Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (721) Ужгород інспектували

Міські жебраки: однією рукою просять милостиню, другою - чистять кишені

24-го липня в обласному центрі Закарпаття пройшов рейд, головною метою якого було покращення іміджу міліціонерів міста, виявлення порушень і запобігання їм. Ужгородські правоохоронці вийшли на вулиці, щоб укотре проінспектувати ситуацію з жебраками і безхатченками.

“За час перевірки нами виявлено кілька фактів бродяжництва і жебракування на міських вулицях, - зазначає старший дільничний інспектор Ужгородського міськвідділу, старший лейтенант міліції Павло Шимко. - Ми зафіксували і випадок порпання в контейнері для сміття, а також порушення за статтею 184 “Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”.

За словами інспектора, люди, що скоюють порушення за вказаною статтею, є досить небезпечними злочинцями, хоч на перший погляд здаються нещасними, котрим просто не поталанило в житті: “Використовуючи у своїх злодіяннях дітей, такі мами викликають у перехожих певний жаль. Самі ж користуються цим сповна. Доки однією рукою просять милостиню, другою - на якій, здавалося б, тримають дитинку - “чистять” ваші кишені. Такі випадки були зафіксовані не раз. Ця схема вже відпрацьована роками, і вона є дієвою”.

Одразу під час рейду з правопорушниками було проведено профілактичні бесіди для запобігання подібним злочинам у майбутньому. У разі ж, якщо ці люди вдруге вирішать переступити рамки закону, на них чекатиме відповідальність. Щоправда, дехто з них буде покараний вже тепер. “Жінку, котра змушувала своїх дітей випрошувати милостиню в перехожих, відвели до міськвідділу, - каже оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей, старший лейтенант міліції Іван Корпош. - Матеріали справи внесені до Єдиного обліку, і після їх розгляду 24-річна Ізаура буде притягнена до адміністративної відповідальності, а її дітей заберуть до притулку”.

Якою буде подальша доля цих правопорушників - залишається загадкою. Імовірно, хтось із них після попередження замислиться над своїм способом життя і перегляне його. А когось усе влаштовує так, як воно є, і це попередження в його житті буде, можливо, не останнім.

Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS