Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 26 (849) ЄВГЕН ПРОЗОР: «ТІ ЯКОСТІ, ЩО ПРИТАМАННІ ХОРОШОМУ СПОРТСМЕНУ, ПОТРІБНІ Й ПОЛІТИКОВІ – ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЬ, БАЖАННЯ ПЕРЕМОГТИ, НАСТРОЄНІСТЬ НА ВАЖКУ Й НАПОЛЕГЛИВУ ПРАЦЮ»

Прозор Євген Ігорович народився 13 квітня 1969 року в Ужгороді. Після завершення навчання у ЗОШ № 8 була служба в армії, згодом працював автослюсарем в Ужгородському АТП. Нині ж пан Євген відомий як багаторазовий переможець чемпіонату області з пауерліфтингу, бронзовий призер Кубку України зі сумо, майстер спорту міжнародного класу зі сумо, меценат, депутат Ужгородської міської ради.

– Євгене Ігоровичу, попри професійний інтерес до спорту ви вирішили стати і політиком. З якою метою?

– Шлях у політику – це логічний крок після громадської діяльності, яку активно веду вже не один рік. Тривалий час утримую дитячо-юнацький спортивний клуб в Ужгороді та є його очільником спільно з іншими тренерами. У ньому спортсмени мають змогу тренуватися з хортингу, боксу, кікбоксингу, армреслінгу. 12 років тому я ініціював створення дитячої футбольної команди «Проспект», а 2008 року відкрив безплатний спортзал для мешканців мікрорайону, що включає в себе вулиці Сечені, Заньковецької та більшу частину проспекту Свободи. Тому радий, що в підвалі будинку на проспекті Свободи, 20, куди в дитинстві ходив я сам, збирається молодь, аби провести час із користю для здоров’я. Робота над цими проектами дала мені чітке розуміння того, що у форматі просто громадської діяльності реалізовувати різноманітні ідеї непросто, особливо – якщо йдеться про фізичне виховання. Для цього потрібно вже бути принаймні політиком, який має інші можливості ініціювати різні програми й домагатися їхньої реалізації. А ті якості, що притаманні хорошому спортсмену, потрібні й політикові – цілеспрямованість, бажання перемогти, настроєність на важку й наполегливу працю.

– Як справи у клубу «Проспект» сьогодні?

– Для нас було і є важливим, аби спортклуб розвивався для дітей, які не мають можливості платити за тренування. До слова, наш тренер із хортингу Михайло Куцкір тренує дітей безплатно, веде групу з 20 осіб, виховав чемпіона України серед дорослих, двох чемпіонів України серед юнаків.

– Попри загальну депресивну ситуацію довкола розвитку спорту, все одно знаходяться ініціативні люди, які підтримують його. Наскільки сьогодні важлива саме приватна ініціатива, що вона може змінити, на що може вплинути?

– Вже довгий час веду меценатську діяльність: відкриваю спортзали, майданчики, організовую змагання. Така приватна ініціатива важлива в першу чергу для молодих, аби вони не потрапляли в тенета наркоманії, алкоголізму, нездорових захоплень, що в результаті призводить до занепаду нації. Я сам батько двох синів, тому для мене це вкрай важливо.

– Вас знають як людину слова і діла. Що потрібно для того, аби отримати мандат довіри?

– Потрібно розуміти, що саме хочеш робити. І знатися на цьому. А ще – бачити свою мету і розуміти, чого хочеш домогтися. Коли людина має громадянську позицію, знає про проблеми (зокрема спорту), то в неї напрацьовується певне коло спілкування, вона чує думки різних людей, переймає досвід і формує механізм, як і що потрібно робити, аби поліпшити ситуацію.

– До якої фракції міськради належите і членом якої депутатської комісії ви є?

– Належу до фракції «Відродження» і до депутатської комісії з питань благоустрою, житлово-комунального господарства та приватизації майна комунальної власності.

– Які основні заходи вже провели на окрузі?

– Беру активну участь в ініціюванні питань щодо облаштування зон для відпочинку та фізичного виховання на моєму окрузі № 18, і не тільки. Розпочали реалізовувати нові проекти, спрямовані на популяризацію спорту і формування здорового способу життя, ще задовго до моєї каденції. До прикладу, у 2010 році ми з однодумцями передали сім комплектів дерев’яних меблів дитячому садочку № 19, десять комплектів парт і мольбертів садочку № 20 нашого міста; подарував Боздоському парку дитячий атракціон «Хатка на курячій ніжці», почав свого часу реконструкцію цього парку. Згодом було відроджено дитячий і спортивний майданчики на проспекті Свободи, 26–28.

Крім того, до мене надходять звернення щодо різного роду комунальних питань, котрі якомога швидше намагаюся вирішити. Вже зроблено багато важливих для мікрорайону справ, зокрема – відремонтували дорожнє покриття біля будинків №№ 1, 2, 3, 5 на проспекті Свободи.

До слова, ремонтні роботи заплановані на всій території округу, на черзі – вулиця Бєлінського. Недавно також написав кілька запитів щодо заміни старих мереж електропостачання на нові.

У планах – розв’язання комунальних проблем у будинках, облаштування нових дитячих і спортивних майданчиків по всьому Ужгороду, також будемо сприяти проведенню культурних заходів.

– Кому довіряєте під час ухвалення рішень?

– Звичайно, колегам із фракції та міському голові Богдану Євстафійовичу Андріїву. Наш колектив базується на таких критеріях, як виваженість, чесність, уважність, уміння працювати на перспективу, знаходити розумний компроміс, і на професійній підтримці з боку усіх членів ради.

Розмовляла Вікторія КУЗІВА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS