Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 41 (734) Освіта. Творімо демократію разом!

У загальноосвітніх закладах Ужгорода пройшов Європейський тиждень місцевої демократії

Вже традиційно захід відбувається у середині жовтня, і це не випадково, адже 15 жовтня – дата відкриття до підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році. В Ужгороді Європейський тиждень місцевої демократії проводився не вперше і вже встиг припасти до вподоби тутешнім школярам. Для того, щоб узяти в ньому участь, учні продуктивно працюють протягом цілого року – «засвітитися» тут можуть успішні та креативні діти.

«Якщо минулого року Тиждень місцевої демократії обмежився профілактичними й ознайомчими бесідами, то тепер він був цікавішим, – каже начальник Управління освіти Ужгорода Оксана Бабунич. – Ми хочемо не тільки підвищити патріотичний дух нації, а й прагнемо побачити, що для дітей означає держава і ким вони себе уявляють, живучи в Україні».

За словами головної освітянки Ужгорода, мета Тижня демократії – дати уявлення про принципи роботи суспільства.

– Слід згадати той давній вислів: «Не питай, що держава зробила для тебе! Запитай, що ти зробив для неї!». Усвідомлення себе як частинки великого організму, як його майбутнього повноцінного громадянина і є тим, до чого прагне кожен українець. І без різниці, якого він віку, – наголосила Оксана Бабунич.

Із попередніх років незмінними залишилися під час Демократичного тижня зустрічі школярів з депутатами і представниками виконавчої влади. Ці люди беруть безпосередню участь у житті шкіл, надають фінансову і матеріальну допомогу; вони є для учнів прикладом успішності, можуть дати дітям добрі поради. Ця система – налагоджена і не потребує коректив. Для школярів такі зустрічі є дуже важливими – тоді їхньої думки дослухаються. Оксана Юріївна зазначає, що позитивними вони є і для депутатів: «Аби зробити ці зустрічі результативнішими, в рамках Тижня ми провели конкурс «Ужгород майбутнього». Діти написали твори про те, яким є майбутнє у їхніх мріях. Це слід узяти керівництву на замітку».

Творчим був і конкурс «Якби я був мером…». Твори на задану тему писалися вдома, тож, як припускає пані Оксана, учні не просто висвітлили свої думки, а й оцінили ситуацію досить об’єктивно, спираючись на досвід батьків. «Та перейматися через це немає сенсу, – вважає вона, – бо ж за мету собі ми ставимо залучити якомога більшу аудиторію учасників. Сподіваємося, що конкурс був цікавим».

Провели під час Тижня демократії і тренінг для лідерів учнівського врядування. У БПЛ «Лідер», де він відбувався, діти отримали відповіді на всі запитання, що їх цікавили. У ході тренінгу обговорювалися питання застосування демократичних підходів в Україні, кожен міг розкрити власне бачення щодо цього. Сюди запросили представників понад 30 учнівських комітетів міста. «На таких тренінгах учні можуть краще налагодити контакти зі своїми «керівними колегами», – акцентує Оксана Юріївна. – Вони бачать, як у тій чи іншій ситуації поводяться керівники учкомів інших шкіл, обмінюються досвідом і стають обізнанішими в цій сфері. А це, звичайно ж, позитивно впливає на життя шкіл, де вони вчаться».

Словом, Європейський тиждень місцевої демократії не залишив байдужими ані школярів, ані держслужбовців. Все-таки, як не крути, а живуть вони в одній країні і, можливо, вже незабаром працюватимуть пліч-о-пліч задля її блага.

Інеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS