Газета ужгородської міської ради і виконкому

№24 (767) Велетенські листівки і лицарі

Як оригінально можна привітати близьких?

Пам’ятаєте, як ще зовсім недавно ми вітали іменинників? Посилали в газету власні авторські віршики-побажання разом з фотографіями, замовляли пісню на популярній радіохвилі, відправляли знімки винуватця свята у ранкові шоу на телебаченні. Сьогодні до цього списку додалося ще багато цікавих ідей.

Втілення цих ідей залежить від фінансових можливостей замовника і технічних можливостей виконавця. Звісно, не йдеться про дирижаблі з плакатами «Ти вийдеш за мене?» – такий задум в Ужгороді навряд удасться реалізувати… Мова йде про популярні привітання, які ужгородці часто готують для своїх рідних і друзів.

Подарунок під голову

Почнемо з найменшого. Невеличким, але дуже приємним сюрпризом стане іменна подушка, чашка або навіть футболка. Написи і зображення можуть бути найрізноманітнішими – від фотографій до цитати улюбленого письменника чи математичного рівняння. Ціна такого сюрпризу невисока. Наприклад, чашка з фотографією коштує близько 50 гривень, футболка – 120 гривень, фотопазли – від 40 до 850 гривень, залежно від розміру (від А6 до А0), подушка – 130 грн. (одностороння) або 150 грн. (двостороння), килимок під комп’ютерну мишу – близько 50 гривень. «Такі подарунки замовляють уже досить довгий час. Як на мене, то це вдалий вибір: і оригінально, і недорого. Дизайн подарунка може розробити сама людина і принести нам готовий макет того, що вона хотіла б надрукувати (до прикладу, якісь написи на чашці), але якщо людина не має такої можливості, то ми все зробимо самі. Стосовно ж фотографій на чашках, пазлах, подушках тощо, то тут вимога одна: аби знімок був якісний – тоді він гарно виходить на всіх поверхнях», – розповідає працівник однієї з рекламних агенцій Ужгорода Юрій Келемен.

Білборд-вітання – 200 доларів

Той, хто хоче зробити рідній людині подарунок масштабніший, ніж чашка з фотографією, може замовити привітання на білборді. Такі сюрпризи в Ужгороді вже роблять багато років. Щоправда, коштує велетенська «листівка» чимало – близько 100-200 доларів за тиждень. Перед тим, якщо замовник не має потрібних навичок, постер розробляє дизайнер. За це теж доведеться віддати окрему плату. Розмістити вітання можна в будь-якому куточку міста (головне, щоб рекламна агенція мала там площу).

«Це гарний подарунок. Вже не дуже унікальний, бо таких вітань тепер у місті немало, але все одно багато хто зрадіє, побачивши себе на білборді. Та все ж, якщо ви плануєте зробити такий сюрприз, треба впевнитися, що імениннику він сподобається, адже деякі люди не люблять привертати до себе зайву увагу. А тут, розумієте – все місто дивитиметься. Обов’язково виберіть якісну і вдалу фотографію. Знову ж таки – краще ту, яка подобається самому іменинникові. Знімок має бути якісним, бо від цього залежить, яким вийде білборд. Перед тим як вивісити привітання, обов’язково перевірте його на грамотність. Неприпустимо, щоб на білборді були помилки, бо це, крім іншого, відвертає увагу від найголовнішого – свята», – радить дизайнер Олег Микитюк.

Деякі організації пропонують не просто презентувати іменинникові подарунок, а влаштувати для нього справжнє свято. «Ідей багато, і вони – найрізноманітніші. Наприклад, часто вранці прикрашають автомобіль іменинника – приємний сюрприз, коли треба вирушати на роботу. Буває, влаштовують вечерю в Ужгородському замку (можна в будь-якому іншому місці) з музикантами, фокусниками, фотографами, квітковим оформленням тощо. Ціну однозначно назвати не можу, адже це залежить від побажань клієнта і його можливостей. Вечерю можна замовити за 100 гривень, а можна й за 3 тисячі», – каже директор ужгородської корпорації свят Микола Анброх.

А як ужгородці вітають свої близьких? Які оригінальні подарунки їм доводилося робити? Про це дізнаємося від них самих.

Ольга Гаврилець:

«Два роки тому зробила своєму чоловікові квест по місту. У нього був день народження, тож я вирішила придумати щось оригінальне. Маршрут починався з нашого дому, де він знайшов першу записку з вказівками. Другою «точкою» на карті став магазин «АВС» поблизу будинку. Там я домовилася з продавчинею, яка привітала мого чоловіка і подарувала йому коробку сигар. Далі – «Джин». Працівники цього закладу винесли невеличке тістечко зі свічками, які він задув, а також подарували різнокольоровий конус на голову (умова була така, що з цим конусом іменинник мав далі ходити містом). У листі, що він отримав у «Джині», було побажання завжди залишатися дитиною, вірити у свої мрії. Потім чоловікові була вказівка прямувати на автосервіс. Там йому вручили модельку «Ауді», бо саме про це авто він мріє. Ну, і наостанок, коханий прийшов до альтанки, у якій ми з ним провели багато вечорів, коли ще зустрічалися. Її я прикрасила кульками, гірляндами (склала 3 переноски, щоб їх ввімкнути), влаштувала невеличку вечерю і вже тоді подарувала головний сюрприз – годинник. Загалом, чоловік був вражений, йому дуже сподобалося. Та й організувати такий квест не надто дорого».

Назар Ставицький:

«Коли в нас із дівчиною була річниця стосунків, я подарував їй величезний фотоальбом (у який знімки вклєюють) з нашими найкращими моментами. Під кожним фото – підпис, дата. Готувався до цього дуже довго, постійно змушував її фотографуватися – вона ще на мене сердилася, що я стільки знімаю… Та мої старання не були марними – кохана була в захваті!».

Мар’яна:

«Кілька днів тому я готувала сюрприз для свого хорошого друга. Він у Луганську, і якраз позавчора мав день народження. Йому тепер там дуже важко, тож я вирішила зробити йому теплий і приємний подарунок. Зважаючи на те, що відсвяткувати іменини хлопець не мав змоги та й подарунки навряд отримав, я вирішила накупувати всього, що подарувала б, якби він був удома. Придбала пляшку шампанського, торт, м’яку іграшку Чебурашку (це його улюблений мультяшний персонаж), надягла на голову конус, надула багато повітряних кульок і сфотографувалася з цим. Знімок підписала: «Повертайся скоріше – подарунки тебе чекають!». Коли він отримав сюрприз, то був дуже розчулений… Але хоч я дуже люблю готувати для близьких щось подібне, –сподіваюся, більше не доведеться робити сюрприз у таких умовах. Хай наші хлопці швидше повертаються зі Сходу…».

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS