Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (838) З торгівлею в недозволених місцях почали боротися вилученням товарів

Цього вівторка відбувся перший спільний рейд робочої групи на виконання ухваленого минулого тижня рішення виконкому Ужгородської міськради щодо протидії несанкціонованій вуличній торгівлі.

Як уже повідомлялося, основна новація – за торгівлю у невстановлених місцях не лише будуть змушувати продавців її припинити, не тільки складатимуть протоколи про адмінпорушення, за котрими доведеться сплатити штраф, а конфісковуватимуть товар.

Цього тижня робоча група, у складі якої були працівники відділу муніципальної поліції, Національної поліції, санепідемстанції, ветеринарної служби, почала з тротуарів навпроти ринку «Білочка». Там продавці так ставлять свій крам, що перехожі змушені йти проїжджою частиною, та ще й торгівля відбувається буквально під вікнами багатоповерхівок.

Спочатку всіх попередили, аби припинили продаж, перейшли на ряди, облаштовані на ринку. Далі працівники Національної поліції склали протокол на громадянина, який зробив із коробок під наметом буквально овочевий «супермаркет». Його вже не раз штрафували, однак він не лише далі торгує, а й захаращує територію довкола сміттям, гнилими овочами, картонними коробками.

Антисанітарія в цій «точці» жахлива – цілі ящики напівгнилого товару, розрізані гарбузи днями припадають пилюкою і «печуться» на сонці, чимало яблук, огірків та інших фруктів і овочів валяються навіть не на тротуарі, а на ґрунті, звідти їх підбирають і знову продають.

Як поводиться з товаром, господар продемонстрував, у гніві жбурнувши ящик з арахісом та апельсинами на проїжджу частину під колеса автівок, а тоді все позбирав з пилюки і повернув на «прилавки».

Продавати мали нахабство навіть під час складання адмінпротоколу та актів про вилучення. Поліція, залучивши понятих, склала акти вилученого товару і забрала ящики з крамом. Їх, відповідно до укладеної угоди, передали на відповідальне зберігання у приміщення з охолодженням супермаркету «Вопак-Новий». Рішення про подальшу долю вилученого товару ухвалюватиме суд.

Аналогічну роботу, наразі попереджувальну, провели на ринку в Новому районі навпроти торгового центру «Токіо» та біля «зеленого базару» в центрі міста. На Корятовича, де попередньо регулярно проводили рейди, практично не було продавців-оптовиків, інші доволі швидко згорнули торгівлю.

Міська влада наголошує: такі заходи будуть проводити регулярно, робоча група діятиме оперативно, відпрацьовуватимуть усі ринки. Тому продавцям краще не ставати на тротуарах, а торгувати цивілізовано, у визначених місцях, тим більше, що місць на ринках є достатньо і плата за них невелика. Так на «зеленому ринку», залежно від товару та його кількості і від того, торгує підприємець чи той, хто виростив свою продукцію, плата за місце – від 10 до 21 гривні, на «Білочці» – ще нижча.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS