Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 33 (446) Процес “автономізації” опалення триває, але з виготовленням документації ужгородці зволікають

Здавалося б, установити автономне опалення — не проблема, були б кошти, але… На сьогодні в Ужгороді практично не залишилося багатоповерхівки, з якої б не надійшли заяви про відключення від централізованого теплопостачання.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Загалом уже є понад дві тисячі заяв від тих, хто хоче сам контролювати тепло у своїй оселі. Принцип отримання дозволу простий, і якщо понад 80 відсотків мешканців бажають установити або вже мають “індивідуалку”, будинок відключається від централізованого теплопостачання.

За словами начальника управління комунального господарства Ужгорода Івана Крайниківського, почалося все задовго до озвучення наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України “Про затвердження Порядку відключення окремих приміщень, житлових будівель від мереж централізованого опалення та гарячої води” №4 від 22.11.2005 р. “Жадоба” до автономного опалення виникла через різні базові ціни на енергоносії, тобто “автономний” варіант значно дешевший. Хоча в цілому світі — навпаки.

Наразі дозволи на відключення отримали 68 будинків.

Але дивує те, що на цьому ужгородці чомусь зупиняються і подальших кроків не роблять. А мали б подавати заявки до “Закарпатгазу” та проплатити за виготовлення технічних умов. Спостерігаючи таке явище, працівники управління комунального господарства разом із заступником міського голови Миколою Адамовським та працівниками ЖРЕРу і “Закарпатгазу” збирали мешканців вулиці Панькевича, щоб пояснити їм, як слід діяти. Але результату це не дало. Трохи краща ситуація з окремими під’їздами: там активно виготовляють документацію, а ось цілого будинку, який би був повністю юридично підготовленим до автономізації, не можна назвати жодного. Тим часом зима не за горами, тож хвилюватися повинні не інстанції, які видають дозволи, а ті, хто побажав установити власне опалення.

Які ж мінуси тягне за собою автономне опалення? “За великим рахунком це — розвал системи централізованого теплопостачання, — каже Іван Васильович. — Зменшення кількості абонентів веде до збільшення собівартості виробленого тепла. Щоб якось збалансувати ситуацію, цьогоріч плануємо в 70 будинках установити лічильники реально спожитого тепла (тобто нарахування йтиме не за квадратурою). А що стосується процесу встановлення автономного опалення, сподіваюсь, до початку опалювального сезону хоча б 10 будинків матимуть всю належну документацію”.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS