Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 39 (783) В Ужгороді встановлюють світлодіодні ліхтарі

У попередніх номерах ми інформували про те, що в обласному центрі почали реалізовувати ІІ етап Програми модернізації зовнішнього освітлення, у рамках якої в місті передбачено встановлення 1620-ти світлодіодних світильників та нових опор, а також заміну світильників на наявних опорах. Зміни у вуличному освітленні вже можуть оцінити мешканці Нового району, де відбувається активне облаштування ліхтарів.

Енергоощадність світлодіодів

За оцінками експертів, при заміні традиційних освітлювальних приладів на світлодіодні можна зменшити грошові витрати на електроенергію на 60-90%. Порівняно з люмінесцентними лампами, а тим більше з лампами розжарення, світлодіодні джерела світла споживають у рази менше енергії. Завдяки тривалому терміну служби цих приладів скорочуються кошти на їх технічне обслуговування, оскільки не потрібна часта заміна ламп. Тривалість експлуатації світлодіодних ламп досягає 50–100 тисяч годин. Жоден інший різновид ламп не здатний служити так довго.

Головним елементом кожного світлодіода є штучно створений напівпровідниковий кристал, при пропусканні через який електричного струму випромінюється світло. Це світло є м’яким, рівним і яскравим, не містить ультрафіолетових та інфрачервоних променів. У світлодіодах велика частина енергії йде у світловий потік, бо напівпровідникові джерела світла не потребують нагрівання, як, приміром, лампи розжарення.

Їм не страшна ні зима, ні підвищена вологість

Світлодіодні лампи мають стійкість до різних зовнішніх впливів. Міцність і надійність цих пристроїв пояснюється особливостями їх конструкції. До прикладу, ключовим елементом лампи-жарівки є нитка розжарення. Через крихкість і ненадійність цієї складової джерело світла на її основі може вийти з ладу при першому ж падінні або вібрації. Що стосується ламп, у яких для створення світіння застосовуються газові середовища, то вони часто не витримують низьких температур. При сильних морозах якість їх випромінювання може суттєво погіршуватися. Для світлодіодних ламп це не характерно, оскільки вони випромінюють якісний світловий потік практично в будь-яких умовах. Їм не страшна ні зимова холоднеча, ні підвищена вологість повітря.

Значною перевагою світлодіодних ламп є те, що вони абсолютно не шкідливі в екологічному сенсі. У їхній конструкції немає токсичних речовин, небезпечних для довкілля і людського здоров’я. Через це вони не потребують спеціальної утилізації, яка нерідко вимагає вкладення значних коштів. Крім того, світлодіодні джерела світла практично не виділяють тепла.

Європейський досвід

Хорошим стимулом для запровадження світлодіодного освітлення на території нашої держави є чинні податкові пільги для виробників цієї продукції. Чимало міст України поступово переймають досвід європейських країн, обираючи для вуличного освітлення світлодіодні ліхтарі.

Як розповіла начальник відділу благоустрою Ужгородської міської ради Олександра Турянчик, наша програма модернізації зовнішнього освітлення повністю фінансується з місцевого бюджету, на поточний рік передбачено 2 млн. 400 тис. грн. Облаштування вуличного освітлення заплановане в межах 42-ох внутрішньоквартальних територій та 50-ти вулиць, де взагалі відсутня мережа. «Наразі облаштовано мережу вуличного освітлення в межах внутрішньоквартальної території вулиць Легоцького, Перемоги, Чорновола – там встановлено 37 опор і світильників, під’єднаних до лінії. З минулої суботи розпочато встановлення перших 17-ти опор в межах вулиці Можайського. Протягом двох тижнів ця вулиця буде освітлена», – запевняє пані Олександра.

Нагадаємо: роботи з облаштування світильників виконує підприємство «Промтехобладнання». Незабаром воно приступить до роботи на вулиці Богомольця, де встановить близько 30-ти опор. У подальших планах – облаштування мережі на внутрішньоквартальних територіях вулиці Заньковецької та району проспекту Свободи.

«Першочергово хочемо освітлити ті вулиці, де відсутня мережа, а потім в межах наявної зробити заміну самих світильників. Ця програма для того й розроблена, щоб прокласти лінію зовнішнього освітлення на внутрішньоквартальних територіях, де значна кількість мешканців. тож там є більша нагальність», – пояснює Олександра Турянчик.

За словами спеціалістів, завдяки встановленню світлодіодних ламп у місті значно зменшується споживання електричної енергії, а також можна бути впевненими в їх тривалій та надійній роботі.

Під фото: З минулої суботи розпочато встановлення перших 17-ти опор в межах вулиці Можайського

В текст: Світлодіоди – це:

60-90%¬ – економія електроенергії;

до 100 000 годин – тривалість експлуатації;

міцність, надійність, екологічність.

Ольга ПАЛОШ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS