову депутати уповноважили на укладання договору дарування майнових прав на житлові приміщення з ТОВ «КОНТІ-БУД УЖГОРОД». Ідеться про 10 квартир у будинку № 90 на вулиці Володимирській. Як зауважив Богдан Андріїв, це квартири для передачі тим ужгородцям, хто найбільше потребує, – в першу чергу учасникам бойових дій в АТО та їхнім родинам.

До речі, підприємству виділяли земельну ділянку на Володимирській під будівництво з умовою переселення родин із площі Привокзальної, яку планували реконструювати. Оскільки людей так і не переселили, ТОВ «КОНТІ-БУД УЖГОРОД» тепер запропонувало передати 10 квартир площею, не меншою ніж 35 кв. м.

Депутати проголосували і за створення комунального підприємства «Центр інформаційних технологій міста». Працівники КП впроваджуватимуть у життя ухвалену раніше Програму інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2016 – 2018 роки, надаватимуть консультативні і технічні послуги у сфері інформатизації структурних підрозділів міської ради, опікуватимуться програмно-технічним забезпеченням міської ради, а також покращенням взаємодії структурних підрозділів із громадою міста. У рішенні зазначається, що така форма робіт також дозволить істотно зекономити бюджетні кошти.

Водоканал Ужгорода підтримали стосовно участі у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» і залучення коштів позики від Європейського інвестиційного банку. На умовах, визначених Фінансовою угодою щодо проекту, буде залучено до 25 млн. євро для фінансування субпроекту «Реконструкція системи водопостачання та водовідведення міста Ужгорода». Як повідомив згодом Богдан Андріїв, експерти одного з міністерств уже вивчають безпосередньо в Ужгороді можливість надання кредиту на 22 роки для модернізації систем водопостачання та водовідведення, що дозволить відчутно знизити втрати води.

Щоб вирішувати питання з наданням земельних ділянок учасникам бойових дій, у тому числі в АТО на Сході України, а також зробити реальний крок до будівництва нових школи і дитячого садочка, депутати міськради підтримали рішення про дозвіл на внесення змін до містобудівної документації Ужгорода.

Зокрема, погодились на внесення змін в окремі частини генерального плану, передбачивши зміни призначення:

території, обмеженої вулицями Гленца, І. Франка, Загорською (територія комунального підприємства «Агромікс»), – для загальноосвітньої школи і дошкільного навчального закладу;

території, обмеженої вул. Собранецькою, вантажним терміналом митниці та об’їзною дорогою, – під розміщення житлових будинків садибного типу для учасників АТО.

За цим же рішенням мають внести зміни щодо тих територій у плані зонування міста, організувати розроблення містобудівної документації, забезпечити проведення громадських слухань, а згодом усе подати на затвердження міської ради.

Іншим рішенням передбачено розробити детальний план території, обмеженої вулицями Загорською, Мінською, Тютюновою, під розміщення індивідуальної малоповерхової житлової забудови для учасників АТО за кошти міського бюджету. Виконавчий комітет міськради повинен організувати розроблення містобудівної документації, забезпечити проведення громадських слухань і подати на затвердження міської ради.

Ухвалили на сесії ще низку земельних рішень, які стосувалися дозволів на розробку документації, продовження чи припинення угод на оренду ділянок, чимало з них коригували критичними зауваженнями, деякі відхилили. Розглянули і програму приватизації, на пропозицію депутатів за кожен об’єкт голосували окремо.

Депутати міської ради також ухвалили звернення, яке скерують до Верховної Ради України і Кабінету Міністрів, щодо тарифів на теплову енергію, послуги водопостачання та водовідведення.

У тексті йдеться, що децентралізація, яка здійснюється в державі, повинна бути комплексною і оптимально розподіляти повноваження між органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, які представляють інтереси громадян і суб’єктів господарювання.

У схваленій урядом Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, зокрема, зазначено, що основними повноваженнями органів місцевого самоврядування є забезпечення розвитку місцевої інфраструктури – доріг, мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання і водовідведення. Виконання цих завдань можливе тільки за наявності місцевих інвестиційних галузевих програм та відповідної фінансово-ресурсної бази. Однак годі забезпечити таку базу, коли комунальні підприємства працюють за економічно збитковими тарифами, рішення про зміни ухвалюються в Києві, за складною процедурою і розглядаються тривалий час.

Затримка у встановленні тарифів призводить до збитків у роботі комунальних підприємств, постійної заборгованості за енергоносії, із заробітної плати, сплати податків.

Тому ужгородські депутати зазначають: оскільки основні принципи державної регуляторної політики – доцільність, ефективність, прозорість, врахування громадської думки, то розрахунок і встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги доцільніше робити в регіонах, для яких вони встановлюються. Для цього потрібно внести зміни до законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги». Які власне пропонуються зміни – додається до звернення.

Після завершення сесії міський голова Богдан Андріїв прокоментував питання про виділення коштів на реабілітаційний центр для інвалідів та учасників АТО, щодо якого виникла дискусія на сесійному засіданні. Зокрема, наразі Кабмін дає для центру 1 мільйон гривень, а міська влада, відповідно до бюджетного законодавства, може виділити 10% від цієї суми. Якщо буде співфінансування і з обласного бюджету, фонду регіонального розвитку, то й міська влада не стоятиме осторонь проблеми, допоможе в реалізації проекту, адже йдеться не тільки про реабілітацію інвалідів із вадами опорно-рухового апарату, а й про реабілітацію учасників АТО.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS