Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 33 (446) Виконком. Бюджет за І півріччя перевиконаний, але частину грошей “з’їли” підняті урядом зарплати

На четверговому засіданні виконкому було прийнято звіт фінуправління Ужгородської міської ради про виконання бюджету в першому півріччі 2007 року. Показники отримали зовсім непогані. Скажімо, середньомісячна зарплата за січень — червень у нас зросла до 1184, 7 грн., що на 21,9 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

За І півріччя в економіку міста залучено 5,7 млн. доларів іноземних інвестицій (а всього на 1 липня обсяг прямих інвестицій становив 53,3 млн. доларів), значно розвинулася мережа туристично-рекреаційних та готельних закладів. Нині в Ужгороді в них одночасно можна розмістити понад 1600 осіб. А ось зі сплатою комунальних послуг ситуація хоч і покращилася (рівень проплати у липні становив 97,2%), та все ж ужгородці ще боргують 46,4 млн. грн.

Загалом, підкреслив Сергій Ратушняк, бюджет міста перевиконано на 128 відсотків, і це чудово, однак, на жаль, замість витратити додатково отримані 10 млн. грн. на потреби Ужгорода, ми змушені були вкладати їх у зарплати бюджетників, щоб забезпечити обіцяне урядом підвищення їхніх зарплат.

Мер також відзначив, що в поточному році збільшилися відрахування Ужгорода в зведений центральний бюджет України. Ми сплачуємо найбільше з-поміж усіх суб’єктів Закарпаття. Разом із тим міська влада щиро вдячна бізнесу: за січень — червень 2007-го до бюджетів усіх рівнів мобілізовано податків та зборів на 167,9 млн. грн., що на 31,8% більше, ніж за відповідний період минулого року. Це вдалося завдяки тому, що податкова інспекція почала ставитися до підприємців як до партнерів, а вони, зі свого боку, збільшили відрахування в бюджет.

Серед інших питань, що розглядалися на виконкомі, — про активізацію створення товариств співвласників багатоквартирних будинків.”Це світова практика, і рано чи пізно ми дійдемо до цього на загальноукраїнському рівні, ЖРЕРи відімруть”, — прокоментував Сергій Ратушняк. Ішлося також про широке залучення людей до отримання субсидій та підготовку до зими.

До речі, за рейтинговими оцінками результатів економічного і соціального розвитку районів і міст області, в І півріччі 2007-го Ужгород увійшов у трійку кращих.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS