Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 24 (767) Томаш Лелекач: «Виконком тепер працює на громаду»

Молодий ужгородець Томаш Лелекач уже кілька років очолює міський осередок партії «Свобода». Після революції він став одним з тих, кого обрали до складу оновленого виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Про себе і свою роботу в виконкомі він розповів «Ужгороду».

– Як ви пройшли до складу виконкому?

– Я не просився й ні з ким по кутках не шушукався. Багато ініціативних груп висувало мене до складу виконкому, причому сам я не був упевнений, що це мені потрібно. Певно, кредит довіри громади був мені наданий через активну участь у Революції Гідності. Не виправдати цієї довіри я не міг, тому нині опановую нову для себе роль члена виконкому.

– Яке завдання ставите перед собою в цій роботі?

– Працювати для громади. Щодо важливих проблем, якими тепер переймаюся, то це і питання обмеження продажу алкоголю після 22:00, і вивчення питання можливого підняття цін на проїзд у маршрутних таксі. Рішення стосовно алкоголю вже діяло в Ужгороді, але прокуратура його оскаржила в суді. Тепер міська влада могла б його законно відновити. Щодо цін на проїзд, то тут складніше, бо треба услід за ціною підняти і якість перевезень. Потрібно з цим розібратися і добре все зважити, оскільки остаточне рішення по тарифах на перевезення ухвалює виконавчий комітет, а будь-яке підняття цін сприймається негативно.

– Що би ви змінили в роботі виконкому?

– Нині на засіданнях задовго обговорюють проекти рішень. Все, що бажає знати член виконкому, можна з’ясувати в доповідачів до засідання. Однак деякі члени виконкому починають розбиратися з питанням уже під час засідання, затягуючи його на кілька годин. А в іншому мене все влаштовує. Бачу, що члени виконкому неупереджені і працюють задля інтересів громади, чого не було ніколи раніше. Сподіваюся, ніяких спроб лобіювати рішення в чиїхось інтересах не буде і надалі.

– Чи бачите результат від роботи нового виконкому?

– Результати будуть помітні тоді, коли стабілізується економіка в країні. Тепер чую багато критики від людей, котрі не бачать кардинальних змін. Я теж, зізнаюся, ще не так давно думав, що все можна змінити дуже швидко. Та коли занурюєшся, розумієш: не все так просто. Казначейство заморозило перерахунок коштів, тому багато проектів реалізувати на сьогодні дуже важко.

– Який вихід бачите з цього?

– Громаді має бути не все одно. Якщо люди самі захочуть допомогти владі зробити місто кращим, то воно буде кращим. Нині ужгородці справді стали активнішими: збираються, десь прибирають, фарбують, організовують усілякі акції.

– Ви подаєте приклад такої активності?

– Ми теж організовували такі акції, але тепер більше уваги приділяємо підготовці у військовому напрямку, зокрема проводимо теренові вишколи. Ужгородські «свободівці» вже зголосилися до складу добровольчих батальйонів «Бескид», «Січ». Я теж хотів стати добровольцем, але наразі змушений, як голова міської організації «Свободи», виконувати свої обов’язки тут.

– Традиційно розпитуємо членів виконкому про їхні статки.

– Я звичайний ужгородець. Проживаю з дружиною і дитиною в будинку, маю автомобіль АЗЛК. Комерційною нерухомістю не володію, бізнесом не займаюся.

Біографія

Народився в Ужгороді 1986 року. Навчався у ЗОШ № 5, Ужгородському комерційному технікумі (спеціальність – «Технолог громадського харчування»), згодом – на інженерно-технічному факультеті УжНУ. Тепер є головою міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», очолює обласну молодіжну громадську організацію «Сокіл». Помічник-консультант нардепа Едуарда Леонова. Одружений, виховує доньку.

Тетяна ЛІТЕРАТІ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS