Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 44 (737) Соціо. На відстані простягнутої руки

В Ужгороді здійснили рейдову перевірку на виявлення фактів втягнення у жебрацтво дітей

Нестача грошей нерідко штовхає людей на протиправні вчинки – від безгрошів’я вони скоюють злочини й антиморальні дії. До цієї категорії належить і втягнення у жебрацтво дітей.

В Ужгороді такі випадки не є поодинокими, та все ж, за словами в. о. начальника кримінальної міліції у справах дітей Василя Шовака, у порівнянні з минулими роками, жебрацтво в місті збавило оберти: «Найчастіше на випрошуванні милостині попадаються роми. Звичайно ж, свої дії вони аргументують соціальною незахищеністю й бідністю. Коли справа стосується дорослої людини – це ще півбіди, але якщо вони змушують жебракувати своїх дітей і внуків, усе постає в зовсім іншому світлі».

Як повідомив пан Василь, з початку року в місті було зафіксовано 7 фактів втягнення в жебрацтво неповнолітніх. Він розповідає: «На жебрацтві впіймано 11 дітей, з них сімох після з’ясування обставин у родині влаштували до дитячого притулку в Батьові. Вражає, що здебільшого випрошують милостиню в обласному центрі Закарпаття мешканці Ужгородського і прилеглих районів. Через це істинна ситуація по місту не є зовсім ясною».

Аби запобігти втягненню неповнолітніх у протиправні дії, зокрема у жебрацтво, в місті проводяться регулярні рейдові перевірки. За їхніми підсумками й вимальовується реальна картина.

Не безрезультатним виявився і рейд, який відбувся 11 листопада, – міліціонери виявили одразу кілька випадків, що стосувалися теми рейду.

Зокрема в центрі міста, на площі Театральній, правоохоронці зафіксували жінку похилого віку з двома дітьми – хлопчиком і дівчинкою. Ромка вказувала малим на людей і спонукала їх підійти і попросити грошей у перехожих. Коли ж правоохоронці попрямували в її напрямку, жінка почала втікати шляхом до Радванки – у район, де мешкає найбільше ромів. Затримати її не вдалося, як і дівчинки, а от малий хлопчик не встиг утекти і був доставлений до дитячої кімнати міліції. Туди за малим Віталієм прийшла його мама. З її слів, жінка, що була з дітьми, – їхня бабуся, яка є психічно хворою: «Мама сказала, що забирає малих, аби поїхати до наших родичів. Та тепер я розумію, що вона мене обдурила».

Чи правда це, чи ні, з’ясувати не вдасться, та одне можна сказати напевне: відтепер хлопчик буде на обліку в дитячій кімнаті міліції, і, якщо він попадеться правоохоронцям знову, мова йтиме про притягнення його батьків до адміністративної відповідальності.

Прикро про це думати, і дуже шкода дітей, котрі через своїх батьків уже змалку мають зіпсовану репутацію. Діти ще не розуміють, що це тавро назавжди закарбується на їхньому житті. І в майбутньому, якщо вони все ж захочуть жити нормально, факт, що їхнє ім’я фігурувало в одній зі справ, може зіграти з ними доволі злий жарт.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS