Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (838) У батьків загиблих – горе, розпач і нерозуміння, чому вбили їхніх синів. Іноземні студенти Ужгорода почали непокоїтися за своє життя

Криваві події, що сталися в обласному центрі майже два тижні тому, мали важкі наслідки: смерть двох студентів з Індії та поранення ще одного їхнього співвітчизника. За скоєння такого злочину грозить довічне ув’язнення.

Як відомо, вночі 10 квітня на вулиці Щедріна, в будинку, орендованому студентами-іноземцями, було виявлено мертвими з численними ножовими пораненнями двох громадян Індії, віком 23 і 24 роки, студентів 3-го і 4 курсу медичного факультету УжНУ; третій, 25-річний індієць, вижив – хлопця у важкому стані доправили в реанімацію і прооперували.

Після цієї трагедії студенти-іноземці, що навчаються в Ужгороді, відчули загрозу і для себе. Другокурсник медичного факультету УжНУ Сайні Іманшу приїхав навчатися в Україну також з Індії, з Делі. Він каже, що батьки загиблих у горі, в розпачі, не розуміють, чому вбили їхніх синів. За словами Сайні, всі його колеги по навчанню бояться за своє життя, багато іноземних студентів почали думати, що наше місто є небезпечним, і планують переїхати до іншого або ж – повернутися додому.

Двоє четвертокурсників, що були в ту ніч у будинку на вулиці Щедріна, торік перевелися навчатися з Чернівців до Ужгорода, третьокурсник прибув до УжНУ з Луганська. Хлопці були з заможних родин – тому «золото, гроші й дорога техніка» стали основною причиною для вбивства.

«Ніхто не очікував, що таке може статися. Важко сприйняти це, – ділиться своїми думками студентка 3 курсу медичного факультету УжНУ Ірина. – У нас немає спільних з іноземними студентами лекцій, а через мовний бар’єр ми з ними не дуже часто спілкуємося. До іноземних студентів ставлюся добре. Вважаю, що кожен має право здобувати освіту, незалежно від того, з якої країни і за яких обставин людина приїхала».

За зізнанням затриманих, вони познайомилися з індійцями за місяць до скоєння злочину. Першою познайомилася 21-річна мешканка Перечина, яка тоді працювала продавчинею в одному з «АВС» Ужгорода. Відтак дівчина розповіла про заможних іноземців своєму співмешканцеві, а той – 26-річному односільчанинові. Аби втертися в довіру до іноземних студентів, разом вживали алкогольні напої. Замисливши злочин, закарпатці запросили своїх нових друзів відпочити на природі – нібито відсвяткувати день народження одного з їхніх майбутніх убивць. Добряче випивши, надвечір усі разом приїхали на квартиру іноземних студентів, де продовжили гулянку, з алкоголем і наркотиками. Коли іноземці сильно сп’яніли, зловмисники вирішили їх пограбувати. Але ті несподівано вчинили опір, і тоді гості накинулися на своїх жертв із ножами.

Затримані запевняють, що планували тільки пограбувати. Після скоєння злочину хотіли сховатися за кордоном, та на заваді їм стала поліція.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 115 Кримінального кодексу України (Навмисне вбивство, вчинене з корисливих мотивів). Санкція цієї статті передбачає покарання аж до довічного ув’язнення.

Минулого тижня тіла загиблих у цинкових трунах відправили літаком з аеропорту «Бориспіль» до рідних, на батьківщину…

Яна Тегза


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS