Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 31 (444) Тендерна палата України знову ставить нам палиці в колеса

Після того, як Ужгород підтримав акцію протесту Асоціації міст України, котра мала на меті звернути увагу на проблеми, спричинені нововведеннями в тендерному законодавстві (вони набрали чинності з березня цього року), столичні представники громадської (!) організації “Тендерна палата України” тільки й роблять, що вишукують найменший привід, аби вставити палиці в колеса нашому місцевому самоврядуванню. Принаймні такий висновок напрошується із їхніх дій.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Не так давно ми повідомляли: Тендерна палата України подала в суд на міську раду, аби призупинити рішення про закупку бензину для “швидкої допомоги”. Зачіпка була формальною. Як каже завідуючий відділом промисловості, транспорту та зв’язку Володимир Талісман ішлося буквально про змінений порядок слів у тексті, який абсолютно не впливав на його зміст, але в підсумку постала реальна загроза, що одного чудового дня медики не зможуть виїхати на допомогу хворим. 10 днів, за зізнанням Володимира Юхимовича, тендерний комітет був у стані підвищеної бойової готовності. До вирішення питання залучили міське керівництво, головного лікаря “швидкої” — до Києва пішли дзвінки, листи, були направлені копії всіх документів (а це 2 великі папки), що підтверджували: процедуру, незважаючи на всі труднощі, викликані нововведеннями, провели у повній відповідності до закону. Під таким активним тиском з усіх сторін Тендерна палата минулого тижня таки відкликала свій позов, питання оперативно вирішилося. Тепер до кінця року “швидка” не матиме проблем із пальним. Здавалося б, можна радіти, але…

…Уже цього вівторка на працівників міськвиконкому чекав новий сюрприз від Тендерної палати — черговий позов до суду, в якому Ужгородська міська рада цього разу виступає другим відповідачем. А перший — міжвідомча комісія з питань державних закупівель. Але про все по порядку.

Ще у 2006-му Ужгородська міська клінічна лікарня виграла канадський грант, за яким отримала сучасний рентгенівський діагностичний комплекс вартістю 360 тис. грн. Апарат встановили наприкінці минулого року. Домовленості були такими, що 280 тис. грн. оплачує фірма, вибрана канадською стороною, решту — 80 тисяч — на умовах дольової участі мала профінансувати міська рада. Як розповідає секретар тендерного комітету Вікторія Химич, виконком провів процедуру закупівлі в одного учасника, адже про конкуренцію тут мови йти не могло, це ж, фактично, благочинний подарунок лікарні. Правильність дій тендерної комісії Ужгородської міської ради підтвердив контролюючий орган — міжвідомча комісія з питань державних закупівель. Було укладено договір, 30 липня всі формальності завершилися, після чого міська рада могла вирішувати питання про виплату своєї частки — 80 тис. грн. “Але через те, що Тендерна палата України оскаржила дії міжвідомчої комісії, яка визнала наші кроки правомочними, виплату коштів призупинили”, — підсумовує Вікторія Віталіївна. Основна претензія — чому не було трьох учасників? І це на благочинну акцію!

Якщо за позовом, а він відправлений до Господарського суду м. Києва, буде відкрито провадження, юристи Ужгородського міськвиконкому поїдуть до столиці відстоювати нашу правоту. В ній, до речі, спеціалісти впевнені, бо, знаючи під яким “неупередженим” контролем Тендерної палати перебувають, прискіпливо звіряють кожну букву, дотримуючись усіх вимог законодавства.

А тим часом канадській стороні, напевно, дуже важко буде пояснити, чому досі не виплачена остаточна сума за рентгенапарат, встановлений ще минулоріч…


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS