Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (838) Активізуймо співпрацю з містом-побратимом! Німецьку мову в Ужгороді вивчають понад 4 тисячі учнів

Місто Ужгород і німецьке місто Дарм-штадт – побратими від 1992 року. Між ними вже склалися добрі традиції і теплі стосунки, зокрема у сфері культури, спорту. Нині влада нашого міста намагається не лише не втратити давньої приязні, а й розширити напрямки співпраці, зокрема в галузі освіти.

За інформацією управління освіти, станом на сьогодні в сімох школах (№№ 2, 6, 7, 12, 15, НВК «Гармонія», БПЛ «Лідер») і двох гімназіях міста (лінгвістичній та класичній) німецьку мову вивчають понад 4 тисячі учнів. Упродовж багатьох років у закладах налагоджено співпрацю з Гете-інститутом, проводяться олімпіади з німецької мови, успішно працює Мала академія наук. У 2015 році для учнів 5–7 класів працювали літні мовні школи. Однак самого навчання часто буває недостатньо, та й класно-урочна система при вивченні іноземної мови – не єдиний ефективний шлях. Жива мова, безпосереднє спілкування дали би змогу досягти набагато кращих результатів.

Слід додати, що 1997 року Дармштадт отримав офіційний статус «Місто наук» (Wissenschaftsstadt). І недарма, адже тут є такі заклади, як Технічний університет, Університет прикладних наук, Центр дослідження важких іонів, Європейський центр управління космічними польотами та інші.

Завдяки ініціативі колишнього депутата Ужгородської міськради Ігоря Барана (до речі, фізика за фахом), виникла ідея налагодження тісної співпраці між школами Ужгорода і Дармштадта, яка була б орієнтована саме на вивчення точних наук – фізики, астрономії, інформатики. Адже з 2012 року в нашому місті проводяться турніри юних фізиків, багато років діє гурток астрономії у лінгвістичній гімназії ім. Т. Шевченка, а на олімпіадах і конкурсах-захистах МАН учні шкіл традиційно показують хороші результати.

Улітку 2014 року учень класичної гімназії Марк Дробнич потрапив до фіналу Google Science Fair – престижного наукового конкурсу для молоді. Зі своїм проектом під назвою «Шкільний презентаційний мікроскоп із дистанційним управлінням» він увійшов до числа 15 фіналістів, яких відібрало журі Google у ході конкурсу. Мікроскоп для Google Science Fair хлопець склав самостійно. Збирається створити серію роботів на основі конструктора Lego, Tetrix. Роботи базуються на додатках Brain App, що Марк розробив сам.

Отже, вивченню технічних дисциплін і технічній творчості треба приділяти більше уваги, її необхідно стимулювати. З цією метою у 2016 році буде вперше проведено виставку технічної творчості молодших школярів.

Що ж до співпраці з містом-побратимом, то від 1-го по 24 червня планується поїздка наших учителів німецької мови та фізики до міста Дармштадта з метою налагодження найближчим часом міжшкільних обмінів учнями. Ці обміни дають чудову можливість потрапити в нове середовище, побачити нові перспективи, набути нового досвіду – і навчання, і спілкування. Вони однаково корисні і для учнів, і для вчителів, які прагнуть розвиватися, вдосконалюватися, йти в ногу з часом.

Олексій МЕГЕЛА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS