Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (378) Актуально. Дорога зима

3000 гривень треба викласти ужгородцю за теплі зимові речі

Зима вже от-от настане. Навіть листопад останніми тижнями дражнить нас холодом. Пора задуматися про теплий одяг, щоб не боятися лютих морозів.

Що не день – то на ринках і в магазинах усе більше клієнтів, котрі приходять з надією одягнутися тепло, якісно і недорого. А чи реально в Ужгороді це поєднати? Ми вирішили це з’ясувати.

Одягатись у магазинах – це, звісно, модно, але всі знають, що на ринку – дешевше. Тож з нього і почали. Майже кожна третя ятка рясніє теплими пуховиками. Де-не-де зустрічаємо точку з дублянками, шубами і шкіряними куртками. Але найбільше місць, у яких продають куртки з ненатуральних матеріалів. Продавець Алла Кушнір каже, що попит на них тепер найвищий: «Минулого року частіше купували пуховики, але вони й коштують півтори-дві тисячі. Куртку зі синтетичним наповнювачем можуть собі дозволити набагато більше людей. Це, звісно, не натуральне, але кілька років поноситься». Коштує така альтернатива від 500-700 гривень, коли йдеться про жіночу куртку; ціна дитячої – близько 200-300 гривень.

Якщо на пуховики тепер нема великого попиту, то що там казати про шуби! Ціна натуральної шуби (короткої) з кролячого хутра – близько 3 тисяч гривень, із хутра песця – від 5 тисяч. Від цін на деяке хутро очі вилазять на лоба, але продавці запевняють, що не все так страшно. «Збрешу, якщо скажу, що не маю клієнтів. Я б тут не продавав тоді! Не так часто, звісно, як куртки і пальта, але шубки жінки теж купують. Це здається, що дорого! А якщо сісти й розібратися, то хутро служитиме 10 зим, якщо не більше! І вигляд солідний…», – запевняє продавець Андрій Іванович. Він розповідає, що його клієнтки – здебільшого жінки від 30 років, яким уже не кортить експериментувати зі стилем і котрі цінують якість. А от молодші приходять рідко, бо ж дівчата більше стежать за модними тенденціями і купують верхній одяг кожні 1-2 роки.

Що ж до чоловічого одягу, то тут ціни майже такі самі: якісна куртка-пуховик – від 1400 гривень, а з синтетичним утеплювачем – до 800 гривень. Пальто з підкладкою, яке можна носити і восени, і взимку, – від 1000 гривень.

Взуття на ринку теж різноманітне: є дорожче – близько 1200-1300 гривень за пару жіночих чобіт, є дешевше – від 600 гривень. Продавець Ольга Тереха стверджує, що носитимуться і ті, й інші. Щоправда, дешевших вистачає на одну – максимум дві зими, а от дорожчі можна носити довше. «Багато покупців розповідають, що торік, коли в Ужгороді повідкривалося чимало магазинів із дешевим взуттям, вирішили не витрачатися і придбали собі там зимові обновки. Але більшість навіть не доносила їх до кінця зими! Тож краще, кажуть, купити вдвічі дорожче взуття, але мати певність, що ноги будуть у теплі і через місяць не доведеться бігти по чергову пару чобіт», – зазначила пані Ольга.

Ціни на чоловіче взуття «втекли» недалеко: від 500 до 1500 гривень. А дитячі чобітки можна знайти за ціною від 200 гривень.

Щоб не замерзнути суворої зими, не слід забувати про головний убір. Шапок на ринку – на всякий смак і гаманець. Звичайна плетена шапка в комплекті з шарфом – 200 гривень. Можна придбати з хутра і шкіри, але вартість набагато вища: від 300 до 500 гривень. Чоловічі головні убори коштують теж близько 200 гривень. Ще варто купити рукавички, ціна їх – 100 гривень (шкіряні).

Заодно подивилися ціни на штани й теплі светри, які в холодну пору теж не будуть зайвими. За плетений жіночий светр потрібно віддати близько 300 гривень. Приблизно так само коштує й чоловічий – 300-350 гривень. Дитячі – дешевші: 150-200 гривень. За утеплені жіночі джинси просять щонайменше 350 гривень, за чоловічі – теж приблизно 300-400 гривень. Для дітлахів теплі штанці можна купити за меншу ціну – близько 200 гривень.

Отже, якщо ужгородець чи ужгородка вирішить цієї зими придбати пуховик, чоботи, шапку й шарф, рукавички, светр і теплі джинси, то це все обійдеться у понад 3000 гривень. Для дитини тепло взимку коштує дешевше, але теж немало: за такий самий набір речей треба заплатити близько 1200 гривень.

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS