Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (721) Є контакт!

65% ужгородців уже користуються послугами товариства, що здійснює вивезення сміття

Відтоді, як до Ужгорода прийшов новий розпорядник у сфері вивезення сміття, минуло півроку. Робити якісь кардинальні висновки поки що зарано, адже за такий короткий час перевиховати мешканців 120-тисячного міста просто неможливо. Але підвести риску під виконаним, у принципі, вже можна. Аби дізнатися, на якому етапі перебувають роботи, “Ужгород” завітав до їх виконавців.

На запитання кореспондента люб’язно погодився відповісти виконавчий директор ТОВ “АВЕ-Ужгород” Сергій Воробець:

“Офіційно ми розпочали свою діяльність в Ужгороді з січня цього року. За цей незначний період уже встигли ознайомитися зі специфікою роботи тут. Півроку є дуже коротким терміном нашого перебування в Ужгороді. Але наша фірма прийшла сюди надовго (угода про співпрацю з Ужгородською міською радою підписана на строк 25 років - авт.), і за цей час ми зруйнуємо стереотипи, які будувалися тут протягом довгих років”.

- Що потрібно, аби ужгородці почали цінувати своє місто і дбати про нього?

- Тепер ми побачили, що при правильному формулюванні питання, при правильній взаємодії з органами міського самоврядування ситуацію справді можна виправити. Головним критерієм у цьому є бажання віднайти спільну мову і пояснити громаді міста, що навести порядок і утримувати його - це різні речі. Та роботи в цьому напрямку розпочаті і їх результати очевидні. Місто стало чистішим. Ми виконали чималий спектр робіт щодо інвентаризації та визначення місць збору твердих побутових відходів.

- Скільки ужгородців уже обслуговує вашє підприємство?

- Станом на сьогодні ми охопили вже 65% населення міста Ужгорода. Такі показники я вважаю позитивними, оскільки час і бажання працювати у нас є. Тепер ми обслуговуємо 136 майданчиків загального користування і близько 6000 приватних осель. Крім того, нашими послугами відтепер користуються близько 2000 юридичних осіб і приватних підприємців. І укладання угод про вивезення сміття триває. Ми сподіваємося вже найближчим часом сягнути стовідсоткового результату. Звичайно ж, наші послуги не є безкоштовними, оскільки вся техніка і персонал, задіяні в процесі, потребують фінансових вкладень. Тому наполегливо просимо всіх вчасно сплачувати за надані їм послуги. Хто, як не ми разом, подбає про те, щоб Ужгород був дійсно по-європейськи чистим? Стереотипи руйнуються. Їх руйнуємо ми.

- А що на рахунок боржників?

- На превеликий жаль, фінансова і соціальна складова в житті суспільства відбивається і на нашій діяльності. Є контингент населення, котрий не має змоги сплачувати за послуги з вагомих причин. Та буває, люди свідомо не бажають укладати угоди і витрачати кошти на те, що їм здається непотрібним. Або ж укладають угоди і не платять за вивезення сміття. Усе це є неабияк відчутним для нас. Тепер, через сім місяців нашої роботи, дебіторська заборгованість уже сягнула досить суттєвої цифри. Ми намагаємося розв’язати цю проблему цивілізованим, законним шляхом попереджень і переговорів. Та якщо умовляння не подіють, нам доведеться вживати не зовсім приємних заходів, тобто притягати до відповідальності через суд.

- Як ви боретеся з розкиданням сміття з контейнерів?

- Проблема існує, та вона не є такою гострою, як було раніше. Мешканці міста вже можуть помітити, що Ужгород стає чистішим. З ромським населенням і особами без визначеного місця проживання ми проводимо відповідну роботу. Шлях до порозуміння можна знайти. Тим паче, що така проблема існує не тільки у нас, а й по всій Україні. Розв’язувати її самотужки складно. В цьому ми потребуємо порозуміння, допомоги та співпраці з представниками ЖРЕРів, комунальних служб і правоохоронних органів, до компетенції яких і входить розгляд таких питань. Тільки спільними зусиллями ми наведемо лад у цьому питанні.

- А на якому етапі введення контейнерів селективного збору в Ужгороді?

- Селективний збір ТПВ є ідеалом у сфері сміттєзбирання, до якого ми йдемо. Він дозволяє сортувати сміття для подальшого його використання як вторинної сировини. Цим самим можна значно зменшити обсяги захоронених відходів. Основною проблемою його впровадження в обласному центрі Закарпаття є розміщення таких контейнерів. Не всі сміттєві майданчики, котрі нам передали в оперативне управління, придатні для розміщення цих контейнерів. Щоб усі зрозуміли, селективний контейнер - це металева споруда розміром 1,5 х 1,5 м, яку обслуговує спеціальна техніка. А комунікації міста дуже часто не дозволяють техніці якісно й безпечно обслуговувати їх. Тепер триває пошук місць для розміщення таких контейнерів, і, сподіваюся, незабаром ми їх встановимо. Самі контейнери вже закуплені у кількості 40 штук.

- Якою ви бачите культуру поводження зі сміттям у майбутньому?

- Багато мешканців міста з розумінням ставляться до проблеми поводження з відходами, йдуть на контакт з нами. Вони мають уявлення про те, яким повинно бути справжнє європейське місто в частині поводження з відходами і прагнуть допомогти нам досягти високих стандартів. Є вулиці, на яких, за сприяння мешканців, контейнери розміщені просто біля будинків, так, як це практикується в країнах Євросоюзу. Вони знають, що жодного дискомфорту у зв’язку з цим не відчують і залюбки йдуть нам назустріч. Контейнери працівники нашого товариства прибирають щоденно. Подекуди ми з власної ініціативи та власними силами прибираємо їх і двічі на день, хоч і не зобов’язані цього робити. Крім цього, ми започаткували роботу з приведення місць збору ТПВ загального користування до цивілізованого вигляду. В ці роботи ми на сьогодні інвестували вже близько 200 тисяч гривень. Мешканці багатьох будинків у різних районах міста вже бачать результати цієї роботи. Хочу запевнити ужгородців, що ми і надалі будемо якісно виконувати свої зобов’язання. Єдине прохання - треба всім зрозуміти, що тільки спільними зусиллями наше місто буде чистим!

Розмовляла Іннеса МАНЗУЛИЧ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS