Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 41 (734) Такі правила. Дурні + дороги = порушення ПДР!

За даними Державтоінспекції, лише цього року складено півтори тисячі протоколів на порушників ПДР в Ужгороді. Втім, очевидно, цього надто мало.

Зухвалі водії в Ужгороді дістали! З ними намагаються боротися активісти, інтернет-ЗМІ; газета «Ужгород» не раз виставляла фотографії з найбільшими зухвальцями, намагаючись достукатися до їхньої совісті, – усе марно. Їх принизливо обізвали «оленями», сподіваючись, що це водіїв-порушників образить і змусить дотримуватися правил дорожнього руху, – як горохом об стіну! Ужгородські водії їздять як заманеться, паркуються де завгодно – просто ігнорують знаки дорожнього руху. Чому? Мабуть, відчувають безкарність. Причому не можна сказати, що їм нема де паркуватися. В центрі є паркінги – і безплатні, і платні з охороною, однак водіям просто ліньки проїхатися зайвих 200-300 метрів. Заради свого комфорту вони готові завдавати дискомфорту як пішоходам, так і іншим автомобілістам.

Здавалось би, в такому разі єдиним дієвим методом є контроль співробітників ДАІ, а також штрафи – чим більші, тим краще. Проте складається враження, що інспектори ДАІ взагалі не зважають на дорожню ситуацію в місті, воліючи чатувати на порушників лише на виїздах з Ужгорода. Самі ж даїшники це спростовують – кажуть, що контролюють дотримання ПДР, але їхніх зусиль замало.

Одним із найпоширеніших порушень є паркування в недозволених місцях. Зокрема, останнім часом багато порушників з’явилося на вулиці Швабській. Там, нагадаємо, встановили двосторонній рух, тож кількість знаків про заборону зупинки чи стоянки збільшилась. Та водії на них чомусь не реагують.

Начальник Ужгородського міськвідділу ДАІ Олексій Співак пояснює: «В Ужгороді багато місць, де заборонені зупинки, стоянки, – не тільки на вулиці Швабській. Набагато більше проблем виникає, коли порушують правила на Корятовича чи проспекті Свободи. На жаль, через багато різних чинників (законодавство, кількість особового складу відділу) доволі тяжко біля кожного неправильно припаркованого авто залишити інспектора, який весь день чекатиме на порушника».

Як каже пан Співак, річ не лише в неправильному паркуванні – є купа інших порушень, набагато небезпечніших: «Основне завдання Державтоінспекції – зменшити рівень аварійності. Тому багато зусиль йде на фіксування порушень, які можуть призвести до ДТП. Це перевищення швидкості, порушення на перехрестях, залізничних переїздах. Так, я згоден, це створює незручності ужгородцям – як пішоходам, так і водіям, але спробуймо кожен звернути увагу на себе. Якщо ми не будемо порушувати елементарних правил, то ситуація зміниться. Швабська, до слова, не належить до категорії вулиць, де часто стаються аварії».

Державтоінспекція міста часто проводить профілактику тої чи іншої категорії правопорушень – так звані «рейди». Правда, начальник ДАІ вважає, що «рейдом» це називати не зовсім правильно: «Виходить, що ми місяць-два не працюємо, а потім – бах! – зробімо рейд і оштрафуймо всіх! Ні… Це не те поняття «рейду», до якого звикло суспільство. Тепер у нас налагоджена щоденна робота, у місті постійно – два наряди. А кожне з відпрацювань має вузьке призначення – наприклад, перевірка водіїв таксі. Варто зазначити, це є досить ефективним».

До речі, порушники ПДР, на яких склали понад півтори тисячі протоколів цього року (зокрема 130 – за водіння авто у стані алкогольного сп’яніння), мають поповнити скарбницю майже на 240 тисяч гривень. Є сподівання, що до кінця року ця сума збільшиться не набагато і в місті все-таки з’являться чемні водії, які не порушуватимуть правил.

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS