Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 37 (730) “Ми змінюємо наш мікрорайон і місто”

Олександр Ковач - про проблеми і завдання, що постають перед депутатами

“Ужгород” на своїх сторінках відновлює публікацію матеріалів рубрики “Трибуна депутата”. Цього разу ми завітали до заступника міського голови Ужгорода Олександра Ковача, який поділився з нами своїми думками щодо діяльності народного обранця. Про депутатські досягнення за час перебування на політичній арені Ужгорода він розповідає нам особисто. “Щоб приносити користь людям, котрі повірили в тебе на виборах, депутат повинен бути насамперед хазяйновитим, - каже заступник міського голови. - Я опікуюся благоустроєм мікрорайону Шахта, в якому мешкаю і сам”.

“Намагався зробити все, що обіцяв своїм виборцям”

- Олександре Михайловичу, як нам відомо, з правилами благоустрою і їх дотриманням ви перебуваєте на “ти”, адже, крім усього іншого, ще й куруєте міську муніципальну поліцію. Що саме належить до обов`язків її представників?

- Муніципальна поліція - це орган, який, зокрема, відповідає за екологію Ужгорода. Її працівники щоденно контролюють дотримання санітарних норм у нашому місті, роблять усе можливе, аби Ужгород був чистим і доглянутим містом. Від роботи цих хлопців залежить, яким побачать Ужгород його гості. А контроль за їхньою роботою справді веду я.

- От щодо району Шахта… Які роботи там виконані за вашого сприяння?

- За останні два роки я намагався зробити все, що обіцяв своїм виборцям. Тоді увага людей, з-поміж іншого, концентрувалася на тому, аби переставити контейнери для сміття подалі від житлових будинків - їх надто близьке розміщення, особливо влітку, було дуже некомфортним і псувало картину всього житлового масиву. І от тепер це питання вирішене: контейнери встановлені неподалік проїзної частини на вулиці Благоєва. Це і полегшує доступ до них техніки сміттєприбиральної фірми, і не шкодить здоров’ю людей.

Допоміг я мешканцям цієї вулиці і в питанні кронування дерев. Високі тополі, що росли там протягом багатьох років, уже становили небезпеку для життя й інфраструктури - за сильного вітру їхні верхівки могли пошкодити систему електропостачання або навіть дерева могли впасти на будинки. Прохання зрізати їх надходили від людей довгий час, і я допоміг їм, звернувшись до працівників МНС і КПЗГ “Агромікс”. Тепер загрозу ліквідовано шляхом кронування дерев, тож вони стали цілком безпечними.

Ремонтні роботи виконувалися на вулицях Оноківській, Канальній, Котляревського. Тут ми відремонтували внутрішньоквартальні дороги, налагодили систему вивезення сміття з мікрорайону і забезпечили зручний доступ до контейнерів. Намагаємося тримати руку на пульсі й розв’язувати проблеми мешканців у міру їх виникнення.

“Обіцяю і далі працювати на благо міста”

- Знаю, що загадувати наперед - прикмета погана, та все ж повідомте нашим читачам, якими є плани вашої депутатської роботи на майбутнє…

- Плани є. Їх багато, але втілити в життя все задумане поки що нереально. Що ж до ідей, результати втілення яких зможемо помітити напевне, то серед них - облаштування футбольного поля на вулиці Благоєва. Тут тренуватимуться гравці мікрорайонівської команди, хлопці-ентузіасти, що полюбляють ганяти м’яча. Щоб урізноманітнити їхнє дозвілля, я звернувся по допомогу до інших міських підприємців, котрі зголосилися піти назустріч у вирішенні цього питання. А на вулиці Оноківській у майбутньому створимо майданчик для малечі, з гойдалками, турніками й іншими ігровими елементами. Практика облаштування дитячих майданчиків у мене вже є, адже за минулої моєї каденції такі атракції були розміщені на кількох подвір’ях району, були встановлені й лавочки, альтанки.

Словом, ми намагаємося поступово змінювати наш район і місто. Змін зазнав і НВК “Ялинка”, що функціонує в мікрорайоні. Тут відремонтували дах, розв’язали поточні проблеми.

- Пане Олександре, нещодавно в місті розгорівся конфлікт щодо переведення початкових класів з НВК “Ялинка” до ЗОШ № 20. Якими є ваші думки з цього приводу? Чи не був цей конфлікт штучним?

- Згоден з вами! Я б навіть не назвав цю ситуацію конфліктом. Батьки ж мали зметикувати якнайшвидше, адже ніхто не хоче поганого для своїх дітей. Функціонування в одному закладі школи і садочка не є доцільним - у такому разі не можна встановити нормальний графік ні для школярів, ні для дошкільнят: коли перші йдуть на прогулянку - малята лягають спати, а коли малеча шумить - школярики вчать уроки. Це, звісно ж, порушує денний графік як одних, так і других. Крім того, проблемним тут є оснащення меблями приміщень у садках - столики та стільчики там розраховані на малюків, а от для діток, вищих на зріст, меблі маленьких розмірів є однією з причин порушення осанки. Щоб уникнути таких недоліків, міська влада і подбала про переведення в майбутньому початкових класів із НВК. Ті, хто вже є в “Ялинці”, - довчаться, але відтепер набір до 1 класу там не проводитиметься. Скажу одне: над цим питанням мають думати перш за все фахівці. Та в будь-якому разі: діти повинні вчитись у школах - із великими класами, спортивними залами, басейнами; а дитсадок має залишатися садком.

- На завершення нашої розмови - скажіть, до чого прагнете в майбутньому.

- Насамперед я хочу виправдати надії ужгородців, котрі обрали мене й підтримують тепер. У майбутньому обіцяю і далі працювати на благо міста.

Розмовляла Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS