Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 10 (805) Ужгородські 200-бальники ЗНО отримають суттєву премію

Практично одноголосно ужгородські депутати на цьоготижневому засіданні сесії підтримали зміни до Програми підтримки обдарованої учнівської молоді.

Зокрема, проголосували за те, щоб доповнити абзац третій розділу «Загальна частина» Програми підтримки обдарованої учнівської молоді м. Ужгорода словами: «та одноразової грошової премії у розмірі 1,2 тис. грн. випускникам навчальних закладів, які отримали за підсумками ЗНО сертифікати з результатом 200 балів».

Далі депутати ухвалили рішення стосовно ремонтів за бюджетні кошти історичних будівель у центрі міста. Тепер ужгородцям, котрі мешкають у таких будинках, потрібно буде докласти не 10% вартості ремонту, а лише 5%.

Як відомо, в обласному центрі діє масштабна програма реконструкції та оновлення фасадів і дахів будинків історичного центру міста. Мешканці мали брати участь у співфінансуванні в розмірі 10% від суми вартості проекту. Але міський голова Віктор Погорєлов пояснив на сесії, що в центрі живе багато пенсіонерів, малозабезпечених, яким важко знайти в сімейному бюджеті навіть кілька тисяч, – тому він попросив підтримати пропозицію зменшити суму співфінансування до 5%.

Також на сесії міськради були перерозподілені кошти на ремонти внутрішньоквартальних територій та дахів, виділили 200 тисяч гривень для ремонту приміщення, в якому буде розміщуватися новостворена поліція Ужгорода. Це зробили в рамках проекту рішення про зміни до бюджету міста.

Окрім того, задовольнили прохання мешканців гуртожитку по вулиці Квітів, 1, котрі прийшли на засідання сесії з вимогою дозволити їм приватизувати кімнати, в яких вони проживають.

• • •

А після 10-хвилинної перерви депутати Ужгородської міськради не зібралися на продовження сесійного засідання…

Система реєстрації показувала 25, згодом – 29 депутатів. Виникло питання, що, можливо, не працюють картки деяких присутніх. Зрештою, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов попросив, щоб на монітор у залі вивели список відсутніх, і зазначив, що ситуацію проаналізують та визначать, хто з депутатів і чому не хоче працювати. На запитання, коли відбудеться засідання, мер відповів, що найближчим часом.

• • •

Як зауважив міський голова Віктор Погорєлов після фактично зриву частини засідання сесії Ужгородської міськради, сподівання, що нинішні депутати нормально і конструктивно допрацюють визначений час, видаються нездійсненними.

За приблизними підрахунками, щоразу близько 5 відсотків депутатів на засідання сесії не приходять з об’єктивних причин – хворіють, перебувають десь у відрядженнях тощо. Ще близько 10% принципово не ходять на засідання, не беруть участі в житті громади міста. Такі, вважає міський голова, після виборів, що наближаються, вже не будуть депутатами, бо ужгородці добре бачать і знають їхню роботу.

Взагалі, на думку мера, враховуючи, що в Ужгороді обиратимуть 36 депутатів, а не шістдесят, як є в цьому скликанні, з нинішніх до наступної ради об’єктивно зможуть пройти зовсім небагато обранців.

Однак, незважаючи на те, що всі вже поринули в передвиборну роботу, дуже важливо ще до виборів ухвалити на сесії міськради кілька принципових рішень, які дадуть змогу розв’язати проблеми окремих ужгородців і життєдіяльності Ужгорода, зокрема входження в холодну пору року, закладення бази під фінансові показники наступного, 2016 року.

Дуже нелегко на сесіях працювати і через велику кількість активістів, котрі зазвичай вважають за потрібне коментувати кожне слово, яке прозвучало, і все, що вони собі думають. Чимало буквально діють за принципом «а баба-яга проти», постійно нагнітається атмосфера протидії, замість того, щоб можна було просто відхиляти, не підтримувати проекти чи окремі пункти рішень, які викликають запитання, зауваження. Також, зазвичай, з однією міркою активісти підходять до всіх депутатів, у тому числі й тих, котрі працюють, налаштовані на конструктив, – звинувачують і навіть принижують.

Найгірше – що все це нікому і нічому не додає позитиву, а проблеми – не розв’язуються.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS