Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (721) Як спрацювала прокуратура за півроку

Новий прокурор області Володимир Корбань дав першу прес-конференцію

У четвер, 25 липня, на 50-й день від дати призначення Володимира Корбаня прокурором Закарпатської області він провів першу прес-конференцію для представників закарпатських ЗМІ. Темою розмови стали підсумки роботи служби в першому півріччі. Прес-конференція показала, що новий прокурор непогано обізнаний зі ситуацією в області і готовий говорити про більшість резонансних справ, які на слуху в закарпатців.

Насамперед Володимир Корбань зауважив, що органи прокуратури Закарпатської області з початку року вже відшкодували до бюджету майже 4,5 млн. грн. І наголосив, що ця сума майже у 5 разів перевищує виділену на утримання прокуратури (близько 970 тис. грн.).

Також прокурор відзначив, що наразі в нашій області - найнижчий рівень злочинності в Україні. За перше півріччя до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 6925 кримінальних правопорушень, вчинених у поточному році. З них 171 - особливо тяжкий злочин. До прикладу, за перші шість місяців року в області зареєстровано 11 умисних убивств. Усі вони розкриті. Загалом на Закарпатті рівень злочинності на 10 тисяч населення становить 56,3 при загальнодержавному показнику 90,8.

Журналісти особливо цікавилися темою підпалів автомобілів. За словами Володимира Корбаня, протягом поточного року до ЄРДР внесено відомості про 31 випадок пошкодження майна шляхом підпалу, з них у 15 випадках об’єктом злочинних посягань виступали транспортні засоби. Тільки 3 злочини розкрито і кримінальні провадження направлено до суду, а в 10 випадках факти умисного підпалу не підтвердилися.

Детально зупинився прокурор на темі боротьби з корупцією. Він повідомив, що розпочато розслідування у 50 кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, а також складено і направлено до суду 33 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. Слідчими правоохоронних органів за підозрою у скоєнні корупційних злочинів затримано 21 особу. З огляду на тяжкість скоєних злочинів стосовно 18 з них до суду внесено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Цікаво, що найбільше корупціонерів - у органах внутрішніх справ. Так, за інформацією Володимира Корбаня, у 22 випадках зі згаданих вище 50 кримінальних проваджень (усі - за статтею 368 Кримінального кодексу - хабар або одержання неправомірної вигоди) 24 особам повідомлено про підозру. З них 1 - працівник Державної податкової адміністрації, 7 - органів внутрішніх справ, 1 - пенітенціарної служби, 2 - Державної виконавчої служби, 3 - органів виконавчої влади, 1 - депутат міської ради, 2 - керівники закладів освіти, 1 - працівник лісової охорони, 4 - сільські голови, 2 - службові особи інших установ та організацій. Відсторонено від займаних посад 16 підозрюваних, 8 осіб після оголошення підозри звільнені з роботи.

Також Володимир Корбань повідомив, що прокуратура цього року вже повернула державі понад 51 га земель і вимагає повернення ще 142 га. Крім того, прокурор наголосив, що постійна увага приділяється питанням додержання в області бюджетного законодавства, у тому числі при закупівлі товарів і послуг за державні кошти. За 6 місяців прокуратура винесла 233 подання, відкрито 19 кримінальних проваджень. За 185 документами прокурорського реагування у сфері економічних відносин до відповідальності вже притягнуто 147 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі 39 працівників контролюючих органів.

Ярослав СВІТЛИК


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS