Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 24 (767) Розвивати велоінфраструктуру Ужгороду допоможе Львів

Днями організатори вже традиційних нічних велозаїздів містом Night Ride провели прес-конференцію, під час якої розповіли про захід, призначений на п’ятницю, 20 червня.

Цього разу захід має екологічне спрямування. Навіть назвали його трішки по-іншому – Ґрін Райд.

Як повідомили організатори заїзду Віта Мунчак і Олександр Кіпа, ужгородські велосипедисти спільно проїдуть 17 км від площі Народної через вулицю Краснодонців до мікрорайону Горяни і назад. Одна з зупинок – на площі Фенцика, де активісти збираються висадити 250 кущиків бересклету. Оздобити цією симпатичною рослиною мають клумби під каштанами, а потім їх доглядатимуть. «Цим «зеленим» заходом ми хочемо привчити ужгородців дбати про свій простір. Придумали і дрес-код: зелений одяг та рослинні елементи. Плануємо, що участь у Ґрін Райді візьме близько тисячі ужгородських велосипедистів. Крім іншого, хочемо їм нагадати про те, що пересуватися містом на велосипеді потрібно грамотно, дотримуючись правил дорожнього руху, адже останнім часом аварії за участі велосипедистів почастішали», – зауважили організатори.

Як завжди, після заїзду відбувається розіграш подарунків. Цього разу комусь у нагороду – новенький велосипед, а комусь – набори аксесуарів від дизайнерки Каті Моргентал. Вона, зокрема, розповіла, що прагне розповсюдити в Ужгороді «велосипедну еко-моду» – всілякі дизайнерські дрібнички, на кшталт кольорових чохлів для сидіння, які дозволять зробити велосипед оригінальним. Проект Каті також представлений на Ґрін Райді.

В. о. міського голови Ужгорода Віктор Щадей під час прес-конференції зазначив, що підтримує розвиток велоруху і намагатиметься зробити все, аби розвивати в місті велоінфраструктуру. Нещодавно він побував у Львові, де зустрічався з радником тамтешнього міського голови, котрий якраз і відповідає за це питання. «Цей пан погодився у липні приїхати до нас. Ми його повозимо, все покажемо, а він порадить, як зробити простір для велосипедистів комфортнішим. У наших активістів з цього приводу теж багато цікавих ідей, тому очікуємо від них протягом кількох наступних тижнів конкретних пропозицій. Тішить мене й те, що велоактивісти долучаються і до інших питань розвитку нашого міста – наприклад, мають пропозиції стосовно того, якими повинні бути урни та лавиці у центральній частині».
Тетяна ЛІТЕРАТІ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS