Газета ужгородської міської ради і виконкому

№24 (767) «Мене на перші тести вся родина відправляла»

Французька мова і всесвітня історія – непопулярні для ужгородських абітурієнтів

Одне з найбільших випробувань у житті випускників – ЗНО – тепер у розпалі. Тестування розпочалося ще 3 червня, а останні тести призначено на 27 червня. Позаду вже українська мова, іноземні (англійська, французька, іспанська, російська), математика та географія.

Цього року на тестування зареєструвався 971 ужгородець – про це повідомляє відповідальна за проведення ЗНО в місті Олена Шварц. Пані Олена розповіла, що найбільше учасників складають тести з української мови. Це й не дивно, адже українська – у списку обов’язкових предметів. Далі в рейтингу «популярності» – історія України, англійська мова, математика, географія та біологія. Є й такі дисципліни, тести з яких пишуть усього кілька осіб. Наприклад, тести з французької складав один ужгородський випускник, так само, як і з іспанської. Трохи більше ужгородців зареєструвалося на російську мову – 16 осіб. У списку «непопулярних предметів» також всесвітня історія та світова література.

Як і попередніми роками, випускники складають ЗНО у п’ятьох пунктах: ЗОШ І–ІІІ ступенів № 19, ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 ім. В. Гренджі-Донського, Ужгородській гімназії, Лінгвістичній гімназії ім. Т. Шевченка і ОСШІ.

Порівняно з минулим роком, у 2014-ому на випускників чекали деякі нововведення. Якщо у 2013-ому заборонялося проносити на ЗНО тільки телефони чи інші пристрої для зчитування і передачі інформації, то тепер не можна мати при собі і складові цих пристроїв. «Загалом, на тих тестуваннях, які вже відбулися, через порушення цього положення вже анулювали 3 роботи. Одному учаснику довелося покинути аудиторію через те, що він мав мобільний телефон, двоє не змогли скласти тести через навушники… Буває таке, що випускник просто забуде вийняти з кишені флешку чи навушники, а потім через таку дрібницю втрачає шанс вступити до університету. Тому раджу учасникам ЗНО бути з цим дуже уважними й обережними», – застерігає Олена Шварц.

Серед змін, які відбулися цього року, – також те, що історію України і математику складатимуть тільки однією сесією. Торік, нагадаємо, на ці предмети виділили два дні. Також збільшилася кількість спостерігачів, аби краще проконтролювати, наскільки чесною і прозорою є процедура ЗНО.

Уже вкотре моніторинг процедури тестування проводить громадська мережа ОПОРА. Як зазначає координатор мережі в Ужгороді Святослав Бабіля, найпопулярніші порушення з боку випускників – це те, що вони приносять зі собою на тестування різноманітні пристрої, з надією щось списати. «Вже два роки перед кожним тестуванням учасників обшукують за допомогою металодетектора. Нарешті ця процедура є чітко прописана у відповідних документах. Під час обшуку в закарпатців дуже часто виявляють заборонені пристрої. Як правило, це телефони або навушники. Ще однією великою проблемою майбутніх абітурієнтів є те, що вони не готують всю необхідну документацію на ЗНО. Були випадки, коли учасник з’являвся на тестування без сертифіката або посвідчення особи. У такому разі людина теж не має права писати тести. Щодо персоналу на тестуванні, тобто тих людей, які організовують ЗНО у школах, то до них наші спостерігачі претензій не мають. Вони добре справляються зі своєю роботою», – каже пан Святослав.

Ужгородські випускники, які вже встигли відчути на собі всі «тестувальні радощі», поділилися з нами враженнями.

Мирослав Гартнтер:

«Мені ЗНО запам’ятається, мабуть, набагато більше, ніж іншим випускникам. Нещодавно мама випрала паспорт – довелося робити новий. Новий паспорт – нова серія. А реєструвався я ще зі старим, тож дані не сходяться. З цим було дуже багато мороки. Телефонували в Центр оцінювання, писали заяву… Ну, добре, що дозволили складати тести, а то я вже думав, що рік буду відпочивати. Взагалі тести не дуже складні. Таких завдань, яких би ми не проходили за шкільною програмою, не було. Багато чого не знав, але тільки через те, що пропустив це в потрібний час. А складав тільки 3 предмети: українську, географію і математику».

Аня Соколова:

«Я рік ходила до репетитора, готувалася до 3 предметів: української, історії та англійської. Вже 2 предмети склала, 20-го червня ще історія України. До неї, здається, найменше готова… Результатів ще немає, але сподіваюся, що бали будуть не менші ніж 180-185. Складність тестів? Невисока зовсім! Принаймні з української та англійської мов я все добре написала. Після тестів звірялася, і неправильних було всього кілька відповідей. Хотіла би вчитись у Львівському національному університеті ім. Франка або в Києві, у КПІ. Якщо не вступлю туди на держбюджет, то піду в УжНУ – в Ужгороді, думаю, маю шансів більше».

Саша Головей:

«Зареєструвався на всі 5 предметів, хоча серйозно готувався тільки до трьох. Хочу вступати на стоматологічний факультет УжНУ. На тестах дуже переживав, нас обшукували металодетекторами. З аудиторії, де я писав, вигнали одного хлопчика за те, що він намагався списати з телефону. Я списувати навіть не збираюся, бо краще мати менше балів, ніж не мати взагалі і потім ще рік чекати, аби вступити до університету. Але загалом я думаю, що система ЗНО покращилася. Мені розповідали старші друзі, які складали тести 3 роки тому, що тоді багато хто користувався навушниками, телефонами, шпаргалками. Тепер з цим суворо…».

Габріелла Коваші:

«Ой, мене на перші тести вся родина відправляла! Всі дуже переживали, та й мені було страшно. Але це тільки перший раз. Далі – легше. Вже склала мову і математику, попереду – хімія й біологія. До репетиторів не ходила, готувалася сама. Не хотіла даремно витрачати гроші батьків, адже і так пішло багато на спеціальні посібники. Інколи радилася зі шкільними вчителями, вони дуже допомогли. На самих тестах було все спокійно. Спостерігачі суворі, пильнували, щоб ніхто не списував, але мені здається, що в нас ніхто і не намагався. Сподіваюся, все буде добре і вступлю до університету».

Результати тестування будуть відомі з 19 червня по 8 липня. Після того учасники ЗНО зможуть подавати документи до вищих навчальних закладів. А там – початок нового етапу їхнього життя.

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS