Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (838) Ужгородці повинні підтримувати чистоту, яку забезпечує житлово-комунальне господарство міста

Одним із найпотужніших механізмів життєдіяльності міста є департамент міського господарства Ужгородської міськради. Прибирання міста, ремонт доріг, благоустрій територій і ще величезний перелік робіт перебуває на контролі цієї структури. З усім, що кожного дня робиться для міста, є змога ознайомитися через інформаційні повідомлення. Сьогоднішня ж наша розмова з в. о. директора департаменту міського господарства Оксаною Пайдою – про основні, подекуди непрості питання ЖКГ Ужгорода і, звісно, про плани на поточний рік.

– Пані Оксано, коротко розкажіть про структуру департаменту…

– У верхівці департаменту міського господарства – директор, заступник директора – начальник управління майном і заступник директора – начальник управління житлово-комунального господарства. До управління майном належать відділи управління комунальною власністю та земельними ресурсами і обліку, розподілу та приватизації житла; до управління житлово-комунального господарства – відділ благоустрою і відділ експлуатації житлового фонду та інженерних мереж. Далі, відповідно, йдуть відділ бухгалтерського обліку, відділ закупівель і регулювання економічної діяльності, відділ документообігу та контролю.

– Скільки працівників у штаті департаменту?

– Загальна чисельність – 30 штатних одиниць. При департаменті створений ще відділ технагляду за капітальним ремонтом об’єктів благоустрою і житлового фонду у складі 5 штатних одиниць.

– Роботи з упорядкування міста проводяться щодня. Розкажіть детальніше про виконавців робіт, з ким ви уклали договори…

– У рамках реалізації заходів Програми благоустрою міста на 2015–2017 роки завершено торги з визначенням переможця, тобто укладено такі договори: з надавачем електричної енергії ПАТ «Закарпаттяобленерго»; процедурою відкритих торгів з утримання систем вуличного освітлення – з ТОВ «Закарпателектробуд»; послуги з видалення дерев – ТОВ «Уж-Агромікс»; послуги з утримання кладовищ – із КП «Ужгородський комбінат комунальних підприємств»; послуги з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ – ТОВ «АВЕ-Ужгород»; послуги з озеленення та утримання зелених насаджень, залежно від вулиць, – із ТОВ «Уж-Агромікс», ПП «Ужгородський будинковий сервіс», ПП «Прибиральник Плюс»; послуги з утримання світлофорних об’єктів – із КП «КШЕП». Що стосується надавачів послуг з утримання доріг (механізоване, ручне прибирання), то їх по 9 лотах є чотири. По лоту 2 – ПП «Прибиральник Плюс», по лоту 3 – ПП «Ужгородський будинковий сервіс», по лотах 4, 5, 6, 9 – КП «КШЕП», по лотах 7, 8 – ТОВ «АВЕ-Ужгород» (детальніше: яке підприємство підтримує чистоту і в якому районі – читайте на офіційному сайті Ужгородської міської ради). Послуги з нанесення дорожньої розмітки – укладено договір з ТОВ «Кіровограддорсервіс».

– Над чим працюєте тепер?

– Проводяться роботи з поточного ремонту дорожнього покриття. Триває реконструкція вулиць Можайського і 8-го Березня. Розпочато роботи з капремонту внутрішньоквартальних територій на вул. Декабристів, 41, 43, вул. Можайського, 5–7. Окрім того, замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти вулиць, тротуарів, мостів. У рамках реалізації Комплексної програми відновлення історичного центру міста на 2015–2016 рр. розпочато капітальний ремонт покрівлі будинку № 9 і фасаду будинку № 10 на пл. Петефі. За умови пайової участі мешканців заплановано провести капремонт покрівлі й фасаду будинку № 13 на цій же площі. Замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію фасадів і покрівель інших будинків, реконструкцію мереж та об’єктів благоустрою історичної частини міста.

В рамках реалізації Програми реконструкції вуличного освітлення м. Ужгорода (ІІ черга) замовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт мережі вуличного освітлення: вулиці Собранецької (від вул. Підгірної до вул. Гойди), вулиць Підгірної, Берчені, Перемоги (від вул. Толстого до проспекту Свободи), Київської набережної (від пішохідного мосту до Закарпатського облмуздрамтеатру) тощо. Наразі виконуються роботи на вулицях Собранецькій і Перемоги.

– Усе частіше стикаємося з тим, що хтось навмисно влаштовує чи то сміттєвий безлад, чи то підпал, аби потім міську раду звинувачували в недогляді. Як можна цьому зарадити?

– Перш за все хочу зауважити, що департамент міського господарства уклав договір стосовно зелених насаджень, зокрема висадження троянд. На площах і вулицях Ужгорода висадили 719 кущів троянд, витративши значну суму коштів, а вже за кілька днів було викрадено 197 кущів. За нашими підрахунками, завдано збитків громаді міста на суму 14 588 грн. Троянди і висаджені дерева зникають щодня. Неодноразові звернення до поліції, на жаль, позитивного результату не дають. Біля драмтеатру було висаджено 24 кущі троянд – станом на сьогодні не залишилося жодного. На площі Кирила й Мефодія, мабуть, усі бачили дві гарні клумби, де були висаджені 76 троянд, – тепер їх там тільки сім. Те саме на площі Лаборця, де спільно з мешканцями мікрорайону було впорядковано сквер, висаджено 41 кущик троянд – на сьогодні залишився один! Про що може йти мова далі? Після такого ставлення містян до роботи ЖКГ та й, власне, до самого міста просто опускаються руки…

Також усі бачили, що взимку в місті ми встановлювали нові смітники синього кольору з логотипом «АВЕ», чим покращили санітарний стан міста. Але два тижні тому вночі зі суботи на неділю було спалено два такі смітники на проспекті Свободи і три – на вул. Минайській. І це з огляду на те, що ці смітники просто так горіти не можуть – їх треба було чимось облити, якоюсь займистою речовиною і спеціально підпалити. Вони важко займаються, від недопалків загорітися не могли.

Слід також зауважити, що в нас постійно виникають незрозумілі ситуації на площі Ш. Петефі – біля лавочок, де стоять урни. Мешканці міста чомусь забувають, що це урни для випадкового сміття, – практично щоранку ми знаходимо там пакети з побутовим сміттям, а один великий пакет зі сміттям цілком заповнює таку урну. Тоді перехожим нікуди викинути випадкове сміття – в результаті маємо безлад.

Думаю, ужгородці помітили, що після проведеного міською владою тендеру й укладання договорів на утримання доріг з іншими організаціями санітарний стан міста значно покращився. Але хочеться наголосити на тому, що містяни повинні підтримувати ту чистоту, яку ми їм забезпечуємо. Так само і на прибудинкових територіях: якщо прибрали газони під своїми вікнами, то повинні домовитися і про вивезення залишків зелених насаджень, трави, сміття з фірмою «АВЕ» або відділом благоустрою міського господарства (тел. 61-51-58). Якщо десь у дворі планується провести суботник, то необхідно попросити забезпечити вивезення сміття чи то контейнером, чи замовити спецмашину. Але в жодному разі не можна влаштовувати безлад на контейнерних майданчиках!

Тому, користуючись нагодою, вкотре хочу звернутися до мешканців Ужгорода: шановні, дуже вас просимо з повагою ставитися до праці комунальних служб і одне до одного, поважати інших так само, як ви поважаєте себе! Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

– Про які плани на найближчий час можете розповісти?

– У найближчих планах – покращення санітарного стану в місті, триває місячник благоустрою. Гадаю, ужгородці помітили, що вже почали інтенсивно косити траву на газонах. Міська рада також має на меті приведення до належного стану двох ужгородських парків – Боздоського і Підзамкового, аби людям було приємно там відпочивати. Планується встановлення нових атракціонів, поліпшення загального вигляду цих парків.

Маємо багато напрацювань стосовно проведення ремонтних робіт на автомагістралях нашого міста, планується провести відновлення дорожнього покриття, капремонт магістральних вулиць: Загорської, Закарпатської, Заньковецької, Перемоги, Тельмана. Тепер збираємося провести поточний ремонт 76 вулиць. Укладено договори щодо встановлення нових дорожніх знаків, оновлюватимемо й ті, що є. Думаю, в найкоротший термін це має бути реалізовано. Планується загалом покращити систему вуличного освітлення. Багато приділяється уваги встановленню енергоощадних ламп на вулицях міста.

Чимало напрацювань із будинковими комітетами багатоповерхівок, проводяться збори щодо створення ОСББ, мешканці вже починають самостійно обирати надавачів послуг.

Днями ухвалено рішення про ліквідацію стихійної торгівлі, спільно з муніципальною поліцією приводимо до ладу рекламні вивіски на магазинах.

– Пані Оксано, на завершення нашої розмови розкрийте секрет: як вам, жінці, вдається керувати такою потужною структурою? Адже завжди все потрібно тримати на контролі…

– Виходжу з дому я о пів на восьму, хоча робота розпочинається з 9-ої, приходжу додому о пів на дев’яту вечора. Субота і неділя до обіду – в мене робочі дні. Я давно працюю в комунальній галузі, тому звикла виконувати певні обов’язки, не зважаючи ні на що.

Розмовляла Ольга ПАЛОШ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS