Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 37 (780) В Ужгороді буде 150 нових світильників

В обласному центрі почали реалізовувати ІІ етап Програми модернізації зовнішнього освітлення.

Ця програма, затверджена на сесії міської ради ще 2011 року, повинна завершитись у 2016-му. Результатом її виконання має бути зменшення плати за електричну енергію, поліпшення якості об’єктів благоустрою міста, збільшення терміну експлуатації ламп.

Загальна протяжність ліній мережі зовнішнього освітлення Ужгорода – 235 км, у т. ч. кабельної мережі – 101,2 км, повітряної мережі – 133,8 км. На цей час використовуються застарілі типи ламп, яким давно придумали економічно та екологічно доцільнішу альтернативу.

Тож цього тижня в Ужгороді замінювали старі лампи розжарювання на енергоощадні світлодіодні. Про це розповів директор підприємства «Промтехобладнання», що працює над покращенням зовнішнього освітлення в Ужгороді, Володимир Кордонець. «На сьогодні світлодіоди, які використовуються у точковому світильнику, при всій своїй компактності, мають дуже високу світловіддачу: при енергоспоживанні 2 Вт сила світла досягає 1000 мКд. Усе популярнішими стають енергоощадні світлодіодні лампи, що, крім економії електроенергії, мають багато інших переваг порівняно з люмінесцентними, галогенними та лампами розжарювання. Наприклад, світлодіодна продукція – довговічніша, міцніша, не потребує спеціальної утилізації», – каже пан Володимир.

Окрім заміни старих ламп розжарювання, цього тижня встановлювали опори для вуличного освітлення на внутрішньоквартальних територіях. Роботи проводили в Новому районі – на подвір’ях багатоповерхівок на вулицях Легоцького, Перемоги, Можайського, Дівочій, 8 Березня, Генерала Свободи. Багато де світильники роками не працювали, тож довелось узятися до їх ремонту. Терміну виконання ремонтних робіт, за словами пана Володимира, немає, адже завжди знайдеться що полагодити. А от щодо заміни ламп розжарювання на енергоощадні, то цей процес триватиме до 2016 року включно.

Виконувач обов’язків міського голови Віктор Щадей зазначив: «Раніше чомусь ніхто не переймався освітленням внутрішньоквартальних територій. Радий, що нам нарешті вдалося розпочати Програму модернізації зовнішнього освітлення. Всього цієї осені плануємо встановити 150 нових опор та світильників у дворах багатоповерхівок, а також відремонтувати ті, що не працюють».

Крістіна Гудак


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS