Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 36 (779) «MSA»: зробив корисне – похвалися цим!

Заохотити людей до корисних справ – таке завдання поставили перед собою двоє молодих закарпатців Микола Дмитрієв і Юрій Белеканич, створивши Інтернет-проект під лозунгом «Ти змінюєш світ».

Їхнє творіння – «My Social Action» («Моя соціальна активність») – некомерційний проект, головний постулат якого – зробити світ навколо себе кращим. Ця мета, на перший погляд, доволі банальна, та й занадто глобальна, але творці «MSA» вважають шлях до неї зовсім простим. Про це Микола і Юрій сьогодні розповіли «Ужгороду».

«Світ може змінюватися, якщо ми захочемо»

«На жаль, у 21 столітті досить важко знайти людей, які зроблять корисну справу просто так, – кожен за це щось хоче, – розповідає Микола Дмитрієв. – Ми вирішили не йти звичним шляхом, переконуючи людей, як важливо робити добрі справи безкорисливо, – це вже на суспільство не впливає. Навпаки – якщо людина хоче чогось за свою роботу, треба їй це дати. Мова не йде про гроші чи якісь інші матеріальні нагороди, а про похвалу від інших. Людина так влаштована, що для неї думка оточення важлива. Все починається з того, що в ранньому дитинстві ми, намалювавши сонечко і хатку, біжимо хвалитися своїми успіхами батькам, а потім, у школі, так само розказуємо про добрі оцінки, грамоти тощо. Так у нас підвищується самооцінка, ми маємо моральне задоволення від того, що зробили. Цей принцип ми з Юрою намагалися втілити й у нашому проекті. Тільки тут його учасники хваляться через соціальні мережі».

Щоб отримати бажану похвалу в соціальних мережах, фото своєї корисної справи треба викласти на сторінку «MSA». Це має бути не один знімок, а два: «до» і «після». Наприклад, якщо учасник хоче прибрати якусь територію, то спочатку має її сфотографувати засміченою, а потім – чистою.

«Щодня нас оточують дрібниці, які легше не помічати: сміття поблизу будинку, розкидані вітром квіти біля пам’ятника, кошеня, яке господарі викинули на смітник, бабуся з важкою сумкою… Ми звикли до цього, нам легше пройти мимо і переконати себе, що хтось допоможе, не все так страшно. Але так само пройде і наступний перехожий, і всі після нього. А світ може змінюватися, якщо ми самі цього захочемо і докладемо мінімальних зусиль», — запевняє Микола.

Не треба буде суботників

Хлопці кажуть, що ідея їхнього соціального проекту виникла спонтанно. Якось Микола, йдучи повз пам’ятник Шевченкові, побачив, що вітер здув квіти, котрі там лежали. Його дуже зачепило те, що довкола було багато людей, але ніхто з них не звертав уваги на це, всім було байдуже. Пригадує: «Не знаю навіть чому, але перед тим як поскладати квіти на місце, я сфотографував ту картину, а потім, коли вже прибрав, знову зробив знімок. Ці дві світлини довго лежали в мене на телефоні. Одного разу, коли гортав фото в галереї, мені й спало на думку створити проект, де б кожен міг отак сфотографувати результати своєї корисної справи і поділитися ними з іншими».

Учасників наразі небагато, оскільки проект новий і про нього мало хто знає. Бажання ж деяких охочих долучитися, на жаль, обмежується словами: «О, у вас такий класний проект, я б хотів стати його учасником!». Але поки що, як зазначає програміст Юрій Белеканич, від «хочу» до «роблю» ніяких кроків немає.

А долучитися до «My Social Action» дуже просто: зареєструватися на сайті або авторизуватися через різні соціальні мережі – і показувати, як ти змінюєш світ! Велика мета творців «MSA» – заохотити кожного діяти.

«Хороше суспільство починається з дрібничок. Якщо кожен дбатиме про те, аби навколо нього було затишно, якщо людина не кидатиме папірець у дворі, а віднесе його до смітника, то це зробить довкілля чистим. Не треба буде суботників – отих пережитків радянського минулого, коли напоказ люди весь день прибирають, а наступного дня смітять на тому ж місці», – каже Микола Дмитрієв.

Головне – перемогти людську байдужість

Тепер хлопці працюють над тим, щоб на сайті з’явилися різні рубрики. Тобто самими фотографіями «до» і «після» вони не обмежуються. В одній із рубрик, наприклад, розповідатимуть про людей, які змінюють світ, приносять у нього щось нове, цікаве і корисне.

«Звісно, важливо, коли людина працює над якоюсь глобальною проблемою, але є справи, котрі здаються дрібними, та завдяки їм суспільство стає кращим, – веде мову далі Микола. – Ми вже спілкувалися з кількома цікавими людьми. До прикладу, незабаром з’явиться інтерв’ю з Владиславом Паніним – музикантом, власником Інтернет-магазину. Ця людина має купу класних ідей, котрі він поволі втілює в життя. Які конкретно – розповідати не буду: все на сайті. Ще одним героєм рубрики стане Ростислав Галелюк – випускник Перечинської школи-інтернату, який тепер очолює Міжнародний благодійний фонд «Центр філантропії і франчайзингу». Ростислав нещодавно видав книжку-довідник «З інтернату до успіху», де розповідається, як без батьків, грошей і зв’язків можна здобути гідну освіту і знайти роботу. На цей час він у Канаді – тому публікація діалогу з ним трохи затримується. Насправді таких людей багато. Вони роблять свою справу не заради грошей, а тому, що захоплені нею. Плануємо, що будуть розмови з різними художниками, музикантами, науковцями…».

Тепер Микола і Юрій шукають спонсорів та залучають до проекту молодих і креативних учасників. Кажуть, що будуть раді бачити журналістів, фотографів, соціологів, політологів – усіх, хто має своє бачення подальшого розвитку «My Social Action».

Хлопці впевнені, що головне – перемогти людську байдужість: «Починати треба з дрібниць. Робити щось уперше завжди важко, але потім стає набагато простіше. Не слід бути байдужими до проблем навколо нас. Потрібно їх розв’язувати, а потім не допускати, щоб вони знову з’явилися».

P. S. Долучитися до «MSA» можна за адресою: http://msa.co.ua.

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS