Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 37 (730) Майбутнє - за ОСББ!

В Ужгороді обговорили досвід створення об’єднань співвласників будинків у різних містах України

25-го вересня в обласному центрі Закарпаття відбувся круглий стіл, головною темою якого став обмін найкращими практиками у розв’язанні проблем діяльності ОСББ між Заходом і Сходом України. В Ужгороді нині зареєстровано 83 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, діють 45 ЖБК, 20 будинкових комітетів, тож тема для міста актуальна.

Участь у заході взяли керівник ГО “Ресурсний Центр для ОСББ” зі Льво-ва Михайло Васюта, голова харківського ОСББ “Альма-Центр” Юлія Самойлова і керівник ОСББ “Молодіжний 1В” з Луганська Аліна Жесткова, а також секретар Ужгородської міськради Світлана Король, директор департаменту міського господарства Олексій Касперов, голова Ужгородського осередку Спілки власників житла України Марина Куберка та інші. На засіданні присутні обговорили основи управління об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків.

“Метою нашого візиту до Ужгорода є обмін досвідом в управлінні об’єднаннями співвласників, - зазначив Михайло Васюта. - В кожному регіоні управління такими будинками відбувається по-різному: десь, після того як будинок отримує статус ОСББ, він переходить у власність своїх мешканців, а десь нежитлові приміщення будинків просто здаються в оренду. Це, у свою чергу, породжує навіть конфлікти між владою міста і його мешканцями, адже орендна плата подекуди досить зависока. Аби їх уникнути, ми й намагаємося віднайти ту “золоту” середину, коли і одна сторона, і друга виявляться у виграші. Через це й підходи до розв’язання поточних проблем у різних областях різняться”.

Ужгородська міська рада підтримує ОСББ. На цьому наголосила Світлана Король, яка була ініціатором розробки Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, органів самоорганізації населення на 2013 рік, затвердженої рішенням сесії.

“Програма передбачає підтримку ОСББ, - каже Світлана Гнатівна. - Зокрема місто надає будинку фінансову допомогу на виконання капітального ремонту покрівель та інженерних мереж житлових будинків, у яких діють ОСББ. У 2013 році Програмою передбачено виділити з бюджету Ужгорода близько півтора мільйона гривень. Гроші виділяються на умовах співфінансування. 10% від вартості будь-яких робіт мають платити мешканці”.

“Завданням органів місцевого самоврядування в напрямку реформування житлово-комунального господарства в Україні є створення ефективного власника житла. Це стане кроком до європейських стандартів життя та поширення демократії через ОСББ, що і є основою реалізації житлової реформи і поліпшення якостi житлово-комунальних послуг”, - додав Олексій Касперов.

Та все ж у сфері функціонування ОСББ виникають і деякі негаразди. “Тепер залишаються невирішеними проблемні питання співпраці ОСББ, ЖБК, ЖРЕРів із підприємствами-монополістами, надавачами комунальних послуг, - розповідає Марина Куберка. - Зокрема, енергетики не повністю виконують розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 28.11.2011 № 215-р “Про врегулювання взаємовідносин енергопостачальних компаній та ОСББ, ЖБК”. Документ обумовлює, що ОСББ, ЖБК, житлово-експлуатаційні підприємства укладають угоди з енергопостачальною організацією на споживання електроенергії для електрозабезпечення технічних об’єктів будинку (ліфти, освітлення під’їздів)”.

Аналогічна ситуація - і з “Водоканалом”, який ставить умови перед керівництвом ОСББ: укладати з ним окремий договір на зняття показників з квартирних лічильників щомі-сячно, і за це ОСББ має сплачувати по 13 грн. з кожної квартири за послугу - зняття показників лічильників.

Як ці питання вирішити, пояснила Юлія Самойлова. У її рідному Харкові співпраця з так званими підприємствами-монополістами налагоджена сповна: “ОСББ і житлово-будівельні кооперативи в обов’язковому порядку укладають угоди з МРЕМом. Мова йде про освітлення під’їздів та обслуговування ліфтів. А щодо інших надавачів послуг, то підписання з ними угод не є вкрай важливим”.

Загалом такі зустрічі по Україні відбуваються досить часто, та все ж настільки всеукраїнського масштабу вони досягли вперше. В рамках теперішнього проекту учасники вже відвідали Львів, Івано-Франківськ, Харків і Луганськ. На черзі - Донецьк.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS