Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 36 (729) Міжнародна співпраця. За транскордонним співробітництвом – майбутнє

В Ужгороді відбувся круглий стіл щодо можливостей партнерства з країнами ЄС

У середу, 18 серпня, Ужгород відвідали керівники програм транскордонного співробітництва – представники міжнародного спільного технічного секретаріату, які співпрацюють, зокрема, з Україною й Ужгородом у найрізноманітніших галузях, фінансуючи проекти, виділяючи гранти і так далі. Мета візиту – участь у круглому столі «Стан і перспективи реалізації спільних транскордонних проектів організаціями міста Ужгорода».

Власне, Павел Солоківський, голова програми «Польща – Білорусь – Україна 2007–2013», Станіслав Беланський, керівник програми «Польща – Білорусь – Україна 2007–2013», Анна Клучик, керівник групи програмної одиниці, й Сержіо Замарі, керівник програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007–2013», приїхали, щоб безпосередньо почути позицію ужгородської влади та місцевих учасників проектів стосовно міжнародного співробітництва і дізнатися, на чому слід зосереджувати увагу в майбутньому.

Звичайно ж, кошти, які виділяють транскордонні організації Євросоюзу для Ужгорода і Закарпаття загалом, надзвичайно важливі. Участь у круглому столі взяли як представники міської та обласної влади, так і освітяни, медики, громадські діячі, підприємці.

«Раді вітати вас у нашому місті і сподіваємося на хороші результати від сьогоднішнього круглого столу, – звернувся до гостей міський голова Віктор Погорєлов. – На мою думку, Ужгород заслуговує більшої уваги від Євросоюзу, ніж є тепер. Нинішня зустріч, вірю, є першим кроком до зближення Європи і нашого міста. Думаю, всі ми розуміємо всю важливість отримання фінансової допомоги в різних формах – через світові програми, гранти. Ця допомога дає нам можливість вийти на вищий ступінь у розвитку інфраструктури, економіки нашої країни».

У свою чергу гості також висловили задоволення спільними проектами, котрі вже втілювалися в життя в Україні, активністю української сторони та висловили надію, що в такому руслі можна буде працювати і в подальші роки.

Ольга Травіна, начальник відділу інвестицій, інновацій, розвитку та туризму, нагадала присутнім, що на сьогодні Ужгород є учасником Програми «Польща – Білорусь – Україна». У її рамках місто, зокрема, отримало гроші на реставрацію архітектурної пам’ятки «Совине гніздо». У рамках програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна Ужгород також отримав фінансування – за проектом реанімації водоканалу. Партнером у цьому питанні стало місто Ніредьгаза, причому на момент проведення круглого столу в Ніредьгазі якраз підписували партнерську угоду. За словами пані Травіної, це свідчить, наскільки транскордонна співпраця важлива для обласного центру Закарпаття.

Згодом про свої досягнення в різних проектах, що фінансувалися Євросоюзом, розповідали українські партнери.

Так про численні національні й міжнародні проекти нагадав директор Закарпатського регіонального центру з інвестицій та розвитку Василь Матій. За його словами, вже цієї осені Україна подасть заявку на проведення Олімпіади-2022, що повинно благотворно відбитися на інфраструктурі Закарпатської області, навіть якщо здобути перемогу не вдасться. Він запевнив гостей зі сусідніх країн, що транскордонна співпраця приносить Україні дуже велику користь, а може – ще більше.

Директор Міжнародного інституту людини і глобалістики «Ноосфера» Олег Лукша бере участь у дуже багатьох міжнародних проектах і має в цій роботі серйозний досвід. Він розказав, що лише недавно завершився цикл проектів зі Словаччиною з підтримки підприємництва; створений Центр маркетингових досліджень на Закарпатті й Івано-Франківщині; втілилися в життя або ще тривають кілька інших важливих проектів, які стосуються Ужгорода й Закарпаття, зокрема розробка стратегії транскордонного співробітництва між Україною та Словаччиною. Ще один великий проект – створення Дунайського форуму.

Говорили також про співпрацю в розвитку велоруху і туризму загалом, в охороні здоров’я та освіті.

Директор ЗОШ № 5 Петро Кіндюх поділився позитивним досвідом від проекту «Європейська школа обміну досвідом». «У нас дуже складний проект, за участі багатьох партнерів. Але це справді дуже цінний досвід, і він потрібен нашим дітям, – розповів директор. – Завдяки проекту учні отримують те, чого не мають в рамках навчальної програми, – це знайомства з іноземними ровесниками, їхньою системою освіти, просто можливість відвідати інші країни. Найбільше дітям подобається перебування в міжнародних таборах.

Представники транскордонних програм за підсумками зустрічі висловили задоволення роботою і надію на продовження співпраці. Після Ужгорода вони відвідали Мукачево, а потім продовжили свою місію вже в Румунії.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS