Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 45 (378) Фестивалимо! Вино, боґрач і чай зі Шрі-Ланки

В Ужгороді відбулося «Божоле-2013»

Минулі вихідні відзначилися в місті галасливістю ярмарку і п’янкістю закарпатського вина – тут вирувало Свято молодого вина.

Не менш як 25 виноробів представили свої напої у «Совиному гнізді», де кожен міг знайти вино на свій смак. Разом зі сонячним напоєм у «Совиному гнізді» пропонували купити посуд для вина, а також різноманітні сири. Серед вин великою популярністю цього року користувалися ягідні, виготовлені з малини і смородини, – по 40-50 гривень за літр. Щоправда, тут думки виноробів розходилися: одні запевняли, що для виготовлення цього напою необхідні величезні плантації малини, тож відвідувачів фестивалю, мовляв, просто задурюють барвниками й ароматизаторами; інші запевняли в екологічності цього продукту і переконували, що роблять його лише з ягід; були й такі, котрі зізнавалися, що вино зроблене з малини та винограду і, до речі, в дуже малій кількості – тільки для фестивалю.

Якщо в підвалах «Богольвару» можна було продегустувати і придбати вино, то надворі, на ярмарку, що простягнувся від Жупанатської аж до Крилова, продавали і мед, і кожухи з овечої шкіри, і карамельні півники, і навіть чай зі Шрі-Ланки!

Для любителів смачно попоїсти на ярмарку готували шашлики, боґрач, смажені ковбаски, печену картоплю. А ще тут припрошували охочих скупатись у дерев’яній бочці – просто на ярмарку!

Розваг було купа: і портрети малювали, і на каруселях катали, і скляні фігурки видували, і монети карбували! Біля входу ж у «Совине гніздо» облаштували невелику сцену, де цілими вихідними грала запальна музика.

У фестивальні дні до Ужгорода приїхало багато туристів. Ігор Вежин, гість із Петербурга, від свята молодого вина у захваті:

«Я спеціально планував поїздку, аби потрапити на фестиваль, бо чув про нього ще минулого року і дуже хотів тут побувати. Вже спробував стільки видів вина, що тепер не можу вибрати, яке придбати. Ну, літрів п’ять точно куплю! Ви, закарпатці, дуже дружелюбні й відкриті. Багато виноробів просто пригощали, навіть грошей не брали за вино… Це здивувало! Я захоплений! Закарпаттям, Ужгородом, фестивалем і людьми! Обов’язково приїду ще!».

Ужгородка Тамілла Копчак теж задоволена:

«Чудове свято! Тут можна весь день ходити і завжди надибати на щось нове й цікаве. Свято молодого вина вже стало однією з родзинок нашого міста, адже багато туристів приїжджають заради нього. Це для Ужгорода добра реклама. Дивно, коли ми влаштовуємо фестивалі, зовсім не пов’язані з закарпатськими традиціями. От «Божоле» – це свято справді гарне. У цьому можна переконатися з кількості відвідувачів».

Фестиваль відгомонів: випито не одну бочку вина й глінтвейну, з’їдено багато мисок боґрачу. Але найголовніше – це враження, які лишилися після «Божоле 2013».

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS