Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (721) Лад власними силами

Будинок на Загорській ставлять за приклад усьому Ужгороду

Чепурний триповерховий будинок на вулиці Загорській. Перше, що впадає у вічі, - великі залізні ворота. Відразу виникає запитання: цікаво, хто ж тут живе? Певно, якісь багатії… Картина, котру бачиш, коли заходиш на подвір’я, вражає ще більше: кущі троянд, які наповнюють пахощами повітря, затишні холодочки від виноградної лози, розлогі яблуні та зручна дерев’яна лавиця.

Виявляється, тут живуть не багатії, а колишні вчителі. Цей будинок на Загорській вважають одним зі зразкових у місті. Тутешні мешканці вже давно не живуть за старими принципами, коли багатоповерхівки обслуговують ЖКГ: минуло 7 років, як люди створили тут ОСББ - об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, ставши одними з перших, хто прийняв такий спосіб господарювання. Голова об’єднання Єлизавета Гливка розповідає, що в їхньому будинку всі проблеми розв’язують спільно. За статутом 4 рази на рік усі мешканці збираються, щоб обговорити нагальні питання, спланувати подальшу роботу. За словами Єлизавети Василівни, будинок невеликий - усього 12 квартир, тож керувати ним не так складно. Всю роботу, яку можна виконати самим, мешканці роблять, щоб даремно не витрачатися на майстрів. Часто навіть тротуар самі підмітають - “усе-таки вчителі живуть у будинку!”. Власники квартир щомісяця вносять 50 гривень у спільну касу. Ці гроші потім використовують на необхідне.

Пані Єлизавета пишається: “Навіть по телебаченню показували будинок!”. Кілька років тому найкращим його визнала й міська влада і виділила 200 тисяч. За них мешканці будинку зробили зовнішній ремонт. А нещодавно міська влада виділила гроші ще й на ремонт покрівлі. “Для того, щоб замінити дах, нам треба було близько 100 тисяч гривень. Для нас це дуже великі гроші, зібрати які нема можливості. Тоді вирішили звернутися до міської ради. Спочатку нам погодилися спонсорувати 50% витрат, але інші 50% - це і так велика сума. Та Віктор Володимирович пішов нам назустріч і на ремонт покрівлі з міської ради виділили 90% від суми. А вже 10 тисяч ми зібрали самотужки. І от маємо новенький дах”, - розповідає Єлизавета Василівна.

На запитання, чи є все-таки переваги в ОСББ, жінка відповідає ствердно: “Так! Ми самі собі господарюємо, не чекаємо, поки електрик із ЖКГ прийде полагодити мережу. А якщо комусь зі сусідів треба довідку, вони вже не ходять і не добувають її в ЖЕКу - я, як голова об’єднання, маю печатку і можу видати довідку без зайвих клопотів. Це справді ефективно, бо кожен з мешканців будинку відчуває свою причетність, участь у створенні затишку. На жаль, купа багатоповерхівок ще живуть за принципами радянського часу, коли люди звикли, що за них хтось має вирішувати”.

Лілія Горват


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS