Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 26 (849) «Наша мета – допомога в реабілітації людей з особливими потребами»

Закарпатський обласний осередок Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату на чолі з Олександром Лизанцем проводить активну діяльність у напрямку допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями. Щоб реалізувати якомога більшу кількість проектів, федерація намагається співпрацювати з багатьма закордонними партнерами.

Щороку члени місцевої організації інвалідів-опорників виїждають для оздоровлення до Словаччини, відвідують відпочинкові зони та пам’ятки цієї країни. Як каже голова обласного осередку, все робиться для того, аби члени товариства розширювали свій кругозір і мали позитивні емоції.

«Наші колеги, друзі зі Словацької асоціації інвалідів кожного року запрошують нас на озеро Шираву, ось і днями ми будемо туди їхати. Як правило, збираємося у складі близько двадцяти осіб віком від 15 до 26 років. Для молоді це ще одна нагода змінити обстановку непростого життя, цікаво провести дні, оздоровитись. Також часто на запрошення їздимо до Міхаловце, де відбуваються фестивалі, всілякі заходи для людей з особливими потребами, – зазначає Олександр Лизанець. – Ми вдячні Генконсулу Словацької Республіки в Ужгороді Янці Буріановій за безплатне виготовлення віз. Вона також допомогла нам знайти словацьких партнерів, з якими ми уклали угоду про співпрацю. Окрім нас, за кордон мають можливість виїжджати ще й члени місцевих об’єднань слабозрячих і глухих».

Аби віддячити словацькій стороні за гостинність, федерація спорту інвалідів Закарпаття навзаєм запрошує колег до себе на різноманітні пізнавальні заходи. Нещодавно закарпатські паралімпійці приймали гостей із Міхаловце – представників районної ради Словацької асоціації інвалідів (президент Єва Хлодінкова). Закарпатський обласний центр спорту інвалідів «Інваспорт» (голова Андрій Чегіль) і обласний осередок Української федерації спорту інвалідів спільно організували гостям поїздку до села Лисичева Іршавського району на фестиваль ковальського мистецтва «Гамора».

«Шкода, що не маємо готелю з пристосованими приміщеннями для приймання відвідувачів, учасників змагань, адже візочникам необхідні відповідні умови. Саме тому прагнемо побудувати в Ужгороді спортивно-реабілітаційний центр для неповносправних людей та інвалідів АТО. Майбутній комплекс, за розробленим проектом, буде спеціалізованим закладом для тренувань і реабілітації, зі спортивними, тренажерними залами, масажними кабінетами й міні-готелем – аналогів наразі немає ніде в Україні. Але щоб відновити будівлю старої котельні на вул. Тихого, 13б, ми потребуємо значних коштів – тому й оббиваємо пороги міської та обласної рад. Хтось каже, що ми хочемо нажитися, але це є неправда – ми лише бажаємо допомогти людям з обмеженими можливостями, створити комфортні умови для їхньої реабілітації й повноцінного життя», – запевняє Олександр Лизанець.

У планах Закарпатського обласного осередку Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату – налагодження ділових стосунків із культурно-спортивними організаціями Чехії, Німеччини і Франції. А поки що триває підготовка до змагань з більярду, які проводитимуться в листопаді, і вирішуються організаційні питання стосовно кількаденного фестивалю рибалок, який відбудеться за місяць в одному з районів області.

Ольга ПАЛОШ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS