Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (838) Іван Росада: «Проблеми міста, як і особисті, треба розв’язувати в команді»

Іван Михайлович Росада народився 2 липня 1988 року в селі Колочаві Міжгірського району. У 2010 році закінчив хімічний факультет Ужгородського національного університету, а 2015-го здобув другу вищу освіту на факультеті міжнародних економічних відносин. Від 2011 року працює в УжНУ інженером з пожежної безпеки. У 2015-му став членом ініціативної групи Об’єднання «Самопоміч» в місті Ужгороді.

– Чому вирішили піти в місцеві депутати? Як збираєтесь будувати свою депутатську діяльність у найближчому майбутньому?

– Свого часу українські реалії почали спонукати мене до роздумів, з’явилося розуміння того, що саме молодь повинна змінювати країну. А починати слід зі самого себе, саме ми мусимо брати на себе відповідальність за створення достойних умов життя в рідному місті. І зміни, на мою думку, повинні починатися не згори, а знизу. Можливо, у молодих бракує життєвого досвіду, але в нас існує чітке усвідомлення, що тільки ми відповідальні за власне майбутнє і майбутнє своїх дітей. Тому я вирішив, що час починати рухатися вперед. Заручившись підтримкою виборців, узяв на себе відповідальність стати міським депутатом. Свою діяльність у раді будуватиму за тим самим принципом, за яким будую і власне життя: проблеми міста, як і особисті проблеми, треба розв’язувати в команді.

– Зважаючи на те, що ви один із наймолодших депутатів, цікаво дізнатися про ваш шлях до міськради.

– У багатьох сім’ях, коли дитина підростає, батьки наперед знають, що вона буде лікарем, юристом чи економістом. У мене ж не було такого «попереднього спрямування». Ніколи не боявся важкої роботи, бо виріс у гірському селі, проте розумів, що треба здобути хорошу освіту. Переїхавши до Ужгорода, за п’ять років навчання намагався максимально використовувати всі наявні можливості, аби не сидіти на шиї у батьків. Почав власну справу і, побачивши, що досяг певного успіху, захотів змінити щось не лише у власному житті, а й у вже рідному Ужгороді. Це стало орієнтиром у виборі політичної сили: сама назва «Самопоміч» дає чітке розуміння щодо цілей цієї партії. Та й програма політсили була співзвучною з моїм баченням розвитку міста. Не те щоб я мріяв стати депутатом, але вже так звик: не опускати рук і перетворювати будь-яку можливість на реальну справу.

– Членом якої депутатської комісії ви є? Розкажіть про специфіку і мету роботи.

– Моя комісія – з питань освіти, науки і культури, молодіжної політики і спорту, міжнаціональних і міжконфесійних відносин. Специфіка в тому, що в ній нема вузької спеціалізації на конкретних проблемах. Доводиться вирішувати питання, з якими часто стикаєшся вперше, проте це хороший досвід і мотивація для саморозвитку.

– Розкажіть про принципи ведення політики у вашій фракції.

– Наша фракція є відносно невеликою, але, на мою думку, дуже продуктивною. Ми з однодумцями маємо спільне бачення розвитку міста й однакові погляди на розв’язання багатьох проблем. Я задоволений тим, що ми з моїми колегами не просто тиснемо на кнопки під час голосування, а й робимо реальні справи – кожен на своєму окрузі зокрема і на міському рівні загалом. Ми не боремося за лідерство, а просто виконуємо делеговану нам громадою функцію представництва і захисту її інтересів.

– Які бачите невідкладні проблеми Ужгорода і ймовірні способи їх розв’язання?

– Місто – живий організм. Воно належно функціонує лише тоді, коли існує правильне управління з боку міської влади та дієва самоорганізація громади. Як це реалізовувати на практиці? Щодо громад, то процес уже запущений, прикладом є активне створення ОСББ і налагодження ними належних умов проживання у своїх будинках. Це перший, але дуже важливий крок до зміни в суспільній свідомості. У свою чергу депутати повинні забезпечити прозорість своєї діяльності й завжди йти назустріч громаді.

– Є вже якісь результати вашої роботи?

– За такий короткий термін важко підбивати підсумки. Скажу так: я в процесі роботи. Готую низку депутатських звернень, долучаюся до розробки проектів фракції (ініціатива створення громадського бюджету, огляд та фіксація стану майна, що перебуває у власності міста, аналіз стану бібліотечних фондів Ужгорода та ін.), веду активну роз’яснювальну діяльність щодо питань, які виникають у виборців мого округу. Активно працюю над розглядом питань, що належать до кола спеціалізації моєї комісії.

– Чиєю підтримкою заручаєтеся задля втілення прогресивних рішень?

– Мене завжди підтримують колеги по фракції. Все, що стосується депутатської діяльності, перш за все обговорюю з ними і вважаю це правильним із професійного погляду. Моральну підтримку, безумовно, надає дружина. Також раджуся з виборцями, зокрема, якщо проблема стосується мого округу. Загалом, намагаюся бути максимально продуктивним і відкритим до співпраці з тими, хто прагне реальних змін.

– Назвіть основні завдання, котрі збираєтеся реалізовувати як депутат до кінця року.

– У ході передвиборної кампанії депутати, і я в тому числі, провели дуже багато зустрічей з ужгородцями, які висловлювали чимало пропозицій стосовно благоустрою міста. Це – проблеми конкретних мешканців, конкретних вулиць, дворів, мікрорайонів. Думаю, що ми постараємося остаточно систематизувати їх і розробити ефективні варіанти розв’язання. Будемо розподіляти проблемні питання по відповідних департаментах, відділах, групах, комісіях, визначатися з пріоритетністю та предметно їх вирішувати.

З другого боку, є програми розвитку, розроблені на 2015–2018 роки. Це стратегічні питання, які важливі для розвитку міста в цілому, і їх вирішення полегшить життя всіх містян. Наше завдання – не гальмувати і продовжити їх реалізацію.

Розмовляла Вікторія КУЗІВА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS