Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 44 (737) НС. В Ужгороді виявили сказ у кішки

На щастя, вона таки не кусала своїх господарів

Цього тижня місто облетіла тривожна звістка – нібито подружжя і їхнього первістка заразила сказом домашня улюблениця-киця.

Заступник начальника управління ветеринарної медицини Ужгорода Володимир Гутник запевнив, що кішка не кусала своїх господарів. «Інформація з приводу того, що тварина покусала сім’ю, неправдива, – повідомив він. – Коли люди привезли її труп до нашого закладу, вони не знали причини смерті кішки. Тут якраз хочу відмітити, що ужгородці зробили дуже правильно, це дозволило вжити належних заходів. Тварина постійно перебувала в тісному контакті з сім’єю, тож у будь-якому разі її слиновиділення могло стати причиною інфікування людей».

За словами пана Володимира, сказ у тварини виявили тільки після проведення кількох тестів: «У мозку кішки ознак ураження сказом не було. Та за правилами проведення досліджень, так званого подвійного контролю, ми також проекспериментували зі щурами. Тоді підозри ветлікарів і підтвердилися».

Щойно з’ясували причину смерті, управління одразу видало розпорядження про оголошення карантину по всій території мікрорайону, у радіусі приблизно 5 кілометрів – від Кошицької, включаючи Червеницю, і аж до «Нової лінії». Якщо хтось захоче вивезти звідти домашню кішку чи собаку, – дозволу ветлікарів наразі не отримає. А всіх чотирилапих мікрорайону ветпрацівники добровільно-примусово щеплять.

Спеціаліст наголошує: «Вакцинація безплатна. Господарі й самі можуть принести тварин на щеплення – у клініку за адресою: вул. Золота, 24».

Членам сім’ї, які контактували з кішкою, зробили щеплення проти сказу, і тепер їхньому життю нічого не загрожує, запевнив Володимир Гутник.

Випадок з кішкою розглядали також 13 листопада на засіданні ужгородського міськвиконкому. Ухвалили рішення про створення надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке винесуть також на найближче сесійне засідання депутатів. Комісія буде постійною. Раніше ці функції були у віданні іншої комісії, але зміни потрібні у зв’язку з недавньою реорганізацією СЕС та ветслужби.

До речі

«Сказ – це гостра вірусна хвороба, яка виникає після укусу чи ослинення хворими тваринами, – інформує головний спеціаліст Ужгородського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби на Закарпатті Людмила Пономарьова. – Щороку в Україні реєструється досить велика кількість випадків захворювань на сказ диких та свійських тварин. Вони є реальною загрозою інфікування людей».

Як відомо, вилікувати сказ неможливо, і якщо в людини вже виявили перші ознаки захворювання, вона помирає. Фахівець пояснює: «Джерелом розповсюдження вірусу сказу є собаки, лисиці, вовки, борсуки, куниці, у деяких регіонах – кажани. Вірус передається людині через слину хворої тварини при укусах, отриманні подряпин, потраплянні слини на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки. У слині хворої тварини вірус з’являється за 10 днів до перших клінічних проявів сказу. Ось чому потрібно вести нагляд за твариною, яка вас покусала, саме 10 днів. Проявляється захворювання приступами водобоязні, судомами, галюцинаціями, приступами збудження».

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS